Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy sprzęt w mławskim szpitalu posłuży pacjentom


Na nowoczesny tomograf pacjenci mławskiego szpitala muszą jeszcze poczekać – zapewne kilka miesięcy. Za to korzystają już z możliwości diagnostyki przy użyciu nowego aparatu USG, a jak zapewnia dyrektor szpitala Waldemar Rybak, w tym tygodniu do użytku zostanie oddana zmodernizowana pracownia RTG wyposażona w nowy rentgen.


W mławskim szpitalu trwają jeszcze prace w zaadaptowania pomieszczeń po byłej pralni na stworzenie pracowni tomografii komputerowej.

– Te prace są na ukończeniu, większy kłopot jest z nabyciem tomografu, tych urządzeń jest na rynku mało. Sądzę jednak, że do końca I półrocza uda się pracownię uruchomić  – mówi dyrektor Rybak.

Jak dodaje obecnie trwają ostatnie formalności przed oddaniem do użytkowania nowej pracowni RTG wyposażonej w nowy rentgen. Ta modernizacja wraz z nowym aparatem kosztowała ponad 919 tys. złotych.

 W użyciu jest już nowy aparat do USG, tu koszt zakupu wyniósł ponad 256 tys. złotych. W tym roku do mławskiego szpitala trafi również nowoczesna karetka warta ponad 600 tys. zł, której zakup sfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
znm
znm
8 miesięcy temu

Sprzęt jest ale p.dyrektor rozgonił wielu dobrych lekarzy. Ginekologia to nie istnieje. Młode kobiety muszą płacić i korzystać z prywatnej praktyki lekarskiej. Rodzą też w Żurominie, Działdowie lub Ciechanowie. W Mławie fatalna obsługa nie tylko lekarska ale i pielęgniarska. Niech się uczą od lepszych a mają czego,

Opamięajcie się
Opamięajcie się
8 miesięcy temu
Reply to  znm

Rodzenie w Ciechanowie to hańba! Nigdy na coś takiego nie można pozwolić. Już lepiej w zdecydować się na Warszawę.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

„Co wiedzioł to powiedzioł, a że nic nie wiedzioł, to nic nie powiedzioł”
To chyba ty musisz się ogarnąć…

Rozbawiony
Rozbawiony
8 miesięcy temu

Słusznie córka tam rodziła 10 lat temu koszmar

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu

Tak, tylko przydaliby się dobrzy specjaliści do obsługi tego nowoczesnego sprzętu, którzy dobrze rozpoznawaliby to co widzą na zdjęciu. Np. tacy którzy jak są kamienie w woreczku żółciowym, to je widzą, a nie tacy którzy nie mogą znaleźć woreczka żółciowego, albo też tacy którzy po prześwietleniu kręgosłupa widzą na zdjęciu zmiany od razu, a nie dopiero jak zdjęcie się odleży kilka lat.
Nie wiem czy to są problemy ze wzrokiem u takowych speców czy też coś innego…

PSYOPS
PSYOPS
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

to nie oczy tylko ” drenaż mózgu ” masz lekarza w rodzinie lub znajomego to zapytaj.

dziękujemy
dziękujemy
8 miesięcy temu
Reply to  PSYOPS

Nie mam lekarza w rodzinie ani znajomego, możesz rozwinąć

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x