Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.


W Mławie uroczystości ku czci żołnierzy podziemia antykomunistycznego rozpoczęły się  mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. W kościele okolicznościowe wystąpienia wygłosił senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski, a poseł Anna Cicholska odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego.  Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych. Po odśpiewaniu Hymnu Polski w asyście pocztów sztandarowych uczestnicy złożyli pod pomnikiem kwiaty, wieńce i znicze.  

Znicze pojawiły się również za sprawą seniorów z klubu Pogodny Uśmiech oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty  na ulicy Reymonta pod dawną siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Rekonstruktorzy odwiedzili również Niedziałki – miejsce ostatniej walki oddziału Wacława Grabowskiego „Puszczyka”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JA Obywatel
JA Obywatel
8 miesięcy temu

Była nas garstka . Jak garść rzuconych kamieni rzuconych na zmrożoną ziemię.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x