Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trwa zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy


Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie rozpoczęło zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.


Pieniądze można przekazywać na rachunek bankowy nr 07203000451110000001977130, wpisując w tytule przelewu lub wpłaty: Pomoc dla Ukrainy. Za zebrane środki będą kupowane żywność, materiały opatrunkowe, środki czystości, bielizna oraz wyposażenie i sprzęt niezbędne do obsługi uchodźców wojennych (m.in. sprzęt AGD – np. pralki i suszarki – oraz wykładziny).

– Mława uruchomiła na pomoc uchodźcom środki z rezerwy na sytuację kryzysową, ale to nie wystarcza. Zachęcam do udziału w zbiórce. Liczy się każda złotówka – apeluje burmistrz Sławomir Kowalewski.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jest OK
Jest OK
9 miesięcy temu

Kasa już jest. Niemcy dadzą

OK!
OK!
9 miesięcy temu
Reply to  Jest OK

Burmistrz Viernheim w Niemczech odpowiedział na apel wysłany z Mławy – miasta partnerskiego o solidarność z dotkniętymi okrucieństwem wojny obywatelami Ukrainy i zaoferował przeprowadzenie zbiórki pieniędzy. Będzie ona przeznaczona na pomoc dla uchodźców przybywających do Mławy.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-na-ukrainie-szosty-dzien-walk-z-rosja,nzId,1952,akt,012018#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dziadostwo przyjechało
Dziadostwo przyjechało
9 miesięcy temu

Ja nie dam ani grosza. Niech dają ci co dostawali socjal typu 500+, piórnikowe, turystyczne, becikowe, pepkowe itd.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu

Poczekaj, poczekaj, jak Putina nie powstrzymają, to być może my, Polacy, będziemy takim samym dziadostwem. Putin od dawna szczerzy kły również na Polskę.

PKO
PKO
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

JUŻ JESTEŚMY BO MIESZKANIA BANK BĘDZIE ZABIERAŁ BO PRACY NIE BĘDZIE.WSZYSTKO DROŻEJE A IM TRZEBA DAĆ .

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  PKO

Nie o to chodzi.
Jak się rat nie płaci to bank zabierze. Banki to nie instytucje charytatywne.
Najgorsze jest to, że niektórzy Polacy już się dorabiają na uchodźcach z Ukrainy, w Mławie też to widać. No ale są ludzie pomagający, są i tzw. hieny

DeGol
DeGol
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Kolega z postu wyżej chyba raczej liczy że putin jednak przyjedzie i Ci wszyscy co piszą te głupoty nie mogą się doczekać żeby ssać ruskie onuce . Zawsze było tak że element wywrotowy aktywuje się w takich sytuacjach .

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
9 miesięcy temu
Reply to  DeGol

SŁUSZNIE!!!— OPISANA SYTUACJA !!!—bo w naszym mieście tego elementu wywrotowego mamy pod dostatkiem !!! I APEL DO BURMISTRZA,!!! MOŻE PAN APELOWAĆ DO MIESZKAŃCÓW—TYLKO NAJPIERW PROSZĘ NAM POKAZAĆ JAKIE ŚRODKI /PRZECIEŻ TO TAKŻE SĄ NASZE PIENIĄDZE-/-PAN PRZEKAZAŁ NA POMOC, DLA TYCH UCHODZCÓW !!! A tak już na marginesie, jaką rolę i co robi ten wydział propagandy pod wodzą Naczelnik GRZYWACZ,??? — ŻE MIESZKAŃCY MAJĄ TAK MAŁO INFORMACJI O OBECNEJ SYTUACJI ????

DeGol
DeGol
9 miesięcy temu

Szanowny pan też się zalicza do tego elementu niestety.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
9 miesięcy temu
Reply to  DeGol

Raczej zaliczam się do takich typów jak ty, tylko że mam inne spojrzenie, na działania U.M niż ty, i to nas różni, tylko ty tam pracujesz , a ja nie, i dlatego bronisz tego bałaganu, ale jeszcze trochę i będziesz mógł korzystać, z innego spojrzenia poszukując pracy w MŁAWIE. TAKI ZNAWCA I INTELIGENT ŻE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ KTO TO BYL DEGOL!!

Jola
Jola
9 miesięcy temu

Do dziadostwo Napisalo, co wiedzialo Wstydż się

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

Sam jesteś dziadostwo. Nie chcesz dawać to nie dawaj dziadu. Chowaj w onucę śmierdzącą.

pasjans
pasjans
9 miesięcy temu

„Uchodźcy z Ukrainy, którzy przekraczają granice polsko-ukraińską i nabywają prawo do legalnego pobytu w Polsce mają prawo do korzystania ze świadczeń rodzinnych, a więc m.in. programu Rodzina 500+, rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO) czy w późniejszym okresie także programu Dobry Start, poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.”

GIT
GIT
9 miesięcy temu

i co jeszcze ?mieszkania w nowym budownictwie najlepiej dolary.

noname
noname
9 miesięcy temu
Reply to  GIT

Jak beda tak rozdawac to tylko przyzwyczaja ich do tego. Blisko 400 000 ludzi w ciagu ostatnich dni przekroczylo nasze granice, jakos nikt nie trabi ze ich przygarnie, tylko my. Strach myslec co bedzie potem, bo Polska sama ledwo dycha, i oddaje to czego nie ma, a przyjdzie czas ze bedzie trzeba za to zaplacic, i zaplacimy my wszyscy.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  noname

Że też się te ruskie śmierdzące onuce ze swoimi komentarzami wszędzie pchają. Ile to trzeba więcej napisać, jak rubel tak poleciał w dół, żeby flaszkę stolicznej kupić

teżMława
teżMława
9 miesięcy temu
Reply to  noname

Tylko do 27 lutego do Rumunii wyjechało ponad 43 tys. osób, zaś do Mołdawii – 70 tys. – podały w niedzielę ministerstwa spraw wewnętrznych obu krajów https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/rumunia-przyjela-43-tys-uchodzcow-z-ukrainy-moldawia-70-tys,546910.html  Uchodźców przyjmują od początku wojny Słowacja, Węgry, Czechy https://www.euractiv.pl/section/migracje/news/ukraina-inwazja-wojna-rosja-kijow-uchodzcy-grupa-wyszehradzka-pomoc-polska-czechy-wegry-slowacja-migranci-azyl/ Wielu Ukraińców dotarło już do Niemiec, a inne kraje zadeklarowały, że ich przyjmą. Naprawdę myślisz, że mławianie czerpią wiedzę z twoich wpisów w internecie? 

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
9 miesięcy temu
Reply to  noname

Przestań słuchać TVP KURSKIEGO , czyżbyś zaliczał się do tego ciemnego ludu który kupuje wszystkie brednie, które płyną z tej stacji.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x