Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

St. bryg. Zbigniew Kąpiński odchodzi do Żuromina


Kierujący dotychczas mławską komendą straży pożarnej st. bryg. Zbigniew Kąpiński wczoraj pożegnał się z Mławą. Nie jest to jednak pożegnanie ze strażą pożarną. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego w Warszawie został przeniesiony i będzie pełnił obowiązki komendanta Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w rodzinnym Żurominie.


St. bryg. Zbigniew Kąpiński z mławską komendą straży związany był od 1995 r., kiedy to po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i po uzyskaniu dyplomu przyszedł tu do pracy.  Był kolejno: dowódcą sekcji, starszy inspektorem, młodszym oficerem, oficerem, kierownikiem sekcji kontrolno-rozpoznawczej, naczelnikiem wydziału operacyjnego, p.o. zastępcy komendanta powiatowego i p.o dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a od 1 czerwca 2008 był zastępcą komendanta powiatowego PSP w Mławie. Wcześniej przez kilka lat pełnił też funkcję rzecznika prasowego. Od marca 2020 r. i przejściu na emeryturę poprzedniego komendanta st.bryg. Jarosława Kucińskiego przez dwa miesiące pełnił obowiązki komendanta mławskiej komendy, w czerwcu 2020 r. został mianowany komendantem KP PSP w Mławie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mmmmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmmmm
9 miesięcy temu

Wielki szacunek dla Pana Komendanta i podziękowania za to co zrobił Pan dla powiatu i Komendy. Swoją postawą dowodził Pan, że po prostu warto być przyzwoitym człowiekiem. Życzę wszystkiego najlepszego i oby z satysfakcją realizował się Pan w nowej komendzie. Nie mówię żegnaj, lecz do zobaczenia Panie Komendancie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x