Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kobieta z Iłowa, mężczyzna z Mławy i kontrabanda


fot. ilustracyjne


Policjanci wydziału kryminalnego z Działdowa ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz 94 litry przezroczystej cieczy z zawartością alkoholu. Produkty znajdowały się w posiadaniu kobiety z Iłowa oraz mężczyzny z Mławy. Oboje oni poniosą odpowiedzialność przed sądem.

W środę (23.02.2022r.) funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Działdowa podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili na terenie jednej z miejscowości w gminie Iłowo-Osada kilkadziesiąt tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, należących do mieszkanki Iłowa. Papierosy znajdowały się w pomieszczeniu gospodarczym w jednej z podiłowskich wsi.

Ponadto w wyniku podjętych czynności podczas przeszukania na miejscu policjanci zabezpieczyli 16 baniek o pojemności 5 l i 14 butelek plastikowych z zawartością przezroczystego płynu, których właścicielem okazał się mieszkaniec Mławy. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 91 tysięcy sztuk papierosów różnych marek oraz 94 litry przezroczystej cieczy niewiadomego pochodzenia.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna odpowiedzą za złamanie przepisów karno-skarbowych działając na szkodę skarbu państwa. Gdyby towar trafił na rynek starty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosłyby blisko 92 tysiące złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.
Jeżeli kwota podatku narażonego na uszczuplenie nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

źródło: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jaca
jaca
9 miesięcy temu

pozdrowienia dla Wieśka ze słynnej w Mławie wypożyczalni KASET VIDEO – ha ha ha

Marek
Marek
9 miesięcy temu

Mławska kontrabanda obecnie ma się dobrze, jak zwykle pod latarnią najciemniej.

Sis
Sis
9 miesięcy temu

Kobieta z Ilowa mężczyzna z Mławy – brzmi troszkę jak zapowiedzi

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x