Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych na Lelewela działa całą dobę


Przez 24 godziny na dobę osoby uciekające przed wojną na Ukrainie, które potrzebują pomocy, mogą zgłaszać się do Centrum Pomocy Uchodźcom Wojennym w Mławie przy ul. Lelewela 7 – poinformował mławski ratusz. Do mieszkańców naszego powiatu apeluje się o dary i deklaracje przyjęcia uchodźców pod swój dach.


Uchodźcy mogą liczyć na chwilę odpoczynku, posiłek i – po spełnieniu formalności – skierowanie do miejsca zakwaterowania na terenie powiatu mławskiego. Telefon do Centrum Pomocy Uchodźców Wojennych w Mławie: 517 753 297; adres e-mail: pomoc [dot] ukraina mlawa [dot] pl

Obsługa centrum stworzona z pracowników samorządów Mławy, Powiatu Mławskiego, gmin Powiatu Mławskiego oraz wolontariuszy, będzie kierowała uchodźców do miejsc pobytu przygotowanych na terenie całego powiatu zadeklarowanych przez Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława oraz wójtów gmin Powiatu Mławskiego. Prosimy także mieszkańców Mławy i powiatu, którzy chcą przyjąć w swoich domach lub mieszkaniach uchodźców, o przesyłanie deklaracji poprzez wypełnienie ankiety dostępnej TUTAJ.

Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych nadal pozostaje magazynem rzeczy dla potrzebujących. Wraz z przybywaniem nowych osób – głównie matek z dziećmi – rozszerza się katalog potrzebnych rzeczy. Prosimy mieszkańców o dostarczanie już wcześniej wspomnianych: materaców, śpiworów, koców, pościeli, ręczników, środków higieny osobistej, środków opatrunkowych, środków higieny osobistej, naczyń jednorazowych, ale także:

  • nowej bielizny;
  • misek, wanienek dla niemowląt, przewijaków;
  • nowych butelek, kubków niekapków, śliniaków, łyżeczek, miseczek dla dzieci;
  • sprawnego małego sprzętu AGD:, np.: czajniki elektryczne, tostery, opiekacze, miksery;
  • jedzenia: makarony, zupy w proszku, kasze, ryże, konserwy, orzechy.

Prosimy o przesyłanie na adres pomoc [dot] ukraina mlawa [dot] pl informacji o dostępnych ubraniach (np. ubranie dziecko 1 rok, kobieta rozmiar 38, obuwie damskie jesienne nr 37). W sprawie potrzebnej odzieży lub obuwia będziemy kontaktować się z Państwem bezpośrednio – podaje ratusz.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
8 miesięcy temu

Wczoraj w środku nocy przywieźliśmy trzy ukraińskie kobiety prosto z dworca w Warszawie. Miały mieć jakiś załatwiany nocleg. Niestety na miejscu okazało się inaczej. Na szczęście znaleźliśmy otwarte Centrum Uchodźców, gdzie przyjęto i w kilka minut zapewniono kobietom schronienie i zaopiekowano się nimi. Bardzo dziękujemy za pomoc, jesteście wspaniali!!!❤ A pan przyjmujący w Hali Sportowej – pierwsza klasa! Raz jeszcze dziękujemy, Mławo!

wizjoner
wizjoner
8 miesięcy temu

miłość do ukraińców stopnieje jak śnieg jak ze 3 miliony ich przybędzie a będziemy pracować za 5 zł na godz. na umowy śmieciowe .RZĄD ROBI WSZYSTKO DLA NICH A DLA NAS CO?

Mróz
Mróz
8 miesięcy temu
Reply to  wizjoner

Trzeba było się uczyć a tak wygryza cię wykształceni Ukraińcy hehehe

Polak
Polak
8 miesięcy temu
Reply to  wizjoner

Zastanów się nad swoim komentarzem, jesteś zwolennikiem putina ?
A tak poza tym to obywatele Polski (zwykli ludzie) przyjmują uchodźców a nie rząd.

BLM
BLM
8 miesięcy temu

Chyba już czas nie pytać co Państwo może zrobić dla Ciebie tylko co ty możesz zrobić dla kraju . Już na tym etapie jeśli nie daj Bóg losy konfliktu potoczą się inaczej nam tego nie darują.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x