Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Możesz poprzeć projekt budowy oświetlenia przejść dla pieszych z prewencyjnymi wskaźnikami prędkości na drodze wojewódzkiej w Mławie


Trwa zbiórka podpisów pod projektem do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pn. „Oświetlenie przejść dla pieszych z prewencyjnymi wskaźnikami prędkości”.  Projekt zakłada zakup i montaż inteligentnego doświetlenia LED przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej biegnącej przez Mławę oraz zakup i montaż prewencyjnych wyświetlaczy prędkości, które pojawi się we wskazanych lokalizacjach. Poniżej podajemy link do podpisania listy poparcia. 


https://bom.mazovia.pl/lista-poparcia/WG6F,WHC24MB

Uwaga! Podpisując nie podajemy numeru PESEL. Pod projektem mogą się podpisywać  mieszkańcy województwa mazowieckiego. Podpisy zbierane są do 27 lutego.

To kolejny rok, gdy samorząd Mazowsza  daje możliwość składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego. mieszkańcom województwa.  Jak dotąd mławskie projekty raczej odnosiły nikłe sukcesy, może jednak uda się w tym roku. A przynajmniej warto próbować, tym bardziej że mławski samorząd zaprzestał już kilka lat temu wspierania takiej formy aktywności obywatelskiej.

Wspomniany wyżej projekt zainicjowany przez Kamila Przybyszewskiego i Zbigniewa Ruszkowskiego, zakłada montaż doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 544. Takie punkty miałyby powstać w   okolicy Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkół nr 4 na ulicy Warszawskiej, w okolicy ratusza przy skrzyżowaniu Narutowicza, w okolicy Zespołu Szkół nr 3  oraz na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Graniczną. W ramach tego projektu zamontowane miałyby być też dwa radarowe wyświetlacze prędkości.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jurko
Jurko
1 rok temu

Jeśli to jest droga wojewódzka, to nie powinna mieć przejść dla pieszych.
Jeśli mają być przejścia dla pieszych, to zróbcie sobie z tego drogę powiatową, albo gminną, albo miejską – i sobie ją sami utrzymujcie.
Jak zabudowany, to nie droga wojewódzka, tylko tych, którzy dali pozwolenie na zabudowę.
A wojewódzką puśćcie obwodnicą jakąś.
Za podatki z mojego paliwa nie będzie się remontowało drogi gminnej, albo miejskiej.
Miasto niech sobie remontuje swoje dziury z podatku od nieruchomości.

(Swoją drogą – jak remontuje – wszyscy widzimy… jakiś Zdzisio podjeżdża trzyczepką, podlewają smołą, potem podsypują grysem i ugniatają gumofilcem – i remont jest… a jak ludzie narzekają, że na dziurach samochody podskakują i nie da się mieszkać, to stawiają znak, że ograniczenie do 30-stu… i wysyłają milicje, żeby sobie kasowała wszystkich, co jadą 35-ęć.)…

Jak tak będziecie robić, to co mądrzejsi wyemigrują do Niemiec, tak jak Ukraińscy do nas – i sami sobie się będziecie bujać z tą Polską. Jak Ukraińcy teraz z Ukrainą.

Jurko
Jurko
1 rok temu
Reply to  Jurko

I do płacenia podatków Burmistrzowi Kowalewskiemu zostanie tylko Kamil Przybyszewski. Bp reszta podatników – włącznie z zamieszkałymi na terenie miasta Ukraińcami – wyemigruje do Niemiec. Albo gdziekolwiek. I sami zostaniecie z tą lipą, którą na drogach odstawiacie od lat.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jurko

Naprawdę pomyliłeś artykuły. Dobrze piszesz ale niestety nie na temat, ana.lfa.beto.

Jurko
Jurko
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Chyba ty.

ECHO
ECHO
1 rok temu

Najważniejsze jest poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów i kierowców.

Jurko
Jurko
1 rok temu
Reply to  ECHO

Droga wojewódzka ma służyć przejazdom pojazdów z województwa, do województwa. Jak ktoś chce się przechadzać po tej drodze, to raczej jest nieporozumienie…
Albo po prostu – trzeba zbudować nową drogę – mającą zapewnić przejazdy z województwa, do województwa.
I najlepiej – niech ktoś za to beknie, kto pozwolił budować się przy drodze wojewódzkiej…
Bo zabudowany obszar to jest w mieście…
A to nie jest droga miejska, tylko wojewódzka…

Veto
Veto
1 rok temu

Dlaczego dbanie tylko o dzieci. Owsiak dla dzieci, rząd dla dzieci, znowu, dzieci i dzieci, które i tak wyjadą z Polski na zawsze.
Poprę inicjatywę taką, która będzie dotyczyć wszystkich obywateli miasta a nie tylko dzieci.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Veto

Czytałeś artykuł?
W twoim krótkim komentarzu jest słowo „dzieci” aż 6 razy, a w artykule nie ma go ani razu.
Więc jak to jest?

Veto
Veto
1 rok temu
Reply to  Kuba

A to ta akcja z myślą o wielbłądach? nie wiedziałem.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Veto

Nie!!! O ludziach, o pieszych!!! – ba…nie.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Kuba

Propaganda ratusZa bo znają wniosek i dyskredytują no tylko ratusz moze

Adam
Adam
1 rok temu

To już zaczyna być śmieszne, choć to śmiech przez łzy, ale za te pieniądze połatajcie dziurawe drogi a nie piesi i piesi. Już wchodzą bez patrzenia. Z tym będą wchodzić z zamkniętymi oczami.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Adam

Takie mają teraz prawo (piesi) i nic na to nie poradzisz zbulwersowany kierowco bez żadnej kultury. Pewnie najlepiej było urządzać polowania na pieszych (na przejściach dla pieszych) i się skończyło, co?
Od łatania dziur w drogach to sązarządcy tych dróg.
Uszkodzisz auto – wzywaj policję albo straż miejską i pisz o odszkodowanie do zarządcy, a nie czepiaj się pieszych, pewnie czasami ci się zdarza być także pieszym, a więc wyhamuj się ze swoją zgryźliwością.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nie jestem zgryźliwy, tylko jestem realistą. I napisz mi gdzie byłem nie kulturalny w wypowiedzi.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Adam

Czy ja napisałem że jesteś niekulturalny. Napisałem , że jesteś zgryźliwy wobec pieszych, bo jesteś. Nie widzisz tego? – no cóż… nałogowiec też twierdzi, że nie jest nałogowcem.

Jurko
Jurko
1 rok temu
Reply to  Kuba

Dialog dwóch analfabetów…
Współczuję Wam, bo to Wy zostaniecie, jak cała reszta wyniesie z tej dziury, w której łata drogi jakiś Pan Zdzisio, zalewając je smołą z trzycepki, podsypując je grysem i dogniatając gumowfilcem.
Razem z Kamilem Przybyszewskim chcącym przekształcać węzły komunikacyjne w teren zabudowany i Burmistrzem Kowalewskim – który o te drogi tak dba.
Cała reszta – wyjedzie od Was z tego miasteczka, razem ze swoimi PIT-ami.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jurko

Odbiegasz od tematu analfabeto. To nie ten wątek…

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Kuba

„Takie mają teraz prawo (piesi) i nic na to nie poradzisz zbulwersowany kierowco bez żadnej kultury.”

No i co ? Nie napisałeś, że jestem nie kulturalny ?
To ty jesteś zaczepny i co kawałek rzucasz w moim kierunku jakimiś określeniami. Napiszę jeszcze raz. Jezdnia jest do jazdy samochodem, mnie w szkole uczyli, żeby dwa razy się rozejrzeć, zanim wejdzie się na jezdnię. Ba, jeszcze trzeci raz na środku, tak dla pewności. Samochód to średnio 2 tony, człowiek, około 70kg. Weź na logikę sobie przemyśl jeszcze raz, tylko bez epitetów.
P.S. I chodzę, i jeżdżę.

Jurko
Jurko
1 rok temu
Reply to  Adam

Jak się buduje domy i całe osiedla przy drodze wojewódzkiej, to potem tak jest.
A z Anonimowo – nie pisz kolego, bo to trol.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x