Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do 1 marca medycy i farmaceuci muszą się zaszczepić.  Jeżeli nie, będą konsekwencje


W poniedziałek, 21 lutego Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat dotyczący obowiązkowego szczepienia przeciwko koronawirusowi w placówkach leczniczych oraz aptekach. Pracodawca może nawet zwolnić z pracy osobę niezaszczepioną.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w terminie nie późniejszym niż do 1 marca 2022 roku nałożony został obowiązek poddaniu się szczepieniu przeciwko Covid-19 przez osoby, które wykonują zawody medyczne w podmiotach prowadzących działalność leczniczą, osoby wykonujące czynności zawodowe w tych podmiotach, oraz osoby świadczące usługi farmaceutyczne w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym.

Według podanego komunikatu, pracodawca może zażądać od pracownika złożenia oświadczenia o zrealizowaniu tego obowiązku. Jeśli pracownik tego nie uczyni, może się to wiązać z odpowiednimi sankcjami.

– Brak poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 może uzasadniać wprowadzenie przez pracodawcę zmian w organizacji pracy pracownika, który nie poddał się takiemu szczepieniu. Brak poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 może uzasadniać rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z pracownikiem, który nie poddał się takiemu szczepieniu – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W zależności od tego, jakie stanowisko pracy wykonuje pracownik, który nie poddał się szczepieniu, pracodawca może zorganizować pracę tak, by osoba niezaszczepiona wykonując swoje zadania nie stwarzała ewentualnego zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub też może rozwiązać stosunek pracy z takim pracownikiem w taki sposób, aby nie narazić się na zarzut dyskryminacji w miejscu pracy.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Brontozaur
Brontozaur
3 miesięcy temu

A kiedy nauczyciele? Gdzie więcej ludzi może się zarazić w szkole, czy w aptece?

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu

W innych krajach znosi się całkowicie kwarantannę, izolację, maseczki, a u nas zaczyna się stosować przymus.
Policja, a w zasadzie sługusy rządu… tfu… PIS-u, już i wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem lata i wlepia mandaty za brak maseczki lub źle założoną maseczkę.

anonimowo
anonimowo
3 miesięcy temu

Brawo! Dawno to powinno być zrobione. Ci co się nie szczepią nie powinni mieć możliwości zarażania innych i rozsiewania śmierci.

Anonim.
Anonim.
3 miesięcy temu
Reply to  anonimowo

Co ty człowieku bredzisz, przecież zaszczepiony podobno się nie zaraża, a jeśli już to nie chroni kogoś przed ewentualną śmiercią, tylko sam siebie.
Nikt niezaszczepiony nie rozsiewa śmierci. Zaszczepieni też zarażają i to może nawet bardziej, bo częściej przechodzą covida bezobjawowo albo z lekkimi objawami, a jak chyba znasz życie, to ludzie idą na zwolnienie lekarskie jak padają z nóg.

malak
malak
3 miesięcy temu

W tym momencie należało by się pozwać Państwo Polskie i rząd o zmuszanie i ograniczenie wolności człowieka. Co to ma być ?! Jeżeli ktoś ma ochotę i widzi taką potrzebę to niech się szczepi a jeżeli nie to taka osoba w żaden sposób nie powinna być ograniczona w swojej codzienności a tym bardziej w pracy

Logiczne
Logiczne
3 miesięcy temu
Reply to  malak

Proste

Tidit
Tidit
3 miesięcy temu
Reply to  Logiczne

Płaskoziemiec

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Tidit

Ograniczony umysłowo covidianinie uruchom choć część że swojego mózgu lub chociaż z tego co z niego zostalo.

Adam a nie dam
Adam a nie dam
3 miesięcy temu

Czyli kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie ? Trochę przekornie wygląda to tak, jakby nakarmić ich swoim własnym gówn€m 🙂

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x