Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wkrótce nowa wystawa w parku. Archiwum zaprasza już dziś


Archiwum Państwowe w Warszawie – Oddział w Mławie zachęca do zwiedzania wystawy plenerowej pt. „Być kobietą, być kobietą…”. Zostanie ona wyeksponowana na ogrodzeniu parku miejskiego i będzie dostępna od 1 marca 2022 r.


Wystawa została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Warszawie z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet. Na ekspozycję składa się 20 plansz zawierających fotografie obrazujące różnorodność kobiecej natury. Intrygujące, nieprzeniknione, delikatne i silne, odważne – ale też potrzebujące opieki, waleczne, namiętne, niewinne, naturalne, zdolne, piękne, tajemnicze i fascynujące. Zaprezentowane fotografie z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie przedstawiają kobiety różnych zawodów, w różnym wieku, zwyczajne i niezwyczajne, znane i nieznane. Kobiety żyjące w drugiej połowie XIX w. i XX w., tradycyjne strażniczki domowego ogniska, starych obyczajów i tradycji – w tym tradycji narodowej, ale także kobiety przedsiębiorcze i wyzwolone.

Wystawa, wypożyczona z Archiwum Państwowego w Warszawie przez jego Oddział w Mławie, będzie dostępna do zwiedzania w terminie 1-25 marca 2022 roku, ekspozycja planowana jest na ogrodzeniu parku miejskiego od strony ul. Żeromskiego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Melon
Melon
1 rok temu

Świetna inicjatywa. Fajne jest popatrzeć na zdjęcia z innej epoki .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x