Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uszkodzone dachy, wywrócone drzewa. Strażacy nadal usuwają skutki wichury


Niestety sprawdziły się  prognozy meteorologiczne zapowiadające silny wiatr nad naszych powiatem. Pierwsze szkody jakie poczyniła wichura strażacy odnotowali już po północy.  Do godziny 6:30 miejscowych zagrożeń spowodowanych wichurą odnotowano 13. W dziesięciu przypadkach były to przewrócone i tarasujące drogi drzewa. Takie zdarzenia wystąpiły w Mławie, ale przede wszystkim w gminach Wieczfnia Kościelna i Lipowiec Kościelny.


Wiatr uszkodził też dachy na budynkach w trzech miejscowościach. Do takich zdarzeń doszło w gminie Dzierzgowo i Szydłowo.

 W Żabokliku (gm. Dzierzgowo) wiatr zerwał część poszycia dachu z budynku mieszkalnego. Działania prowadziły tam zastępy OSP Rzęgnowo i JRG Mława. Również w Dobrogostach (gm. Dzierzgowo) wiatr uszkodził niemal połowę dachu na jednorodzinnym budynku. Tam działania prowadziły zastępy z OSP Dzierzgowo, OSP Dobrogosty i JRG Mława.

Wiatr uszkodził też znaczną połać dachu na budynku gospodarczym w Marianowie (gm. Szydłowo). Działania prowadziły tam zastępy z OSP Szydłowo, OSP Piegłowo i JRG Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krzychu67
krzychu67
3 miesięcy temu

Dziękuję strażakóm z JPG Mława którzy 19 02 22 bardzo szybko i sprawnie usunęli przywróconeprzez wiatr drzewo na mojej posesji

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x