Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pracownicy urzędu dostarczą mieszkańcom decyzje podatkowe


Pracownicy Urzędu Miasta Mława są w trakcie doręczania decyzji podatkowych do właścicieli nieruchomości położonych na terenie naszego miasta.


Ze względu na sytuację pandemiczną ratusz proponuje i zachęca, aby wpłat związanych z podatkami i opłatami lokalnymi dokonywać przelewem na konto. W ten sposób unikniemy kolejek i możliwości zarażenia wirusami, a co za tym idzie szybko i bezpiecznie uregulujemy nasze zobowiązania wobec miasta. Indywidualne numery kont bankowych znajdują się w pouczeniu do dostarczonej decyzji (zwykle umieszczone jest na odwrocie dokumentu).  

Osobom, które nie posiadają kont bankowych, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przelewy bankowe do 1000 zł mogą w naszym imieniu wykonywać także osoby trzecie, niespokrewnione (np. sąsiad, opiekun).

Do kiedy uiszczamy podatki i inne opłaty w 2022 roku?

DO 10. DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA

– opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc poprzedni

DO 15. DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA

– podatki od nieruchomości i leśny od osób prawnych (w przypadku podatku od nieruchomości od osób prawnych za styczeń – do 31 stycznia)

DO 15 LUTEGO

– I rata podatku od środków transportowych

DO 15 MARCA

– I rata podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych (w przypadku, gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie do 15 marca roku podatkowego) oraz podatku rolnego od osób prawnych

DO 31 MARCA

– roczna opłata od posiadania psów (w przypadku powstania obowiązku jej zapłacenia po tej dacie, w terminie 14 dni od dnia powstania tego obowiązku)

DO 16 MAJA

– II rata podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych oraz podatku rolnego od osób prawnych

DO 15 WRZEŚNIA

– III rata podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych oraz podatku rolnego od osób prawnych

– II rata podatku od środków transportowych

DO 15 LISTOPADA

– IV rata podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych oraz podatku rolnego od osób prawnych

Aby uniknąć naliczania odsetek, pamiętajmy o terminach uiszczania opłat z tytułu dzierżawy oraz opłat za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym, określonych w umowach zawartych z właścicielem danej działki.

Należności z tytułów: podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego, podatku od środków transportowych i opłat za gospodarowanie odpadami prosimy dokonywać na indywidualne konta bankowe (podane w decyzjach podatkowych).

Opłat: od posiadania psów, za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, z tytułu dzierżawy i za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym, dokonujemy na konto Urzędu Miasta Mława: 70 1090 2604 0000 0001 3379 7826 (Urząd Miasta Mława, ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława; bank: Santander Bank Polska S.A., ul. Lelewela 1, 06-500 Mława).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x