Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza w tym roku przysięga u mazowieckich terytorialsów. Wśród nich mławianie


W minioną sobotę w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Złożyło ją 51 ochotników, a wśród nich było 7 żołnierzy z powiatu ciechanowskiego, 2 z mławskiego, 2 z płońskiego, 2 z przasnyskiego oraz 2 z żuromińskiego.


Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 63 żołnierzy, 51 z nich złożyło przysięgę wojskową na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach brygady, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania, trafią do Ciechanowa, Zegrza oraz Komorowa.

Podczas uroczystości, 9 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego.

Szkolenie, którego zwieńczeniem była sobotnia uroczystość zorganizowane zostało w ramach projektu Ferie w WOT, realizowanego w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej dwa razy w roku, w czasie wakacyjnej i zimowej przerwy w nauce. Dzięki dogodnemu terminowi realizacji szkolenia wśród jego uczestników znalazło się aż 17 uczniów i studentów oraz 2 nauczycieli, ponad 40% szkolących się to osoby w wieku 18-20 lat.

Kolejne szkolenie podstawowe dla osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem odbędzie się 25 lutego, a następne w maju.

Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2300 żołnierzy, z czego ponad 2100 stanowią ochotnicy.

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl),  który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Ale plaga artykułów o dzieciach Maciory.

Odwrócony
Odwrócony
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Od początku roku to już 14 artykuł. Litości i opamiętania.

Odwrócony
Odwrócony
3 miesięcy temu

Dzień bez bez informacji o ,,bojcach” WOT to stracony dzień. Każdy taki artykuł o niczym sporo kosztuje, ale co tam zapłacimy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x