Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowi terytorialsi złożą przysięgę na zakończenie ferii


W sobotę12 lutego o godz. 11:00, w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy– ochotników. Tym razem słowa roty wypowie 51 terytorialsów.


Sobotnia uroczystość będzie pierwszą w 2022 roku przysięgą w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”. Złoży ją 51 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe rozpoczynjące rok szkoleniowy mazowieckich terytoriasów. Podczas uroczystości nowym żołnierzom towarzyszyć będą rezerwiści, którzy ukończyli 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze. 

Nowi żołnierze pochodzą z 13 powiatów północnego Mazowsza, tym razem najliczniejszą grupę stanowią  mieszkańcy Warszawy oraz powiatu ciechanowskiego i ostrołęckiego. Szkolenie odbywało się w ramach projektu Wakacje w WOT, co przełożyło się na wcielenie licznej grupy uczniów, którzy postanowili wykorzystać zimową przerwę w nauce i skorzystać z oferty 5 Brygady, a tym samym zdobyć nowe umiejętności. Wśród nowych terytorialsów są  zarówno ludzie młodzi, pełnoletni  uczniowie lub absolwenci szkół ponadpodstawowych, nauczycieli jak i osoby dojrzałe, mające rodziny, ustabilizowane życie zawodowe. Wstąpili w szeregi WOT z wielu powodów. Jedni zachęceni przez znajomych i krewnych służących już w brygadzie, inni bo wierzą w misję WOT i zasadność funkcjonowania tej formacji, chcą służyć ojczyźnie. Są też tacy, którzy szkolenie traktują jak wyzwanie, chcą sprawdzić siebie, swoje możliwości psychofizyczne. Dużą część ochotników stanowią również pasjonaci, którzy przyszli do WOT by rozwijać swoje zainteresowania,  należą do grup strzeleckich i paramilitarnych,  często posiadają specjalistyczne kwalifikacje np. instruktorów strzelectwa, które przydatne są podczas służby w Obronie Terytorialnej.

Proces rekrutacji w szeregi 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Osoby zainteresowane pełnieniem terytorialnej służby wojskowej, która daje możliwość doskonałego łączenia życia prywatnego i zawodowego z służbą ojczyźnie, będą miały jeszcze 6 okazji w 2022 roku by spróbować swoich sił w szeregach mazowieckich terytorialsów. 5 Brygada planuje przeprowadzić jeszcze 6 szkoleń podstawowych oraz wyrównawczych dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Najbliższe odbędzie się od 25 lutego i potrwa do 12 marca.

źródło:5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2 4 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
2 lata temu

Jak te dzieci Maciory tak się afiszują swoim nieróbstwem, to może niech idą i przyniosą ten wrak tupolewa, który tak pisbolszewicy mieli szybko sprowadzić do kraju. Zobaczymy tedy do czego ta zgraja jest zdolna.
J384Ć P15

Kirk
Kirk
2 lata temu
Reply to  Anonimus

***** ruskie onuce

Anonimus
Anonimus
2 lata temu
Reply to  Kirk

Potwierdzam J384Ć ruskie onuce jakim jest piskomuna.

Kirk
Kirk
2 lata temu
Reply to  Anonimus

Ale dziecinada. Nie dziwne że kiełbie we łbie

Anonim
Anonim
2 lata temu

A kogo te ich schadzki interesują. Jak się bawią za naszą kasę to niech się tym przynajmniej nie chwalą.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x