Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP u druhów OSP w Dzierzgowie, Niedzborzu i Strzegowie


10 lutego 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski odwiedził siedziby jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mławskiego: OSP Dzierzgowo, OSP Niedzbórz oraz OSP Strzegowo.


Spotkania były okazją do omówienia tematów dotyczących ochrony przeciwpożarowej na terenach poszczególnych gmin powiatu mławskiego oraz zagadnień związanych  z ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych i opublikowanego  9 lutego br. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 lutego 2022 r. w sprawie wniosku o przyznanie świadczenia ratowniczego. W myśl tych przepisów strażakowi ratownikowi OSP, po spełnieniu określonych warunków, przysługiwać będzie świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł.

Nadbryg. Jarosław Nowosielski podziękował  też druhom za zaangażowanie podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i trud włożony w utrzymanie sprzętu oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Fot. OSP Dzierzgowo/OSP Niedzbórz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x