Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga! Cała seria internetowych oszustw


Plaga internetowych oszustw dotyka nie tylko mieszkańców naszego powiatu. Jak się okazuje wcale nie lepiej jest też u sąsiadów. W powiecie przasnyskim w ostatnim czasie doszło do kilku takich zdarzeń. Policja apeluje o ostrożność


W ostatnim tygodniu na komendę policji w Przasnyszu zgłosiło się kilkoro mieszkańców, którzy zostali okradzeni podczas robienia zakupów przez Internet lub w czasie kontaktu telefonicznego z nieznanymi osobami. Z kont pokrzywdzonych zniknęły kwoty od 1 do 14 tys. zł.

W piątek, 4 lutego policja odnotowała dwa tego typu zgłoszenia. Pierwsze pochodziło od mieszkańca gminy Jednorożec, który poinformował mundurowych, że za pośrednictwem komunikatora społecznościowego otrzymał wiadomość tekstową z załączonym linkiem.

– Po jego otwarciu, pokrzywdzony zorientował się, że z jego konta bankowego, nieznany sprawca wypłacił kwotę 10 tys. złotych – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Nieco później zawiadomienie złożyła mieszkanka Przasnysza, do której zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku. Kobieta udostępniła dane konta bankowego i w ten sposób straciła 14 tys. zł.

Dzień później w sobotę, 5 lutego mundurowi zostali zaalarmowani przez mieszkankę gminy Przasnysz.

– Kobieta poinformowała, że podczas transakcji kupna – sprzedaży kocyka, otrzymała wiadomość z linkiem, a po wejściu w załączony link, z jej konta nieznany sprawca dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie 1 tys. złotych – mówi oficer prasowy.

Kolejną oszukaną osobą był mieszkaniec Przasnysza, który zgłosił, że otworzył link przesłany mu w wiadomości tekstowej. Potem zauważył, że z jego konta bankowego zniknęło 4 tysiące złotych.

W ostatnim tygodniu policjanci otrzymali również zgłoszenia od mieszkańca Jednorożca i mieszkanki Przasnysza, którzy pomimo dokonania przedpłaty nie otrzymali towaru. Oboje chcieli kupić telefon komórkowy o wartości ok. 700 zł.

Podobna sytuacja przydarzyła się mieszkańcowi Przasnysza, który za pośrednictwem aplikacji społecznościowej, dokonał zakupu pilarki spalinowej o wartości 200 złotych. Pomimo dokonanej przedpłaty nie otrzymał zakupionego sprzętu.

źródło: KPP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x