Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

I to ma być wizytówka naszego miasta?


Wygląd i stan zrewitalizowanego przez miasto za ponad 3 mln zł terenu wokół „handlowca” po raz kolejny bulwersuje mieszkańców.


– Rewitalizacja placu wokół Handlowca kosztowała kilka milionów złotych, a jest to zwykła fuszerka. Płyty się ruszają, wszędzie brudno i można się potknąć na każdym kroku… Dodatkowo wszędzie jest brudno, pełno podeszczowego piachu i innych nieczystości… To ma być wizytówka naszego miasta? To jawna kpina z mieszkańców Mławy… Tu w okolicy mieszka Pan Wiceburmistrz i mam wrażenie, że albo ma kłopoty ze wzrokiem, albo celowo nie widzi tej lekko mówiąc bardzo nieudanej inwestycji… – napisał do redakcji jeden z czytelników.

– Również radni tego okręgu jakby widzieli tylko co chcą, wydaje się, że rok przyzwoitości w Mławie to taka sama farsa i fuszerka jak remont i cała rewitalizacja placu wokół Domu Handlowego. Dawać sobie podwyżki i wydawać kasę na inwestycje typu ruchliwe centrum przy handlowcu, to fajna sprawa, szkoda tylko, że radni wydają naszą kasę – tj. podatników. Najśmieszniejsze jest to, że mimo sygnałów od mieszkańców nikt z tym nic nie robi, bo najlepiej udawać strach przed pandemią i wirusem, a na FB chwalić się fotkami z wakacji… – napisał inny z czytelników ilustrując swoją opinię zdjęciem.

Takie i podobnego typu uwagi towarzyszyły tej inwestycji niemal od początku po jej wykonaniu. Dudniące i ruszające się płytki, do tego w jasnym kolorze od początku wzbudzały uwagi użytkowników. Wykonawca kilka razy prowadził naprawy, ale jak się okazuje bez większego efektu. W tej sytuacji nie wiadomo, czy jest tu jakieś rozwiązanie, które poprawi uzyskany już efekt. Na pewno jednak można przynajmniej zadbać o jego czystość.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wkurwiony obywatel
Wkurwiony obywatel
3 miesięcy temu

Ty kowalewki pakuj sie i spierd…..juz bo ludzie patrzec na ciebie nie moga

Mławiak
Mławiak
3 miesięcy temu

Brak słów, żenada. Ale chcieliście to macie kolarza na włodarza. Jak on skończy kadencje to jego zastępca przejmie władze i dalej będzie to co mamy.

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Mławiak

Za cienki bolek, nie da rady.

997
997
3 miesięcy temu

Dziadostwo w tej Mławie od lat a wiecie dlaczego? Bo rządzi jeden lub kilku tych samych od lat!

staraznajoma
staraznajoma
3 miesięcy temu
Reply to  997

Nie, to nie dlatego jest takie dziadostwo. Dziadostwo jest dlatego, że w Mławie bodajże od roku 2006 rządzi przedstawiciel deweloperów. Dziwię się tylko dlaczego mieszkańcy godzą się na takie rządy i dlaczego przy każdych wyborach głosują na człowieka, który nie dba o interesy Mławy i mławian, dla którego liczą się tylko deweloperzy i inni nuworysze

pato
pato
3 miesięcy temu

Zapomniano w artykule uwzględnić, iż firma wykonująca chodnik tak ułożyła płyty, że ludziom do sklepów wlewa się woda przy silniejszym deszczu. Nawet nie zajrzeli i nie zapytali czy nie kładą poziomem wyżej od posadzki w sklepach…
Ponadto, krajobraz wokół handlowca kilka dni w tygodniu przyozdabiają nasi sąsiedzi ze wschodu, ustawiając piękne równiutkie rzędy wypitych małpek i połówek, oczywiście opróżnionych. Gronkowiec w „fontannach” też jest już legendarny.
Może to niekoniecznie wina burmistrza bo on wszystkiego nie obleci i nie dopilnuje, ale inspektorzy dokonujący odbiorów technicznych powinni mieć coś do powiedzenia, natomiast straż miejska lub milicja mogliby lepiej pilnować okolicy.

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
3 miesięcy temu
Reply to  pato

A czy w Mławie jest Straż Miejska, ?? Przepraszam jest ale tylko do uroczystości!!!

Olka
Olka
3 miesięcy temu
Reply to  pato

Ja tam spotykałam pato… mówiącą czysto po polsku, używającą bardzo pięknego polskiego języka, takiego od łokcia do paznokcia, a więc raczej nie była to pato… ze wschodu.
Woda w fontannie nie jest ani to picia, ani do mycia, a że fontanna służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych, to świadczy tylko o kulturze tych pato… Ja nie zamoczyłabym w tej fontannie nie tylko palca, ale nawet paznokcia.

ziom
ziom
3 miesięcy temu
Reply to  pato

zrzucanie wszystkich niekorzystnych zjawisk w mieście na „sąsiadów ze wschodu” jest na pewno wygodne, ale nie ma wiele wspólnego z prawdą.

Gang dzialdowo
Gang dzialdowo
3 miesięcy temu

Chcielista to mawa Kowalewskiego to kowal bierze pod pierzynę. Mlawa jak mlawa zawsze była inna od wszystkich bo tu jest kupa złodzieja i cyganów i kreca aby do siebie cwaniactwo i żenada jebał Mława

Iłowo
Iłowo
3 miesięcy temu
Reply to  Gang dzialdowo

Dzialdowiak dobrze gada

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
3 miesięcy temu
Reply to  Iłowo

W DZIAŁDOWIE,jeszcze GORZEJ jak w Mławie, dla sprostowania, nie wszyscy chcieli aby KOWAL ZOSTAL BURMISTRZEM ???

Marcel
Marcel
3 miesięcy temu

Przede wszystkim ,cały teren wokol „handlowca” powinien być wyłączony z ruchu pojazdami mechanicznymi.

Lodówa
Lodówa
3 miesięcy temu

Ludziska nie utyskujta, takieśta se wybrali to teraz mata. Ale idzie nowe i będzie teraz likwidacja betonowych deptaktów i sadzenie drzew no nowo co by cień latoć dawały, a kto by tam o te marne tszy bańki kopie krusył, tera jus se nowy pod kampanije legendy robi, majo rozmach ……………..

Alina
Alina
3 miesięcy temu

Zobaczcie w Ciechanowie też są płyty w centrum. Wszystko solidnie zrobione. Widać że ktoś panuje nad wszystkim. Nie to co w Mławie. Wszystko zaniedbane.

Gorące lato
Gorące lato
3 miesięcy temu
Reply to  Alina

Beton jest super

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
3 miesięcy temu
Reply to  Alina

No i co się Dziwisz wiadomo– w BASZRJ MŁAWIE musi być zawsze inaczej !!

Gosia
Gosia
3 miesięcy temu

Miastu potrzeba wybitnego ekonomisty i stratega a nie wuefisty, w końcu mieszkańcy może do tego dojdą…

Ciemny lód
Ciemny lód
3 miesięcy temu
Reply to  Gosia

to tak jak na szczeblu centralnym, kto więcej na obiecuje i się najwięcej uśmiecha ten wygrywa ten blebiscyt

hahahahha
hahahahha
3 miesięcy temu
Reply to  Gosia

może zastępca jest ekonomistą i strategiem, a nie sory obudziłem się właśnie on też jest wuefistą…

Mławianka
Mławianka
3 miesięcy temu

A może należałoby spojrzeć na radnych, burmistrz rzuca propozycje, a ci bojąc się o stołki i diety głosują za. Przecież można przeanalizować każdy projekt i wybrać dobrze. Ale trzeba użyć mózgu.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

O stołki mogą się bać tylko ci Radni którzy mają stanowiska z poręki BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO !! , KTÓRY W TEJ KADENCJI DZIAŁA —RĘKAW RĘKĘ Z PRZEDSTAWICIELAMI MŁAWSKIEGO PIS , KIEŁBIŃSKI, KRAJEWSKI — no i zawsze przy swych pomysłach ma zawsze większość w głosowaniach nawet w najbardziej kontrowersyjnych propozycjach— takich właśnie jak ten remont przy handlowcu, czy ten dworzec i galeria handlowa, albo przy przeznaczeniu środków na drogę i przykrycie tej sławetnej rzeczki SERACZ , przy blokach na ul. WYMYŚLIN, a to wszystko wzięło się z tego że RADNI zaakceptowali propozycję BURMISTRZA TEJ SŁAWETNEJ UCHWAŁY O PARTNERSTWIE PUBLICZNO PRYWATNYM !!!– no i teraz nie ma się czemu dziwić, BO BURMISTRZ KOWALEWSKI REALIZUJĘ TO W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI !!! DLATEGO NIE TRUDNO DOSTRZEC ŻE W RAMACH TEJ UCHWAŁY— NAJWIĘCEJ SKORZYSTALI MŁAWSCY DEVELOPERZY I NIE TYLKO ONI !!!!

milo
milo
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

czego użyć? przeceniasz radę

Olaf
Olaf
3 miesięcy temu

Ktoś w końcu zainteresował się tym problem. Większość tych płytek się rusza, kilka już pękło. Raczej nie da się tego naprawić. Prawdopodobnie za kilka lat wszysztko będzie do zerwania. I będzie kolejny wydatek. Nie rozumie częmu nie można tam było położyć kostki ułożonej w ładne wzory było by na lata i bezpiecznie.

nosacz
nosacz
3 miesięcy temu
Reply to  Olaf

Wincyj betonu kurła

ziuu
ziuu
3 miesięcy temu

To, że płyty są jasne, to akurat dobrze, nie nagrzewają się aż tak latem.
Wygląd jest kwestią gustu, polską błotną zimą i wiosną wszystko wyglądałoby nieciekawie.
Moim zdaniem głównym problemem jest to, że płyty się ruszają oraz że są bardzo śliskie. Zwykła kostka brukowa, choć niezbyt ładna, byłaby bezpieczniejszą nawierzchnią.

Mława
Mława
3 miesięcy temu

A Pani rzecznik z Urzędu Miasta mówiła zaraz po oddaniu do użytku że to perła północnego Mazowsza i można tam spacerować godzinami ahhh jakie to piękne

Mławiak
Mławiak
3 miesięcy temu
Reply to  Mława

Mówiąc”perła północnego mazowsza” to pani niedorzecznik pewnie siebie na myśli miała

staraznajoma
staraznajoma
3 miesięcy temu

W zimie dy pada snieg, a także latem w czasie opadów deszczu, chociaż darmowe lodowisko jest i dla młodych, i dla starych. Można się ślizgać do woli i to bez łyżew. Ponadto na tych wielkich bujających się płytach można poczuć się jak na trampolinie.
Niech ktoś powie, że burmistrz nie dba o rozrywkę dla mieszkańców.
Tak szczerze, to szkoda języka strzępić na temat nieudanych inwestycji w Mławie i na temat gospodarności włodarza naszego miasta.
Tylko pogratulować mieszkańcom wyboru takich wyborów zarówno burmistrza jak i członków rady miejskiej.

Rębo
Rębo
3 miesięcy temu

Ale ludzie nadal na niego głosują, więc czyja to wina.

Nowy
Nowy
3 miesięcy temu

Miasto było bezsilne aby wyegzekwować naprawę od firmy wykonującej ten pseudo remont. Gdzie jest burmistrz? Niech ogłasza przetarg na ponowna rewitalizację terenu wokół handlowca.

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Nowy

I kolejne kilka milionów złotych polskich w błoto, tak?
Nasz pan burmistrz ma więcej takich niedanych inwestycji (np. dworzec zintegrowany z deweloperem).
No cóż, wydawać pieniądze, a szczególnie cudze pieniądze, każdy potrafi. Wydawać mądrze pieniądze, to już dla wielu za wysoki poziom i za bardzo skomplikowany temat.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x