Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gmina Strzegowo. Nietrzeźwy rowerzysta dostał 2,5 tysiąca mandatu


W trakcie czynności służbowych, na terenie gminy Strzegowo, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna wyraźnie nie panował nad swoim jednośladem, jadąc środkiem drogi lub zjeżdżając na pobocze. Stwarzał zagrożenie na drodze. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.


Nietrzeźwi rowerzyści narażają na drodze  nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mało brakowało a nietrzeźwy, 68-letni mieszkaniec pow. mławskiego doprowadziłby do kolizji z samochodem służby więziennej. Do zdarzenia doszło w piątek, w samo południe. Mężczyzna jechał slalomem, po czym zjechał na pobocze, przejeżdżając tuż przed  pojazdem funkcjonariuszy zakładu karnego. Ich  reakcja była natychmiastowa. Zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę i powiadomili patrol Policji. Jak się okazało, 68-latek miał w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych rowerzystów na drodze – choć ich zachowanie kwalifikowane jest jako wykroczenie, pijani rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Reakcja świadka może zapobiec niebezpieczeństwu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x