Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat ciechanowski testuje wykorzystanie rodzinnych rowerów elektrycznych


Przed kilkoma laty ciechanowski magistrat udostępnił mieszkańcom rowery miejskie. Do dyspozycji jest 90 rowerów gotowych do wypożyczenia na 9 stacjach rozlokowanych w różnych częściach miasta. Powiat ciechanowski postanowił pójść o krok o dalej i testuje wykorzystanie rodzinnych rowerów elektrycznych, które umożliwią rodzicom zabranie pociech na dłuższe wycieczki.


Chodzi o szersze wykorzystanie ścieżek rowerowych — powstałej w 2019 r. ścieżki łączącej Ciechanów z Opinogórą oraz otwartego jesienią 2021 r. rowerowego traktu do Gołotczyzny, gdzie powstaje Park Rekreacyjno – Poznawczy.

– Jak połączyć rodzinny wypoczynek z aktywnością dzieci i rodziców? Mamy na to pomysł, który dzisiaj konsultowaliśmy zarówno z rodzicami jak i ich pociechami – naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Rodzinne wycieczki do powstającego Parku Rekreacyjno – Poznawczego w Gołotczyźnie, powinny być bezpieczną rowerową przygodą. Dziś sprawdzaliśmy jak nasz pomysł rowerów elektrycznych dla rodziców z np. czwórką pociech sprawdzi się w bezpośrednim użytkowaniu. Zarówno rodzice jak i dzieci jednogłośnie byli za. Czyli Gołotczyzna będzie nie tylko miejscem aktywnego wypoczynku dla wszystkich, ale już sama rowerowa wyprawa będzie rodzinną przygodą – zapowiada starosta ciechanowska Joanna Potocka-Rak.

Park Rekreacyjno – Poznawczy w Gołotczyźnie budowany przez powiat ciechanowski ma zostać oddany do użytku jeszcze w 2022 r.

W Strefie dziecięcej powstanie wodny plac zabaw oraz skałka wspinaczkowa, obok której znajdować się będzie integracyjny plac zabaw dostosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami. Kolejna strefa – leśna będzie idealna do rodzinnego odpoczynku. Znajdziemy tam hamaki, miejsca na ogniska, ławki oraz drewniane wiaty.

W strefie sportowej będzie siłownia plenerowa i boiska do gry bule oraz tężnie solankowe.

W strefie przyrodniczej, która znajdować się będzie nad nowo utworzonym rozlewiskiem, zostaną położone drewniane kładki, tworząc ścieżkę przyrodniczo – edukacyjną.

źródło: powiatciechanowski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
2 lata temu

Znam osobę w Ciechanowie , która korzysta ( latem ) z roweru, aby dojechać z centrum do dworca kolejowego i dalej pociągiem . Auto pod domem. Na paliwie nie oszczędza.

ciech
ciech
2 lata temu
Reply to  Stanisław

Nie tylko oszczędza paliwo, ale jednocześnie dba również o swoje zdrowie oraz o środowisko – duży plus dla takich osób. 🙂

Wspieranie patoli
Wspieranie patoli
2 lata temu

Jak znam Ciechanowian to będą tym wozić kartofle i węgiel.
Poza tym to oferta raczej dla patoli, których nie stać nawet na stare auto.
Kto nie ma „miedzi” niech w domu siedzi.
Następnypomysł dla rozpłodowych.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Taki tok myślenia to rzeczywiście może mieć tylko patol.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zastanawiam się, czy w naszej MLAWIE, jest tylko taka debilna patologia!!!—- jakim trzeba być durniem żeby pisać takie teksty !!!

Gosia
Gosia
2 lata temu

No i znowu drażnią Bunia, zamiast siedzieć cicho i nic nie robić to ciągłe innowacje no ile można….

Kuba
Kuba
2 lata temu

No cóż, u nas nawet normalne rowery by się nie sprawdziły, bo przede wszystkim brak jest dobrze skomunikowanych ścieżek rowerowych.
Rowery rodzinne? – to już w ogóle pomysł nie na Mlawę, bo wandale mlawscy szybko by je załatwili niczym windę na dworcu Mława Miasto albo wiaty przystankowe MKM, czy też ławki lub kosze na śmieci.
Zanim zaczniecie czegokolwiek się domagać, to zacznijcie dbać o to co macie, drodzy mieszkańcy.
Widzisz jak ktoś coś niszczy? – reaguj, nr 112 chyba nie jest nikomu obcy i jest to darmowy nr telefonu, a telefon taż chyba każdy ma.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Kuba

No tak prawie każdy ma ten telefon tylko nie każdy

Kuba
Kuba
2 lata temu

no tak… kulawy nie ma… 😀

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Kuba

Jeśli nasza władza będzie tak myślała jak ty , to nigdy nie doczekamy się zmian pod tym względem — rowery!! A co do tych telefonów, pisałem poniżej, każdy ma ale jeśli ma dzwonić pod 112, to się dziesięć razy zastanowi czy to warto, lepiej udać że nic nie wiem tak jak z tą lodówka, na osiedlu!!

ciech
ciech
2 lata temu

Naprawdę, każdy uda że nic nie widzę i nic nie wiem? – no to się nie dziwić, że nic nie ma. Po co się wysilać i wydawać kasę na coś co zaraz zostanie zniszczone przez wandali, któr4ych nikt nie rozpoznaje na zdjęciach, na filmikach i których nikt nigdy nie widzi jak niszczą nasze wspólne mienie.
Gratuluję mławianom takich aspołecznych postaw.

Marek
Marek
2 lata temu

A My mamy pusty basen do 16. Tez Nam zazdroszczą

Marek
Marek
2 lata temu

A My mamy w planach LODOWISKO. No i co?

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x