Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawie 3,5 mln zł na przeciwdziałanie COVID-19. Na co miasto je wydało?


Miejscy radni na ostatniej sesji zapoznali się z przedłożoną przez burmistrza informacją z wykonania planu finansowego dochodów i wydatków związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Na ten cel Mława otrzymała prawie 3,5 mln zł. Na co wydano te pieniądze?


Jak się okazuje, największą kwotą wydatków zakwalifikowanych jako związane z przeciwdziałaniem COVID-19 była „Budowa i przebudowa dróg na terenie Miasta Mława”. Chodzi tu przede wszystkim o ulicę ks. Skargi, miasto wydatkowało na te zadania kwotę 1 759 239,38 zł. A w 2022 roku miasto zamierza jeszcze realizować inwestycje za 860 060, 62 zł.

Drugim co do wielkości wydatkiem są środki przeznaczone na realizację w miejskich szkołach Programu Laboratoria Przyszłości. Tu miasto wydał kwotę 611 460 zł. Na ten program miasto w 2022 roku zamierza jeszcze wydać 183 840 zł.

Na promocję szczepień i organizację punktu szczepień w Szkole Podstawowej nr 4 wydano 48 590 zł. Te środki wydatkowano na zakup materiałów promocyjnych oraz zakup materiałów i wyposażenia utworzonego przez miasto punktu szczepień w SP nr 4. Zakupiono między innymi przenośne umywalki, wentylatory, termometry do lodówek, kosze na odpady, pojemniki na narzędzia, środki czystości oraz karty SIM z doładowaniem na potrzeby funkcjonowania punktu szczepień. W ramach tych środków wydano 22 500 zł w Dziennym Domu Seniora+ na wynagrodzenie osoby obsługującej infolinię dotyczącą szczepień COVID-19. Również w ramach w/w środków MOSiR wydatkował 1300 zł na wynagrodzenie kierowcy dowożącego na szczepienia i osoby przyjmującej zgłoszenia na szczepienie oraz częściowo na zakup paliwa.

Kolejną pozycją jest kwota 21 210 zł zaplanowana na wydatki związane z wypłatą dodatków do czynszu dla najemców i podnajemców dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19. Takich jednak wydatków miasto nie zrealizowało i zwróciło kwotę dotacji wojewodzie.

Ostatnią pozycją w wydatkach jest kwota 17 000 zł przeznaczona na wynagrodzenia dwóch pracowników MOPS w Mławie, którzy podejmowali działania mające na celu ochronę seniorów przed zachorowaniem na COVID-19 i dostarczali im niezbędne artykuły spożywcze i sanitarne oraz pomagali w załatwianiu spraw urzędowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
3 miesięcy temu

Drogi , mławskie drogi – wszystkie zniszczone przez budowę kanalizacji ….

Lodówa
Lodówa
3 miesięcy temu

Żenada w tej Mławie, za kilka lat będzie to robotnicze ukraińskie miasto. Brawo wy, pachołki deweloperki

Majka
Majka
3 miesięcy temu

No cóż budowa drogi to dobry cel na walkę z Covid. Totalny brak pomysłów. !!!!!!!!!!!!!!!!

Aleks
Aleks
3 miesięcy temu

Oczywiście na największe wsparcie w czasach pandemi zasługują Deweloperzy. Brawo Panie BURMISTRZU! Śmiech na sali

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
3 miesięcy temu
Reply to  Aleks

To jest na prawdę nie pojęte, PANIE BURMISTRZU KOWALEWSKI—- chyba te lata bycia Burmistrzem, tak Pana rozsierdziły w swych decyzjach, że robi Pan co tylko się Panu podoba, ta ostatnią decyzją winien ktoś kto przekazywał te środki, przyjzec, się rozliczeniu i przypisać je Panu do zwrotu, a to dlatego że nie zostały one wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Czy nie uważasz władco Mławy !! Że mieszkańcy mają już z dosyć, tego twojego pomysłu 3 x PPP, Z którego tylko korzystają DEVELOPERZY!! tak Mława otrzymała środki, — ale chyba nie na wspieranie developerów!!!

Gosia
Gosia
3 miesięcy temu

Czy to nie jest dyscyplina finansów publicznych??

anonimowo
anonimowo
3 miesięcy temu

No tak , kwoty 21 210 zł zaplanowana na wydatki związane z wypłatą dodatków do czynszu dla najemców i podnajemców dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19 miasto nie zrealizowało i zwróciło kwotę dotacji wojewodzie. Po co pomagać ludziom ! Niech się męczą, niech tracą swoje firmy kiedy przez covid brak klientów i nie ma czym zapłacić za czynsz. Nóż się w kieszeni otwiera.
Takie właśnie władze ma Mława.
Natomiast za „przeciwdziałanie covid ” oszuści uznali budowę i przebudowę dróg.
To jest po prostu skandal.

Mieszkaniec :)
Mieszkaniec :)
3 miesięcy temu
Reply to  anonimowo

Ej no czego Ty chcesz…. Droga zrobiona, szerokie chodniki mamy więc nie musimy chodzić koło siebie, zachowujemy odległość więc przeciwdziałamy covid :)Wydatek jak najbardziej słuszny 🙂

anonimowo
anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec :)

Jak widać idiotów wspierających oszukańcze działania władz miasta nie brakuje 😀 . I to w dodatku nazywa się mieszkańcem.

Mieszkaniec :)
Mieszkaniec :)
3 miesięcy temu
Reply to  anonimowo

Anonimie najwidoczniej jesteś idiotą skoro nie wyczułeś sarkazmu w mojej wypowiedzi.

Xxccc
Xxccc
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec :)

No proszę idiota idioty nie poznał.!!

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec :)

A może jak budował blok developer ten co pozuje z reklama firmy nazwana voucher przy Vice burniszczu uczestniczącym w tym widowisku to zapewnił by też klientom dogodny dojazd i parking na własny koszt .i tak sukces że pierwszeństwo przejazdu odebrali

Mieszkaniec :)
Mieszkaniec :)
3 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jak mieli nie odebrać pierwszeństwa skoro od samego początku było powiedziane, że na czas budowy jest zmiana pierwszeństwa…

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec :)

Na czas budowy to ona miała być dwukierunkowa

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x