Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miała zapłacić za przesyłkę 12 zł. Straciła ponad 900


Z popularności porali ogłoszeniowych, korzystają nie tylko osoby poszukujące towarów po okazyjnej cenie ale także oszuści i hakerzy. Przekonała się o tym ostatnio mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta miała zapłacić przelewem za przesyłkę kurierską, wartą 12 złotych. Straciła z konta ponad 900 zł. Trwają czynności mławskiej Policji.


Oszustwa tego typu są dość powszechne. Oszuści tworzą fikcyjne konta na portalach ogłoszeniowych, wystawiając atrakcyjne przedmioty, mające przyciągnąć uwagę. Na takie ogłoszenie trafiła 33-letnia mieszkanka pow. mławskiego. Wybrała przesyłkę kurierską. Sprzedający wysłał jej link do opłacenia przesyłki. Kobieta skorzystała z wygenerowanego linka i została przekierowana na stronę e-płatności. Po zrealizowaniu przelewu okazało się, że z jej konta zniknęło nie 12 a ponad 900 złotych. 

– Zanim zdecydujesz się na korzystanie z portali ogłoszeniowych, zapoznaj się z ostrzeżeniami na stronie danego portalu. Nie korzystaj z gotowych linków do realizacji przelewów, bez ich uprzedniego sprawdzenia. Uważaj na oferty- okazje. Takie super-oferty są często dziełem oszusta, by wyłudzić Twoje pieniądze. Wybieraj metodę płatności za pobraniem lub za pomocą bezpiecznych przesyłek, oferowanych przez portal ogłoszeniowy. Z uwagą czytaj wiadomości z banku, jakie otrzymujesz podczas transakcji kupna- sprzedaży.  Nie podawaj danych karty płatniczej, nie zatwierdzaj żadnej transakcji lub wiadomości sms bez zapoznania się w z treścią – przestrzega mławska policja.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x