Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Słowa uznania należą się 21-letniemu kierowcy Fiata Ducato z Mławy


Kierujący Fiatem Ducato ujął kierowcę Fiata Albea, który stwarzał niebezpieczeństwo na drodze jadąc zygzakiem. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy zabrał mu kluczyki, a sprawę zgłosił na Policję. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol działdowskiej drogówki potwierdził podejrzenia zgłaszającego. Zatrzymany kierowca Albei wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.


Jak informuje działdowska policja, w piątkowy ranek (28.01.2022r.) policjanci z WRD zostali skierowani na teren gminy Iłowo-Osada w związku ze zgłoszeniem obywatelskim dotyczącym podejrzenia nietrzeźwego kierowcy Fiata Albea. Zgłaszający, to kierowca Fiata Ducato, który jadąc za Fiatem Albea zaniepokoił się techniką jazdy kierującego autem, który jechał zygzakiem powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zawiadamiający po zatrzymaniu się kierowcy Fiata Albea na poboczu w miejscowości Mławka, podszedł do niego, a następnie wyczuwając od niego woń alkoholu odebrał mu kluczyki. Zaistniałą sytuację zgłosił na Policję i oczekiwał na przyjazd patrolu kontrolując zachowanie ujętego kierowcy. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Zatrzymany kierowca Fiata Albea, to 30-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Przewieziony na Komendę Powiatową Policji w Działdowie i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wydmuchał 1,31 mg/l, tj. ponad 2,5 promila. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Policjanci zatrzymali mu również dokument prawa jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej sprawcy grozi kara do
2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny. Ponadto sąd obligatoryjnie wobec sprawcy ww. przestępstwa wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Słowa uznania należą się 21-letniemu kierowcy Fiata Ducato, który nie zawahał się
i zareagował na zaistniałą sytuację zapobiegając dalszej jeździe nietrzeźwego kierowcy
i spowodowaniu przez niego niebezpieczeństwa utraty zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Taka postawa zasługuje na pochwałę – napisała działdowska policja.

źródło: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Podpis
Podpis
1 rok temu

I znając życie jedni napiszą „konfident” inni „bohater”.
Dla mnie porządny człowiek.
Brawo.
Nie chciałbym by taki pseudo kierowca z 2.5 promilami wjechał we mnie bądź moją rodzinę.
Raz jeszcze brawo za postawę.

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Podpis

Popieram, bo pijany za kółkiem, to potencjalny morderca i tu kary powinny być dotkliwe. przypadki Podejrzenia kierowcy o spożycie napojów wyskokowych czy też narkotyków każdy porządny człowiek powinien zgłaszać na policję, bo taki delikwent może za chwile spowodować bardzo groźny w skutkach wypadek.

Incognito
Incognito
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Popieram przedmówców. Karać z jak największą mocą potencjalnych morderców. Bo inaczej pijaków za kierownicą nie można nazwać.

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  Incognito

Karać i odbierać samochody. Później sprzedawać na aukcjach. Pieniądze pozyskane przekazać na rehabilitację osób poszkodowanych w wypadkach przez pijanych kierowców.

Obatel
Obatel
1 rok temu
Reply to  POTS

Karać tak, odbieranie auta – , ponieważ pozbawimy pozostałych członków rodziny bez środka transportu

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Obatel

To niech członkowie rodziny pilnują swoich nieodpowiedzialnych współmałżonków czy innych nieodpowiedzialnych członków rodziny.
POTS ma rację.

ŻonaMnieBije
ŻonaMnieBije
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

To widać kto w domu nosi spodnie

Obatel
Obatel
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Upilnuj pijaka i debila w jednym, po prostu nie da się.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Obatel

Zaw2sze jest wyjście. Nie trzeba pijaka pilnować, wystarczy odpowiednio zabezpieczyć auto albo kluczyki, a jeśli nie ma takiej możliwości, to po prostu sprzedać auto, żeby go nie stracić.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x