Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialni szkoleni przez brytyjczyków


W sobotę zakończył się polsko – brytyjski kurs adresowany do podoficerów Wojsk Obrony Terytorialnej. Instruktorami byli brytyjscy żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce, a wzięli w nim udział także mazowieccy terytortialsi.


Kurs adresowany był do podoficerów oraz kandydatów do tego korpusu. W jego organizację zaangażowała się 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej oraz brytyjscy żołnierze z Royal Dragoon Guards, którzy stacjonują w Polsce w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

W kursie wzięli udział gospodarze kursu, czyli żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej . Zajęcia trwały sześć dni. Odbywały się na obiekcie treningowym podlaskich terytorialsów oraz na terenie poligonu w Orzyszu. W ramach kursu terytorialsi, pod okiem brytyjskich instruktorów, ćwiczyli atak sekcją lekkiej piechoty, taktykę w terenie zurbanizowanym, rozpoznanie obiektu, działanie na punkcie kontrolnym, strzelania na trenażerze przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin, a także przywództwo i dowodzenie.

Ostatnie dwa dni poświęcone były na ćwiczeniu na interaktywnym symulatorze VBSprocedury „call for fire”, czyli wezwania wsparcia artylerii. W sobotę w Bemowie Piskim odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnikom szkolenia.

W Wojskach Obrony Terytorialnej podoficerowie są ważnym ogniwem szkoleniowym, dowodzą sekcjami lekkiej piechoty, które stanowią podstawowy element bojowy formacji, dlatego tak ważne jest szkolenie ich na najwyższym poziomie.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Antypis
Antypis
3 miesięcy temu

***** *** i konf*******ę oraz ku**za. A nadewszystko dzieci Maciory (który już dawno odleciał w inny wymiar rzeczywistości). Hello pisburaki

Zin
Zin
3 miesięcy temu
Reply to  Antypis

Bardzo odkrywczy i przyszłościowy pogląd na życie . Ale za bardzo chyba się tak nie da wszystkich wkoło że tak powiem *****. Rozumiem że przeżycia traumatyczne z przeszłości zmusiły do takiego poglądu , szczerze współczuję .

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Szkolili się, ha ,ha, ha. I znowu wyczyn. Czym wy się chwalicie. Chcecie udowodnić, że te pieniądze które bierzecie to wam się należą. Pewnie na tym szkoleniu było pokazanie jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób mosić maskę z napisem ,biorę kasę za nicnierobienie, paradując po mieście oczywiście w parach.

Anonim.
Anonim.
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Masz trochę racji, ale nie wiesz jak nowoczesny sprzęt dostają te harcerzyki. Oni są lepiej, czyli nowocześniej wyposażani niż żołnierze zawodowi, bo to prawa ręka PIS. Strach się bać.

Zin
Zin
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

Coraz mniej argumentów na nie . W sumie to tylko jest jeden że biorą kasę za nic , ale i to jest jak widać do obalenia.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x