Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zabawa w kodowanie dla każdego. Spróbujcie sami


W dniu 25 stycznia 2022 r.  Dniu Kryptologii w I Liceum Ogólnokształcącym wspominamy wielkich naukowców – Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – jak ich określano- specjalistów do zadań niewykonalnych.


To właśnie Ci polscy kryptolodzy w 1932r. złamali kod Enigmy, co pozwoliło odczytywać tajną korespondencję III Rzeszy. Zdaniem historyków, dzięki przechwyconym wiadomościom udało się skrócić o kilka lat II wojną światową i co za tym idzie, ograniczyć liczbę ofiar.

W hołdzie dla tych wybitnych kryptologów związanych z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu  I LO zorganizowało akcję KODOWANIE Z WYSPIAŃSKIM. Zakodowane informacje dotyczące spuścizny malarskiej  naszego Patrona zachęcały do kontemplacji konkretnych Jego dzieł.

– Było to więc zadanie dla każdego ucznia –  uwielbiającego zagadki matematyczne, ale i wrażliwego na piękno sztuki. Zmierzcie się z tymi zadaniami. KODUJCIE Z WYSPIAŃSKIM! Połączcie zakodowaną informację z właściwym obrazem – zachęcają inicjatorki Ewa Luks i Anna Lempek.

źródło: I LO

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
FAJNIE JEST TERAZ W PRACY - ŻONA ZADOWOLONA
FAJNIE JEST TERAZ W PRACY - ŻONA ZADOWOLONA
10 miesięcy temu

ja na niektórych widzę zakodowaną ucieczkę na chorobowe kierowniczki Mławskiego ZUS – PRZYPADEK?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x