Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi dostarczą do szpitali maseczki i płyny do dezynfekcjiW ramach akcji „Maseczka dla obywatela” żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od dziś rozpoczęli dostarczanie maseczek oraz innych środków ochrony indywidualnej do placówek szpitalnych na terenie północnego Mazowsza.

Na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest inicjatorem akcji „Maseczka dla obywatela” od dziś terytorialsi z Mazowsza będą transportować nie tylko maseczki ochronne, ale także środki ochrony indywidualnej w postaci np. płynów do dezynfekcji. Żołnierze mają do przetransportowania blisko 100 palet wypełnionych kartonami z maseczkami. Trafią one do placówek medycznych na terenie północnego Mazowsza.

Już wczoraj pierwsze transporty maseczek z Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach trafiły do szpitali w Sokołowie Podlaskim, Węgrowie oraz Łosicach, natomiast dziś kolejne dostawy trafią do szpitali w Mławie, Żurominie, Ciechanowie, Przasnyszu i Siedlcach. W kolejnych dniach również żołnierze z Komorowa dostarczą maseczki do placówek w swoim rejonie odpowiedzialności czyli powiecie ostrowskim, ostrołęckim, wyszkowskim, pułtuskim. Środki Ochrony żołnierze z Zegrza natomiast dowiozą  do 5 szpitali warszawskich.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT od samego początku pandemii są zaangażowani we wsparcie służby zdrowia czy samorządów. Zaangażowanie uzależnione jest od potrzeb jakie generują podmioty. Ich potrzeby natomiast rosną wraz ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Ale wyczyn, ale wyczyn. Jest się czym chwalić w mediach. Inni więcej robią i takiego zbędnego szumu wokół siebie nie robią.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x