Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Potrącenie pieszego na Starym Rynku [FOTO]


Dzisiaj około godziny 17-tej w pobliżu skrzyżowania drogi wojewódzkiej 544, Starego Rynku i Narutowicza doszło do potrącenie mężczyzny. Działania na miejscu prowadził policyjny patrol, a zespół ratownictwa medycznego udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej. Policja ustala przebieg zdarzenia.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GALA
GALA
1 rok temu

TERAZ CHŁOPINA SIĘ BĘDZIE UŻERAŁ Z ZUSEM I ORZECZNIKAMI – A PANI KIEROWNIK MŁAWSKIEGO ZUSU NA CHOROBOWYM JAK SMRÓD PRZY D

Nadia
Nadia
1 rok temu

Ja przechodząc przez jezdnię patrzę zawsze kierowcy w oczy 🙂 sprawdzam czy mnie widzi. Sama jako kierowca miałam sytuację, że przepuściłam dwoje pieszych i ruszam, a nagle ktoś pojawia mi się przed maską. Kiedy pada deszcz, jest półmrok i oślepiają światła innych aut naprawdę trzeba być czujnym.

ziuu
ziuu
1 rok temu

Centrum nieoświetlone, w deszczu widać jeszcze mniej niż zwykle. Nie usprawiedliwiam kierowcy, jednak uważam że miasto powinno zainwestować w poprawę widoczności i bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Delta gama
Delta gama
1 rok temu

Prawda jest taka, że możecie mieć nawet pierszeństwo na torach kolejowych. Ale nic nie powinno przysłaniać zdrowego rozsądku i logiki. Samochód to rozpędzona 2 – 3 tonowa bryła złomu, a człowiek to niecałe 100 kg mięsa. Nie pakujcie się na przejścia tylko i wyłącznie dlatego bo ustawodawca wam pozwolił. Ludzie pomyślcie trochę. Lepiej chwilę zaczekać i sobie przejść jak przejadą. Tak mnie uczyli w szkole.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Delta gama

Tak, tylko problem jest taki, że teraz nie uczą tego w szkole. Kiedyś tego uczyli od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a teraz uczą tylko religii.
Każdy powinien dbać o swoje bezpieczeństwo, a najbardziej pieszy, nie tylko dlatego, że samochód jest taki czy owaki, ale dlatego, że wśród kierowców jest dużo ch.amstwa.. Zdarzają się również kierowcy, którzy zachowują się jak na polowaniu zapominając o tym, że oni też bywają pieszymi.

Nadia
Nadia
1 rok temu
Reply to  Kuba

Uczymy, uczymy tego w szkole, nawet już w przedszkolu uczą się tego trzylatki jak przechodzić przez ulicę… Nie zrzucajmy winy na szkołę 🙂

Last edited 1 rok temu by Nadia
Plebsy
Plebsy
1 rok temu

Kopniak na głupi tyłek dla każdego gapia który się tam zbiegł i stał z rękami w kieszeniach albo co gorsza telefonem nagrywał jak się człowiek na ulicy zwija. Zrozumiałe że to sensacja ale po co ci te zdjęcia i nagranie, będziesz się jeden z drugim koleżkom chwalił co widziałeś? Może laski wyrywał na filmik? Zarówno milicja jak pogotowie mogłaby mieć parawan do zasłaniania miejsca zdarzenia przed takimi pajacami co się zbierają dookoła, komentują a nawet podśmiewają z poszkodowanego… Trzoda na zaścianku.

Edek
Edek
1 rok temu

Do czasu wyjaśnienia sprawy, artykuł nie powinien sugerować „potrącenia pieszego”. Pieszy mógł bowiem wejść w miejscu niedozwolonym i to on mógł „potrącić pojazd” i spowodować całe zdarzenie. Tak sformułowany tytuł, sugeruje winę kierowcy a jak widzimy na zdjęciach osoba, której udzielana jest pomoc, znajduje się bardzo daleko od wyznaczonego przejścia.

Delta gama
Delta gama
1 rok temu
Reply to  Edek

Bo tyle przeleciał

Edek
Edek
1 rok temu
Reply to  Delta gama

Taki opis się nie pojawił w artykule, dlatego Twoja odpowiedz jest tylko insynuacją, taką samą jak tytuł artykułu.

Kierowca
Kierowca
1 rok temu

Apel do pieszych . Apel do kierowców . Tam faktycznie i jeśli jeszcze pada deszcz jest bardzo kiepsko z widocznością . Nawet dostałem reprymendę od żony w tym temacie co uświadomiło mnie że jest kiepsko . Generalnie temat pieszy pasy kierowca to temat rzeka , a jak dochodzi temat pieszy frustrat zmęczony kierowca lub odwrotnie to takie są skutki . Zdrowia życzę. Tak sobie pomyślałem żeby w tych słupkach zamontować ledy doświetlające na czujnik ruchu czy coś w ten deseń .

WWL
WWL
1 rok temu

Nie widać ich wgl. idą szybko w czarnych ubraniu i kapturze na łbie 🙂

Ozi
Ozi
1 rok temu
Reply to  WWL

Jak niedowidzisz, to nie powinieneś wsiadać za kierownicę. Wybraliście PIS, to wam uchwalili takie prawo a nie inne. JK nie ma prawa jazdy, a więc trzeba go chronić. Na pasach jest nietykalny i zapamiętaj to sobie.

Ozil Hamidov
Ozil Hamidov
1 rok temu
Reply to  Ozi

Śmiem twierdzić że poglądy wygłaszane w ten sposób wykraczają poza zwykłą niechęć lub taki lub inny pogląd polityczny . Coś strasznego musiało się wydarzyć w psychice ludzkiej żeby wszędzie i na każdym kroku i w taki sposób głosić swoje poglądy . Mało tego zjawisko cały czas występuje . Obawiam się też że nie zniknie nawet po zaniku „wroga publicznego ” całość mechanizmu który został zaimplementowany w społeczeństwo zakłada taki właśnie scenariusz . Ciekawe .

Ozi
Ozi
1 rok temu
Reply to  Ozil Hamidov

Wiesz co to jest sarkazm? – obawiam się, że nie.

Ozil Hamidov
Ozil Hamidov
1 rok temu
Reply to  Ozi

hmmmm…. czyli takie fikołki teraz są robione

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  WWL

Rozumiem że jak wysiadasz z samochodu i stajesz się pieszym świecisz jak choinka w Boże Narodzenie?

***** ***
***** ***
1 rok temu

Dać więcej praw pieszemu chodzą jak u siebie po polu , to tak mają teraz nawet nie chce im się rozejrzeć przed wejściem na przejście dla pieszych teraz jak ktoś mi wtargnie pod koła bez upewnienia się że może wejść to sie mocno zdziwi….

Mer
Mer
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Niestety, da się zauważyć tę beztroskę. Zasadę ograniczonego zaufania powinni również stosować piesi (pijany kierowca, po zażyciu substancji psychoaktywnej, jeżdżący brawurowo, z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia, etc.). Często nie tylko nie ma kontaktu wzrokowego z kierowcą, ale nawet jakiejkolwiek kontroli sytuacji na jezdni. Kiedyś słyszałem od znajomego o kierowcy, który zatrzymał się przed przejściem, a kiedy nie doszedł jeszcze do połowy ten nagle ruszył; uratowała go szybka reakcja. Telefony komórkowe często nadal towarzyszą pieszemu kroczącemu po zebrze.
Przejście dla pieszych, to potencjalne pole śmierci.
Piesi powinni też pamiętać, że wiele znaczy nawierzchnia jezdni (mokra, oblodzona). Dla kierowcy niekorzystna jest pora zmierzchu, gdy spada widoczność, zwłaszcza, gdy mrzy deszczyk, sypie śnieg. Ubrany na ciemno pieszy, bez elementów odblaskowych i do tego nieoświetlone przejście (tak też bywa), to niebezpieczne połączenie.
Bezpieczeństwo zależy od wszystkich uczestników ruchu.
Również pasażerowie powinni pamiętać, że strefa miejska wymaga dodatkowego skupienia i powinni unikać rozpraszania uwagi kierowcy.
Szerokiej drogi i bezpiecznego przekraczania jezdni :).

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  ***** ***

No cóż takie prawo uchwaliło PIS i nic na to nie poradzisz. Dura(?) lex, sed lex.
Zdaje się, że to ty się zdziwisz jak pieszy ci wtargnie pod koła na przejście u dla pieszych, a ty nie zdążysz zahamować i go potrącisz. Może tak się zdarzyć, że będziesz do końca swoich dni wypłacać mu rentę inwalidzką, albo jego dzieciom rentę rodzinną do momentu ukończenia nauki, a to czasami długo trwa… obyś się nie zdziwił bardziej od pieszego. Radzę uważać.

Kasia Tuks
Kasia Tuks
1 rok temu
Reply to  Kuba

Ustawę o której mowa czyli pierwszeństwa pieszego zbliżającego się do pasów poparła też opozycja , pieszy jako słabszy element tej układanki jak widać z obrazka z konfrontacji z autem wchodząc na pasy ma mieć świadomość że ma bezwzględne pierwszeństwo czemu gorzkie żale wylewać zaraz na I Love PiS. Od czasu uchwalenia przepisu ilość wypadków na pasach zmalała to też źle ? Ludzie co jest .

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Kasia Tuks

Ja nie twierdzę, że to jest złe.
Trzeba było przeczytać dokładnie poprzedni komentarz. Poprzedni komentator twierdzi, cytuję:
„teraz jak ktoś mi wtargnie pod koła bez upewnienia się że może wejść to sie mocno zdziwi….”.
Ten człowiek to jest moim zdaniem macho kierownicy, który uważa, że jezdnia jest jego włącznie z przejściami dla pieszych. Mimo tych przepis ów jednak doradzam pieszym mieć ograniczone zaufanie do takich kierowców-dupków, a niestety jest ich wielu. Często mi się zdarza, że jak zatrzymuję się przed pasami, to jakieś auto mi śmignie przed nosem.
Ja tam wolę mimo wszystko się rozejrzeć niż ma mi potem taki bubek wypłacać rentę inwalidzką.

Ozil Hamidov
Ozil Hamidov
1 rok temu
Reply to  Kuba

😉

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ***** ***

To akurat prawda jest

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x