Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miał być wybuch gazu, okazało się że płonął olej [FOTO, FILM]


Dzisiaj około godziny 11-tej, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu w bloku przy ulicy 18-Stycznia. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy z JRG Mława oraz policyjny patrol. Już na miejscu okazało się, że do wybuchu gazu nie doszło. Zapalił się natomiast olej w naczyniu podgrzewany na kuchni gazowej. Jedna z osób tam mieszkających wyniosła naczynie do łazienki i wstawiła do wanny prawdopodobnie usiłując gasić płonący tłuszcz wodą. Na skutek wytworzonego ciśnienia doszło jednak do swoistego wybuchu w łazience. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że nigdy nie gasimy płonącego tłuszczu wodą. Strażacy w takim przypadku zalecają użycie gaśnicy przeznaczonej do gaszenia olejów i tłuszczów (typ F). Innym sposobem jest użycie do gaszenia soli kuchennej. Sprawdzonym sposobem jest też szczelne zakrycie naczynia, tak by odciąć dopływ powietrza. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy przesuwać lub zdejmować z kuchenki naczynia z płonącym olejem, należy jednak wyłączyć gaz lub zasilanie elektryczne.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2 lata temu

Najlepszy jest ten film z akcji

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x