Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strzegowo. Urzędnicy nie zainteresowali się losem porzuconego na S7 pieska [FILM]


Wyraźnie przestraszony i zagubiony pies biegnący drogą z dala od zabudowań to niestety wcale nie jest rzadkim przypadkiem. Temu znalezionemu na nowej S7 w okolicy węzła Mdzewo prawdopodobnie groziło rozjechanie przez któreś z pędzących aut, gdyby nie wrażliwe osoby, które przypadkiem napotkał na swojej pieskiej drodze. Szkoda, że wśród nich nie było urzędnika, który być powinien.


Ta historia miała miejsce w poniedziałek 24 stycznia. Mławianin, Zbigniew Ruszkowski jadąc drogą S7 dostrzegł małego pieska biegającego po jezdni. Według świadków, ktoś wcześniej wyrzucił go z jadącego busa.

 

– 11 razy próbowałem telefonicznie połączyć się z Urzędem Gminy w Strzegowie niestety nikt nie odbierał . Pieska pilnowali panowie z koparek i ciężarówki pracujący przy budowie k7,  bardzo duże brawa dla nich i moje ukłony. Ja pojechałem do urzędu,  bo to gmina ma opiekować się zwierzętami, którym zagraża niebezpieczeństwo. Niestety na tym etapie mały miał pecha.  Pan urzędnik chyba nie rozumie za co bierze nasze pieniądze i stwierdził że go to nie obchodzi bo nie ma ludzi (dajcie mi 20 a sam zrobię) nie skorzystał z oferty mojego samochodu i mojej pomocy. Moim zdaniem ma tyle empatii ile ten który małego wyrzucił, tyle że ten ma prawny obowiązek ratować zwierzęta – opisuje zdarzenie Ruszkowski.

Ostatecznie o tej sytuacji powiadomił Policję, która rzeczywiście wysłała patrol. Tak się szczęśliwie dla wszystkich złożyło, że adoptować pieska zdecydowała się jedna z policjantek.

 

– No i mały godzinę po tej interwencji znalazł nowy dom pokłony dla interweniujących bo to ci państwo znaleźli dla niego nowego opiekuna – dodaje Ruszkowski.

O ocenę tej sytuacji zapytaliśmy wójta Wiesława Zalewskiego.

– Tu zaszło jakieś nieporozumienie. Ten pan został pokierowany nie do tego człowieka, bo ktoś go wprowadził w błąd. Pracownik otrzymał już pouczenie o właściwym sposobie załatwiania takich spraw. A panu Ruszkowskiemu należą się przeprosiny – powiedział wójt Zalewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
59 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Agula
Agula
1 rok temu

Serdeczne podziękowania dla Pana Ruszkowskiego za nagłośnienie sprawy. Ten piesek zaginął, prawdopodobnie został skradziony.Dzięki Panu wrócił do właściciela.

Strzegowiak
Strzegowiak
1 rok temu

Ten pań co szuka sensacji wchodząc i nagrywając powinien zawieść pieska do schroniska jak taki przyjaciel zwierząt jest.
Od kiedy droga krajowa s7 jest gminna?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pan Zbigniew na burmistrza Mławy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nigdy nie zagłosuję na żadnego pisiora.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Oby każdemu tak się chciało jak temu Panu

Petent
Petent
1 rok temu

A Pan Wójt to lepiej nie mówić. Broni swoich…skoro ktoś źle pokierował Pana Ruszkowskiego to ta druga osoba zamiast najeżdżać i być aroganckim urzędasem powinien zaprowadzić do osoby odpowiedniej i kompetentnej…

Petent
Petent
1 rok temu

Niestety Urzędzie Gminy Strzegowo tak już jest. Najlepiej żeby nie przychodzić i nie przeszkadzać im…
Rzadko kiedy można tam coś załatwić i być miło obsłużonym.

Gnom
Gnom
1 rok temu

Proszę się nie przejmować małe mściwe i zazdrosne krasnale są wszędzie sam w stołek pierdzi ale innych to by pouczał

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Dobra robota

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kto kocha zwierzę człowieka kocha dwa razy mocniej

Patogen
Patogen
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Na kogoś kto kocha zwierzęta bardzo mocno to jest specjalne określenie… ale tu o patologii nie ma mowy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pol!

Anonim
Anonim
1 rok temu

Pan Ruszkowski rozsławia swoje nazwisko?
Tyle osób przygarnia bezdomne, wyrzucane z samochodu psy bez żadnego rozgłosu, tak po prostu z potrzeby serca i takie akcje powinno si.ę nagłaśniać, a nie to co ktoś sobie nagrał o samym sobie filmik.
Proszę pojechać na wieś i popytać ludzi skąd mają psy. Wtedy się okaże, że większość to przybłędy porzucone, podrzucone.

Last edited 1 rok temu by Anonim
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonim

Takie czasy dziś ludzie społeczni wyrośli z człowieka myślącego i dzięki rozwojowi komunikacji dzielą się z ogółem wszystkim od pierdoły do rzeczy ważnych.
Ja wolę aby ludzie dzielili się tym co robią dobrego niż takim za przeproszeniem obsmarowywaniem bez powodu jak ty

Sołtys
Sołtys
1 rok temu
Reply to  Anonim

Zgadzam się z przedmówcą. Mieszkam na wsi i mam 3 psy, wszystkie biegały po wsi bo ktoś je prawdopodobnie wyrzucił z auta. Nie udostępniałam tego na portalach bo to normalne zachowanie według mnie. Widać Pan Ruszkowski społecznik kampanię wyborczą robi i elektorat próbuje zbić… albo zwyczajnie… nie ma co robić i lubi innym życie uprzykrzać.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Sołtys

Widzę że na wsi to są same pieski wyrzucone z przejeżdżającego samochodu a tak naprawdę to pisała to ta sama osoba
Mieszkam na wsi jestem wieśniak i nikt u nas codziennie psa nie wyrzuca widać coś komuś na odcisk nadepnoł o i cała prawda teraz piszą żeby komuś dokuczyć
A że psy na wsi biegają a pewnie ale teraz wiem że to trzeba zgłaszać niech gmina robi porzadek

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Bywam często u znajomych na wsi. Mają 5 piesków i wszystkie pieski to przybłędy, które w sezonie urlopowym prawdopodobnie zostały wyrzucone z przejeżdżającego auta.
Tym Państwu nawet nie przeszło przez myśl żeby nagrywać psinę jak się do nich przybłąkał i w jakim był wterdy stanie. Nie szukali pomocy po urzędach, sami przygarnęli pieski do swojego obejścia twierdząc, że dla nich starcza jedzenia, to i dla piesków też się znajdzie. Psy naprawdę zadbane.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Sołtys

No to sam sobie człowieczku odpowiedziałeś trzeba udostępniać żeby ludzie tego nie robili no jak sam napisałeś co chwila u ciebie psa wyrzucają z sampchodu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonim

Znaczy że u ciebie na wsi to wszystkie psy są wywalone może jak tym są kradzione widzisz tak chciałeś dopiec Ruszkowski
Że nie zauważyłeś że dzięki temu co zrobił i temu że sprawę nagłośnił znalazł się właściciel któremu prawdopodobnie psa ukradziono widzisz małysciwy człowieczku dobro broni się so

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonim

I ma czym się pochwalić mały wielki czyn dziś więcej ludzi powinno działać za mało ludzi robi coś dobrego i trzeba to pokazywać że ludzi dobrych jest więcej

Nike
Nike
1 rok temu

A od kiedy to urzędnik UG ma obowiązek zajmowania się zwierzętami? Od tego są chyba inne instytucje…

STR
STR
1 rok temu
Reply to  Nike

Dziennik Ustaw 2020.638 t.j. Art. 11. Art. 11. [Wyłapywanie bezdomnych zwierząt]
1.
Zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.

Kot
Kot
1 rok temu

Czyn szlachetny, ciekawe tylko czy pan Zbigniew robi czasami coś dobrego bez chwalenia się tym publicznie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kot

Tak

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Pewnie beż chwalenia się to załatwia własne potrzeby fizjologiczne tylko

SnupDogiDog
SnupDogiDog
1 rok temu

Mam wrażenie że zwierzęta są bardziej poważani niż ludzie . Zawsze jak jest wpis o biednym piesku to robi się szum . A wiecie że generalnie psy idą odrazu do nieba warunek że nie jest to cziłłała.

Konstantynopoltanczykowianeczek/czka
Konstantynopoltanczykowianeczek/czka
1 rok temu

Tak zwana siła wyższa manipulacji a przygarnąć to niech przygarną go ci co go genetycznie zmodyfikowali.

Swiat za wielki na metaforyczne wieczne borykanie się z przeciwnością. „Róbta co chceta”

Z mojej strony tak zwana kapitulacja na tym portalu. Ten na tego tamten na tamtego a ten jeszcze po tym powodzenia w waszych czym kolwiek to jest.

Konstantynopoltanczykowianeczek/czka
Konstantynopoltanczykowianeczek/czka
1 rok temu

Konstantynopolitańczykowianeczek/czka.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

W Mławie również urzędnicy są obojętni na los zwierząt. Pewien niewidomy Mławianin na oczach wszystkich znęca się nad swoim psem i nikt nie reaguje. Pies ten jakiś czas temu został mu odebrany z tego powodu, ale urzędnicy postanowili mu go zwrócić!!! Zapomnieli jednak o jakichkolwiek kontrolach, czy sytuacja się nie powtarza. Pies już ledwo zipie. Wszyscy o wszystkim wiedzą i nic nie robią. Może czas się zająć bezbronnym psem?

Sandra
Sandra
1 rok temu
Reply to  Mławianin

A może się Pan ze mną skontaktować? Chętnie pomogę w tej sprawie

Agula
Agula
1 rok temu

Identyczny piesek zginął mojemu wujkowi w sobotę w miejscowości Mdzewo, jeśli to możliwe to nową właścicielkę proszę o kontakt pod nr.tel. 783618277

Maliniak
Maliniak
1 rok temu

Siedzom tam we trzy ale widac na filmie ze rzadna tego nie robi… najlepiej było do kierownika zaprowadzic. Porażka… siedzą pewnie bo to chrześniaczki wójta albo z polecenia ciotki zatrudnili.

Chrześniak
Chrześniak
1 rok temu
Reply to  Maliniak

Żadna tego robi? Maliniak co chciałeś przez to powiedzieć ?

Chrześniak
Chrześniak
1 rok temu
Reply to  Maliniak

tj. żadna tego nie robi??? Maliniak co chciałeś przez to powiedzieć?

Maliniak
Maliniak
1 rok temu
Reply to  Chrześniak

nikt zpośród 3 osób nie jest kompetenty w tych sprawach to po co tam siedzieć!

jaca
jaca
1 rok temu

NEPOTYZM ZNOWU GÓRĄ!

jaca
jaca
1 rok temu

pouczenie a po cichu premie mu Wójt da – ZOBACZYCIE

No ładnie
No ładnie
1 rok temu

Gdyby nie Pan Ruszkowski to pewnie
urzędnicy śmiali by się z biednego pieska że zginie pod kołami auta pijąc przy tym kawę, a tak dostało im się po nosie, wszystkim! O, to się dzieje z ludźmi niewrażliwymi na nieszczęście innych ( ludzi i zwierząt)
Karma, teraz wstyd na całą okolicę

Emi
Emi
1 rok temu

Oj, widać na nagraniu jak urzędnicy traktują ludzi, wstyd

Last edited 1 rok temu by Emi
chauchau
chauchau
1 rok temu

Chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie!! Tylko od nas samych zależy jak będzie wyglądało nasze środowisko. Widzisz krzywdę? Reaguj!!! Dobro wraca.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nie mam ludzi a sam dupsko rozwalił znalazł się dyrektor
Brawa dla tego Pana

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Przeprosiny człowiek do was kulturalnie nawet głosu nie podnosi a urzedas jak się zachowuje jak zwykły …
Anielska cierpliwość człowieka i widać że przygotowany bo wiedział kto ma psem się opiekowac

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu

Porządny gość oby innym się tak chciało

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Stare komuchy siedzą w tych urzędach

22222
22222
1 rok temu

Takich mamy urzędników niestety, A Pan Zbyszek jest w porządku

Maliniak
Maliniak
1 rok temu

Tam nigdy nikt się psami nie interesował… a ten cały kierownik komunalki to sierota, chyba zatrudniony przez Urząd Pracy bo ofiara losu, trzensie się jak by miał padaczke.

kania
kania
1 rok temu
Reply to  Maliniak

potwierdzam, mają wywalone na los bezdomnych psów

Jacek
Jacek
1 rok temu

pan Zbigniew wykazał się wspaniałą postawą bo psiak wspaniale wygląda. Ale i chwała osobie która postanowiła go przygarnąć zaoszczędziła psu strasznego losu schroniska myślę że redakcja zamieści nam filmik z psiakiem. Myślę że wyzwiska urzędników nic nie dadzą trzeba im tylko uświadomić że praca urzędnika to pomoc ludziom.

Animals
Animals
1 rok temu

Gratulacje a tego Pana zapraszamy do naszego klubu Greenpeace !

Blue
Blue
1 rok temu

Dobra robota Zbyszku. Dzis mało konu sie chce poświęcać swój czas,a zachowanie urzędnika poniżej krytyki. Pozdrawiam

Suweren
Suweren
1 rok temu

Połowa tych urzednikow to hamy i prostaki ..

Aso
Aso
1 rok temu

Panie Zbyszku wracaj do policji, podanie do komendanta napisz i przydasz się. Młody jesteś a już na emeryturze, aktywny, nie rozumiem tego wszystkiego

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Aso

Nie wracaj rób swoje tu jesteś bardziej potrzebny bo nikt przez ten mor się nie przebije

Jaga
Jaga
1 rok temu

Panie Wójcie, Pan sobie jaja robi? Ten „pracownik” powinien dostać naganę albo wypowiedzenie, a nie pouczenie. Takie sytuacje pokazują patologię tzw. samorządu i podejście urzędnika na zasadzie a „co mi Pan zrobisz”.

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  Jaga

Pan wójt nikomu nie da nagany bo jak w każdym urzędzie tam pracują same ciotki i wujki

anonimowo
anonimowo
1 rok temu

Na szczęście są jeszcze tacy ludzie jak Pan Ruszkowski.
Wstyd dla urzędników.

wiarygodny obywatel
wiarygodny obywatel
1 rok temu
Reply to  anonimowo

czy miał zgodę na nagrywanie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Tak

Olek
Olek
1 rok temu

Brawo Panie Zbyszku, takich postaw nam dziś potrzeba.

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x