Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kwarantanny i zachorowania w mławskich placówkach. Szkoły znów na zdalnym


Kilka mławskich szkół już wcześniej podjęło decyzję o zdalnym nauczaniu. Wczoraj minister edukacji poinformował o wprowadzeniu od czwartku nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych (klas V – VIII) oraz szkół średnich.


– Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej. Zgodnie z rozporządzeniem, które jutro zostanie podpisane, w szkole naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie klas 1-4, a także przedszkola oraz zerówki. Od czwartku uczniowie klas 5-8, a także szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną, do końca ferii zimowych – powiedział minister edukacji.

Część mławskich szkół ze względu na obowiązujące kwarantanny, bądź zachorowania wśród uczniów i nauczycieli już wcześniej wystąpiła o zgodę na nauczanie w trybie zdalnym. Takie zgody otrzymały Zespół Szkół nr 1 w Mławie, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Miejskie Przedszkole Samorządowe na Hożej.

W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Będą mogły odbywać się też w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów.

Szkoły specjalne same zdecydują, czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą w tryb zdalny. Obostrzenia mają potrwać do końca ferii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
10 miesięcy temu

A komu zależy na szkolnictwie specjalnym ?! Rządowi nie bo drogie w utrzymaniu, lokalnej władzy i dyrekcji też nic a nic bo widać jak dbają. Naturalna selekcja, kto przetrwa to przetrwa a jak nie, to niech umierają starzy i głupi.

Omajkron
Omajkron
10 miesięcy temu

Debile zrozumcie, że te metody się nie sprawdziły. Są przeciwskuteczne i należy od nich odejść

dziękujemy
dziękujemy
10 miesięcy temu
Reply to  Omajkron

Ludzie się boją śmierci, są przekonani że dostali eliksir nieśmiertelności. A ten wirus „usuwa” słabe jednostki z planety ziemia

Yureck
Yureck
10 miesięcy temu
Reply to  Omajkron

Które metody? Doprecyzuj, proszę.

Roki
Roki
10 miesięcy temu
Reply to  Yureck

Przecież miało nie być nauki zdalnej,bo rząd stwierdził że jest to zle dla dzieci .Psychicznie i fizycznie źle nauka zdalna wpływa na dzieci.Ale cóż zakłamany rząd robi co chce.Mialo być 50 tys.dziennie zakażonych,i jest.Jasnowidz minister zdrowia przepowiedzial ile będzie.

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Omajkron

Moim zdaniem powinno być nauczanie hybrydowe.
Zajęcia prowadzone zdalnie a klasówki, kartkówki w szkołach stacjonarnie, żeby uczniowie mieli jakąś motywację do nauki, a nie wymyślać nowe metody oszukiwania nauczycieli.

Majka
Majka
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Nauka zdalna to jest tragedia,wiekszosc dzieci na tym straci.Co oni się nauczą?Nic jeszcze bardziej od internetu się uzależnia.Nauczyciele też wola uczyć w szkole,przez Internet jest często ograniczony dostęp do uczniów.W małych szkołach gdzie jest garstka dzieci,nie powinno być nauki zdalnej.

Yureck
Yureck
10 miesięcy temu
Reply to  Majka

Majka! Błagam! Jakaś interpunkcja, stylistyka, cokolwiek… Niektórym nauka stacjonarna niewiele pomogła. Bez internetu (w granicach rozsądku) nie da się istnieć we współczesnym świecie.
Nauka zdalna jest w tej chwili tymczasową KONIECZNOŚCIĄ. Kto chce, ten skorzysta.

Majka
Majka
10 miesięcy temu
Reply to  Yureck

Jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym,to nie wypowiadaj się na temat nauki zdalnej.J est to zło konieczne i tyle.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x