Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdź zmiany w harmonogramie odbioru odpadów


Od 1 stycznia 2022 roku odpady komunalne będą odbierane na podstawie nowych harmonogramów, które można sprawdzić klikając w link: https://bip.mlawa.pl/artykul/harmonogramy-odbioru-odpadow-komunalnych-i-polrocze-2022-r. Na dotychczasowym poziomie pozostaje częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji.


Zastosowano nowy podział miasta na rejony, będzie mniej rejonów, a dla  nieruchomości na niektórych ulicach zmieni się dzień tygodnia, w którym będą odbierane odpady. Harmonogram dla budynków jednorodzinnych zawiera także wskazanie terminu zbiórki drzewek świątecznych. Dla budynków wielolokalowych zmianie ulegają dni tygodnia wyznaczone na odbiór, przy czym odbiór wszystkich wysegregowanych frakcji odpadów, poza zmieszanymi będzie się odbywał tego samego dnia. Każdego zmartwionego czytelnika spieszymy uspokoić – frakcje nie będą z tego powodu mieszane ze sobą. Zmiany organizacyjne po stronie podmiotu odbierającego zmierzają do racjonalizacji nakładów pracy i transportu przy zachowaniu poziomu jakości usługi. Umożliwią m.in. racjonalne wykorzystanie dwukomorowych śmieciarek, którymi podmiot dysponuje od jakiegoś czasu. Dla budynków wielolokalowych także wyznaczono odrębny termin na zbiórkę drzewek świątecznych. Drzewka świąteczne w terminach ich zbiórek można wystawić przed posesję lub w miejscu zbierania odpadów komunalnych w całości, bez rozdrabniania. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Poza terminami zbiórki konieczne będzie rozdrobnienie drzewka i umieszczenie go w worku/pojemniku na bioodpady, a to nie zawsze jest proste. W marcu wyznaczono terminy zbiórek mobilnych bezpośrednio z nieruchomości odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Terminy zbiórek mobilnych można sprawdzić klikając w link: https://bip.mlawa.pl/artykul/harmonogramy-odbioru-odpadow-wielkogabarytowych-i-polrocze-2022-r . Prosimy o śledzenie harmonogramów i przekazywanie do odbioru odpadów komunalnych we właściwych terminach.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesia
Wiesia
2 lata temu

Programy odbioru ns mojej ulicy byly w skrzynkach w grudniu

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu

Czyżby aż tak było biednie w firmie i w Urzędzie—że nie stać jest WAS na wydrukowanie tych programów i dostarczenie mieszkańcom — tak jak było do tej pory??? — czyżbyście nie wiedzieli że nie każdy ma internet ???— i nie każdy mieszka w blokach !!!! PANIE BURMISTRZU PROSZĘ SPOWODOWAĆ ABY DO DOMÓW JEDNORODZINNYCH DOSTARCZONO TAKIE PROGRAMY !!!

HELO !
HELO !
2 lata temu

halo proszę pana , czy pan wie że ryza papieru kosztuje 22 zł a kosztowała 16 ponadto też jest słabo z dostępnością w/w produktu .

Trash
Trash
2 lata temu
Reply to  HELO !

Czyli już wszyscy się pogodzili że za śmieci płacimy złodziejskie stawki , jedyny problem jest taki że wydruków nie dostarczają. Co tu się odwala.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  HELO !

Powinieneś wiedzieć pisząc takie BZDURNE posty pod tym swoim nickiem że „ZA HALO TO W MORDĘ WALĄ „— ja wiem ile to kosztuje, chyba że dla tej firmy liczy się tylko zysk !!!!

Tash
Tash
2 lata temu

Witam . Czy ktoś z Was stosuje zasadę że płaci za śmieci max 150 zł do limitu ustawowego ?

Trash
Trash
2 lata temu
Reply to  Tash

czy to booty mnie minusują , co jest ?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x