Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ruszają szkolenia dla nowych ochotników. Sprawdź terminy


Szkolenia poligonowe, ćwiczenia na terytorium gmin, z których pochodzą żołnierze, rozwijanie umiejętności bojowych i kompetencji przeciwkryzysowych – to Cię czeka u mazowieckich terytorialsów jeśli podejmiesz wyzwanie i weźmiesz udział w jednym z 6 szkoleń dla nowych ochotników.


Kolejny rok w5 Mazowieckiej Brygadzie OT to czas intensywnych szkoleń, podnoszenia kompetencji i rozrastania się brygady. Już niebawem ruszy pierwsze szkolenie nowych ochotników, którzy zostali powołani do służby 10 grudnia, a od pierwszego dnia ferii zimowych będą kontynuować „szesnastkę”. W 2022 dla nowych ochotników zaplanowano aż 6 terminów szkoleń, by każdy ochotnik mógł wybrać najbardziej dogodny dla siebie czas na odbycie szkolenia wojskowego.

W kalendarzu szkoleniowym na rok 2022 nie zabraknie szkoleń indywidualnych, specjalistycznych oraz zgrywających prowadzonych w trybie weekendowym, które będą odbywać się zarówno w koszarach, jak i w stałych rejonach odpowiedzialności. Ich celem jest budowanie i doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy OT.

Rok 2022 zapowiada się bardzo intensywnie z powodu liczby szkoleń przeznaczonych dla nowych ochotników. W sumie odbędzie się ich łącznie 12 , w tym 6 szkoleń podstawowych, tzw. „szesnastek” oraz 6 wyrównawczych dla żołnierzy rezerwy. Pierwsze powołanie do służby, w tym roku odbędzie się 25 lutego. Kolejne ruszy13 maja br. w Ciechanowie. Następne „szesnastki” dla osób, które chcą wstąpić w szeregi 5 MBOT zaplanowane są w terminach: 01-16.07, 02-17.09, 01-22.10, 18.11-02.12.W tych samych terminach rozpoczną się również szkolenia dla żołnierzy rezerwy, które potrwają 8 dni.

Mieszkańcy północnego Mazowsza, którzy są zainteresowani służbą w szeregach 5MBOT, pierwsze kroki powinni kierować do jednej z Wojskowych Komend Uzupełnień – w Ciechanowie, Ostrołęce, Wyszkowie, Siedlcach, Mińsku Mazowieckim, na warszawskim Śródmieściu oraz Pradze. Wniosek o powołanie do służby, można również złożyć przez Internet poprzez platformę ePUAP. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy rekruterów 5MBOT, do którzy kontakty znajdują się na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

WOT to powszechna i ochotnicza służba wojskowa. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto pomyślnie przejdzie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem OT. Podstawowe wymagania to, m.in.: posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletność, niekaralność, nie pełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to przede wszystkim dobra inwestycja zarówna w rozwój osobisty, jak i zawodowy. WOT oferuje atrakcyjne kursy oficerskie, podoficerskie, specjalistyczne, możliwość zdobycia cennych doświadczeń i nowych kwalifikacji przydatnych również w życiu prywatnym, a także udział w ciekawych szkoleniach z użyciem nowoczesnego sprzętu. Dużym atutem WOT jest możliwość pogodzenia służby wojskowej z życiem zawodowym i rodzinnym.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
10 miesięcy temu

przereklamowana formacja od mierzenia temperatury

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu

Niby reklama a jednak szukają kogo przekupić za kasę do popierania pisbolszewi. Ostatnio po mieście dwóch takich paradowało tylko nie wiem dlaczego w mundurach i nosili maseczki z napisem ,pobieram kasę za nic nierobienie,

Mlawiak
Mlawiak
10 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Jak dojdzie do wojny na Ukrainie zobaczymy czy wtedy będziesz taki mądry…

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

A co te dzieciaczki potrafią mierzyć temperaturę wrogowi. Niech pełnią normalnie służbę przez 2 lata, a nie tylko od niedzieli, by pobrać kasę i zjeść za friko ciepły posiłek. Ale mnie rozśmieszyłeś. Trzeba dla nich kupić kilka wagonów paluchymajtek.

Ktoś
Ktoś
10 miesięcy temu
Reply to  Anonim

A ja sądzę że ty nawet temperatury nie potrafisz zmierzyć

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  Ktoś

Mógłbym popyskować z tobą, ale po co? Jak z tobą wymieniać poglądy jak ty nosisz maseczkę z napisem ,pobieram kasę za nic nierobienie, . Jesteś zerem

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Zobaczymy jak ci podopieczni pana M. będą robić w g.acie jak dojdzie do wojny na Ukrainie,
ale
jak ludzie nie wytrzymają podwyżek cen i wyjdą na ulicę, to zobaczymy czy powtórzysz to co tu napisałeś, bo te dzieciaki ruszą na tych ludzi. Dostają pieniądze, wikt, ubranie i opierunek, a ponadto nowoczesny sprzęt, który w razie czego się przyda…

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x