Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszają szkolenia dla nowych ochotników. Sprawdź terminy


Szkolenia poligonowe, ćwiczenia na terytorium gmin, z których pochodzą żołnierze, rozwijanie umiejętności bojowych i kompetencji przeciwkryzysowych – to Cię czeka u mazowieckich terytorialsów jeśli podejmiesz wyzwanie i weźmiesz udział w jednym z 6 szkoleń dla nowych ochotników.


Kolejny rok w5 Mazowieckiej Brygadzie OT to czas intensywnych szkoleń, podnoszenia kompetencji i rozrastania się brygady. Już niebawem ruszy pierwsze szkolenie nowych ochotników, którzy zostali powołani do służby 10 grudnia, a od pierwszego dnia ferii zimowych będą kontynuować „szesnastkę”. W 2022 dla nowych ochotników zaplanowano aż 6 terminów szkoleń, by każdy ochotnik mógł wybrać najbardziej dogodny dla siebie czas na odbycie szkolenia wojskowego.

W kalendarzu szkoleniowym na rok 2022 nie zabraknie szkoleń indywidualnych, specjalistycznych oraz zgrywających prowadzonych w trybie weekendowym, które będą odbywać się zarówno w koszarach, jak i w stałych rejonach odpowiedzialności. Ich celem jest budowanie i doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy OT.

Rok 2022 zapowiada się bardzo intensywnie z powodu liczby szkoleń przeznaczonych dla nowych ochotników. W sumie odbędzie się ich łącznie 12 , w tym 6 szkoleń podstawowych, tzw. „szesnastek” oraz 6 wyrównawczych dla żołnierzy rezerwy. Pierwsze powołanie do służby, w tym roku odbędzie się 25 lutego. Kolejne ruszy13 maja br. w Ciechanowie. Następne „szesnastki” dla osób, które chcą wstąpić w szeregi 5 MBOT zaplanowane są w terminach: 01-16.07, 02-17.09, 01-22.10, 18.11-02.12.W tych samych terminach rozpoczną się również szkolenia dla żołnierzy rezerwy, które potrwają 8 dni.

Mieszkańcy północnego Mazowsza, którzy są zainteresowani służbą w szeregach 5MBOT, pierwsze kroki powinni kierować do jednej z Wojskowych Komend Uzupełnień – w Ciechanowie, Ostrołęce, Wyszkowie, Siedlcach, Mińsku Mazowieckim, na warszawskim Śródmieściu oraz Pradze. Wniosek o powołanie do służby, można również złożyć przez Internet poprzez platformę ePUAP. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy rekruterów 5MBOT, do którzy kontakty znajdują się na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

WOT to powszechna i ochotnicza służba wojskowa. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto pomyślnie przejdzie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem OT. Podstawowe wymagania to, m.in.: posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletność, niekaralność, nie pełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to przede wszystkim dobra inwestycja zarówna w rozwój osobisty, jak i zawodowy. WOT oferuje atrakcyjne kursy oficerskie, podoficerskie, specjalistyczne, możliwość zdobycia cennych doświadczeń i nowych kwalifikacji przydatnych również w życiu prywatnym, a także udział w ciekawych szkoleniach z użyciem nowoczesnego sprzętu. Dużym atutem WOT jest możliwość pogodzenia służby wojskowej z życiem zawodowym i rodzinnym.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
2 lata temu

przereklamowana formacja od mierzenia temperatury

Anonim
Anonim
2 lata temu

Niby reklama a jednak szukają kogo przekupić za kasę do popierania pisbolszewi. Ostatnio po mieście dwóch takich paradowało tylko nie wiem dlaczego w mundurach i nosili maseczki z napisem ,pobieram kasę za nic nierobienie,

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu
Reply to  Anonim

Jak dojdzie do wojny na Ukrainie zobaczymy czy wtedy będziesz taki mądry…

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

A co te dzieciaczki potrafią mierzyć temperaturę wrogowi. Niech pełnią normalnie służbę przez 2 lata, a nie tylko od niedzieli, by pobrać kasę i zjeść za friko ciepły posiłek. Ale mnie rozśmieszyłeś. Trzeba dla nich kupić kilka wagonów paluchymajtek.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu
Reply to  Anonim

A ja sądzę że ty nawet temperatury nie potrafisz zmierzyć

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Ktoś

Mógłbym popyskować z tobą, ale po co? Jak z tobą wymieniać poglądy jak ty nosisz maseczkę z napisem ,pobieram kasę za nic nierobienie, . Jesteś zerem

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Zobaczymy jak ci podopieczni pana M. będą robić w g.acie jak dojdzie do wojny na Ukrainie,
ale
jak ludzie nie wytrzymają podwyżek cen i wyjdą na ulicę, to zobaczymy czy powtórzysz to co tu napisałeś, bo te dzieciaki ruszą na tych ludzi. Dostają pieniądze, wikt, ubranie i opierunek, a ponadto nowoczesny sprzęt, który w razie czego się przyda…

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x