Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojnarowski prezesem powiatowym ZOSP, choć niejednogłośnie


W piątek 21 stycznia w Mławie obradował V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jednym z głównych jego celów było podsumowanie mijającej, pięcioletniej kadencji władz oddziału oraz wybór nowego zarządu. Prezesem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na kolejną kadencję został wybrany dh Włodzimierz Wojnarowski, choć wybór nie był jednogłośny..  


Obrady rozpoczął hymn państwowy i minuta ciszy w hołdzie pamięci zmarłych strażaków.

Ustępujący prezes dh Włodzimierz Wojnarowski przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu za lata 2016-2021, omawiając zarówno dokonania jak i problemy dotyczące działalności związku w tym okresie. W powiecie mławskim liczba członków OSP wynosi 1614 osób, a zarejestrowanych jednostek jest łącznie 54, przy czym do działań operacyjnych przystosowane są 42 jednostki. Strażacy ochotnicy dysponują ogółem 58 samochodami w tym czternastoma typu ciężkiego, dwudziestoma ośmioma typu średniego i szesnastoma typu lekkiego. Jak podkreślił prezes Wojnarowski w okresie IV kadencji Zarządu Oddziału Powiatowego zostało zakupionych 7 nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych, a Komenda Powiatowa PSP w Mławie przeszkoliła ogółem 380 członków OSP. Wśród podejmowanych przez strażaków ochotników działań są przede wszystkim te związane z pożarnictwem, jak choćby Dni Ochrony Przeciwpożarowej czy eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ale strażacy włączają się też w inne działania na rzecz środowiska lokalnego.

Wśród podziękowań za współpracę z ZOSP znalazły się te skierowane do st. bryg. Zbigniewa Kąpińskiego komendanta PSP w Mławie, kapelana powiatowego ZOSP ks. Jerzego Piątka oraz włądz samorządowych, w tym zarządu województwa. Wyrazem tego było wręczenie st. bryg. Kąpińskiemu Złotego Znaku Związku.

Najważniejszym punktem obrad był wybór prezesa powiatowego oddziału OSP. Tym razem o funkcję prezesa zarządu powiatowego ubiegało się dwóch kandydatów – dotychczasowy prezes dh Włodzimierz Wojnarowski i dh. Tomasz Maciejewski – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Stosunkiem głosów 10:3 na prezesa wybrany został Włodzimierz Wojnarowski. W skład zarządu oddziału powiatowego ZOSPRP weszli druhowie: Mariusz Gębala, Łukasz Gralewicz, Sławomir Kowalewski, Witold Krogulski, Rafał Kuciński, Tomasz Maciejewski, Marek Nitczyński, Przemysław Pakuszewski, Mariusz Rudnicki, Franciszek Siemianowski, Kazimierz Smoliński, Jacek Świderski, Dariusz Trzciński, Włodzimierz Wojnarowski, Grzegorz Woźniak, Wiesław Zalewski, ks. Jerzy Piątek, Mirosław Rutecki oraz Jerzy Rakowski.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JACK STRONG
JACK STRONG
2 lata temu

Co nie którym krawcowe nie zdążyły uszyc garniturów strażackich i nie mieli gdzie zawiesić medali a szczególnie tych PISOWSKICH

Tik tok tak
Tik tok tak
2 lata temu

Sławkowie szczypią Wojnara ale słabe kmioty jeszcze

jaca
jaca
2 lata temu

spasione koty – nawet nie wiedziałem że i tak kasiorę doją

Spo
Spo
2 lata temu

Beton. Wstyd dla 10 głosujących.

JANEK
JANEK
2 lata temu

PARODIA – wójtowie w tych mundurach…szacunek dla strażaków w akcji a nie dla panów za biurka….

Strażak
Strażak
2 lata temu
Reply to  JANEK

Gdybyś wiedział co to szacunek nie pisałbyś tych bzdur.

tyty
tyty
2 lata temu

Ten zarząd nic nie znaczy przy aktualnej ustawie o OSP.
Tylko sami strażacy biorący udział w akcjach są warci szacunku i oni tworzą prawdziwe OSP w danej miejscowości.

Józek
Józek
2 lata temu

Nie źli druhowie sama śmietanka

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Józek

Ciekawe czy którykolwiek z tych panów brał kiedykolwiek udział w akcji, czy tylko chojracy zza biurka

Kasia
Kasia
2 lata temu

Brawo

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Druh Maciejewski nie jest naczelnikiem a prezesem OSP Mława.

andry
andry
2 lata temu
Reply to  Mławiak

wraca komuna, także będą naczelnicy teraz

JACK STRONG
JACK STRONG
2 lata temu
Reply to  andry

KOMUNA TO JUŻ WRACA OD KIEDY RZĄDZI PIS

Tik tok tak
Tik tok tak
2 lata temu
Reply to  Mławiak

A przede wszystkim człowiekiem sławka

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x