Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pamiętali o rocznicy Powstania Styczniowego


W sobotę 22 stycznia b.r. delegacja Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej uczciła pod Kopcem Powstańców Styczniowych 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Towarzystwo od lat jest strażnikiem pamięci o ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju i miasta. O przypadającej 22 stycznia rocznicy pamiętały również władze samorządowe powiatu i miasta, które w piątek 21 stycznia złożyły kwiaty.


Jak pisze TPZM – Kopiec Powstańców Styczniowych został usypany w 1963 roku, w 100. rocznicę powstania styczniowego, z inicjatywy TPZM. Powstał on u zbiegu ulic Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych. Miejsce wybrano nieprzypadkowo – kilkadziesiąt metrów za kopcem znajdowało się miejsce kaźni schwytanych powstańców – wieszano ich tam i rozstrzeliwano, a potem chowano w pobliżu w bezimiennych grobach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x