Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa Lewica w Mławie wybrała władze na kolejną kadencję


21 stycznia br. odbył się Kongres Nowej Lewicy w Mławie. Jego głównym punktem był wybór lokalnych władz na kolejną kadencję. Członkowie mławskiej Lewicy jednogłośnie wybrali Szymona Wyrostka  przewodniczącym Zarządu Rady Powiatowej Nowej Lewicy, Janusz Biegaj i Krystian Bulanda będą pełnić funkcje wiceprzewodniczących, Janowi Markowi Wtulichowi powierzono funkcję sekretarza, a Markowi Osieckiemu funkcję skarbnika. W skład zarządu weszli również: Anna Danelczyk, Klaudia Adamkiewicz, Zdzisław Budner, Wojciech Witkowski, Jan Salwa i Robert Długajczyk.


Kongres zakreślił też priorytety działania w najbliższej kadencji. Wśród nich pojawiły się m.in. punkty dotyczące rozwoju organizacji lewicowej w Mławie, aktywnego udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych i samorządowych, nawiązanie ściślejszej współpracy z organizacjami społecznymi ukierunkowanymi na pomoc drugiemu człowiekowi oraz współpraca z władzami samorządowymi Mławy i gmin powiatu mławskiego. Padła również propozycja zorganizowania dyżurów radnych z listy Nowej Lewicy, które miałyby się odbywać w biurze poselskim.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czym jest polityka?
Czym jest polityka?
1 rok temu

Covid-19 wariant intryga z Mławy dlatego nie jesteście godni zaufania. I nie warto wpłacać na was podatki.

Bruno
Bruno
1 rok temu

Myślałem, że tylko psy chodzą w kagańcach. Jak jeszcze mało wiem, ech.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Bruno

Było chodzić do szkoły, a nie spotykać się z faszystami.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Ci panowie Salwa i Budner to ile mają lat? Chyba czas odpuścić….

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu
Reply to  Kasia

Powinnaś wiedzieć DZIECKO !!! że przynależność do Parti,nie jest uwarunkowana wiekiem, PANOM BUDNEROWI I SALWIE— ZYCZĘ STU LAT I DALSZEJ TAK AKTYWNEJ PRACY NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI MŁAWSKIEJ !!!!!

Tolo
Tolo
1 rok temu

Mechanik jest hahahaha ,niech naprawi ratusz. Szans nie ma żadnych. Czy taki polityk i mechanik?

człowiek, który obserwuje
człowiek, który obserwuje
1 rok temu

Akcja na Dzień Dziecka, dyżury asystenta Posła na Sejm RP w biurze, pojemnik serce na korki, udział w Strajku Kobiet, akcji Wolne Sądy i innych lokalnych inicjatywach, Lewica jako jedyna zapytała odważnie co dalej z wicestarostą Markiewiczem i jego zatrzymaniem, wykazał pomoc w Osiedlowych Mikołajkach, kwiaty na Dzień Kobiet, i inne akcje – tak działa Nowa Lewica w Mławie… dodatkowo ich Przewodniczący Wyrostek działa aktywnie i potrafi współpracować z każdym dla dobra miasta i powiatu choćby akcja z przyłbicami w szpitalu i lodówka społeczna z panem Przybyszewskim. Można nie być radnym, a być bardziej zaradnym niż organizacje, które dysponują wielkimi funduszami…

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Jedyna w Mławie działająca opozycja. Brawo!

Xzx
Xzx
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Opozycja dla kogo??? Napewno nie dla burmistrza. Raczej koledzy burmistrza.

...
...
1 rok temu
Reply to  Xzx

Mało Pan wie

Catalina
Catalina
1 rok temu

W przeszłości byli z nazwy partią robotniczą a tłukli robotników, teraz chcą być partią dla wszystkich…a kreują się na obrońców lgbt. Odmówcie zdrowaśki i odejdźcie w niepamięć.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Catalina

To ty jesteś raczej tłukiem, pisowskim zacofanym i zapyziałym tłukiem, który jest nietolerancyjny (taka konserwa).

bosy
bosy
1 rok temu

***** komuchów.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  bosy

***** komuchów z PIS.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  bosy

***** — takich durni jak bosy !!!

Gośc
Gośc
1 rok temu
Reply to  bosy

Nowa Lewica to partia socjal-demokratyczna, nie komunistyczna. Proszę się doedukować.

axel
axel
1 rok temu

czy był pity alkochol?

JPG
JPG
1 rok temu
Reply to  axel

Kup sobie słownik ortograficzny:)

Sympatyk
Sympatyk
1 rok temu

Młodzi w radzie. Brawo Lewica!

Jola
Jola
1 rok temu

Bunio jest stary i już nie kuma a kolega łysy to nie ta półka na bank będzie nowy Burmistrz

Terenia
Terenia
1 rok temu
Reply to  Jola

Nie podszywaj się pod kobiety, no chyba że nią jesteś cwaniaczku, wszędzie cię pełno tylko mieszasz i myślisz, że to jest sposób na zwycięstwo, wstyd.

Izak
Izak
1 rok temu

Czy będzie kandydat na burmistrza z lewicy? Czy jak zwykle Kowalewski będzie waszym kandydatem? Jeśli nie będzie kandydata to niepoważna będzie ta lewica. Chcę kandydata z lewicy to zAglosuje. Inaczej zero głosu bo nie lubię mistyfikacji działań

Człowiek Lewicy
Człowiek Lewicy
1 rok temu
Reply to  Izak

Przyjdzie czas, to Lewica w Mławie pokaże swojego kandydata na Burmistrza

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu

A będzie nim SZYMON WYROSTEK !!! — co to za Lewica, jak w zarządzie są ci którzy byli na zebraniu !!?!~ JEJKU !!! czym już te WYROSTEK, się nie zajmował, czy w MLAWIE NIE BYLO POWAZNIEJSZYCH KANDYDATÓW,— i takie partyjniacke działania firmuje, swą osoba, PAN JAN SALWA– PANIE JANIE NIE WYPADA !!!

Jan Kos
Jan Kos
1 rok temu

Coś robi, a Ty? Piszesz zdanie po zdaniu, raz wielkie, raz małe litery…a już wiem, zrobiłeś tyle, ale nie na pokaz … Zamiast się Mądrzyć i Bruździć weź się do działania

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Jan Kos

Ja już dużo czasu poświęciłem na działania kiedy ja działałem to ty Jasiu chodziłeś do przedszkola, a obecny przew.Lewicy biegał po całym mieście i szukał swego miejsca no i znalazł , ale z takim durniem jak ty , nie chciał ,bym działać– !!! A z mego działania pozostało mi, że bardzo dobrze poznałem tych co
dziś, uważają się za działaczy, a nie mają o tym zielonego pojęcia, — a dziś mam możliwość, aby opisywać ich błędne działania, które nie przynoszą żadnego pożytku dla mieszkańców!! — wręcz szkody!!! No ale co żeśmy wybrali to mamy!!! A Lewicy ten wybór nie przyniesie żadnego splendoru!!!

Jan Kos
Jan Kos
1 rok temu

Panie B…. Jakiś Pan tendencyjny… Jak Pan łatwo rozszyfrować… A jedyne co Pan zrobił to sam pan wie co i w jaki sposób się roz…

Kasia
Kasia
1 rok temu

A gdzie Korczak?

Człowiek Lewicy
Człowiek Lewicy
1 rok temu
Reply to  Kasia

Pan Zbigniew Korczak nie jest członkiem Nowej Lewicy. jest tylko sympatykiem startującym z list komitetu Lewica Razem w roku 2018

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Kasia

— nie wiesz gdzie?? — W DOMU NA WÓLCE !!

Omajkron
Omajkron
1 rok temu

Lewactwo won !!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Omajkron

Pisiorostwo won!!!!!

Mistrz Zen
Mistrz Zen
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

panowie tak to możecie do rana się przekrzykiwać .

xw45
xw45
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Komuna to taki system że nawet na pustyni brakuje piasku.
Nowa lewica jeszcze gorsza jak ta stara, zmieniła kolor czerwony na tęczowy, tępota umysłowa pozostała.

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  xw45

Tępota umysłowa to jest u komuchów z PIS. Wystarczy obserwować tylko najświeższe wiadomości. Prawa nie znają, na ekonomi też się nie znają. Świadczy o tym ten cały polski bajzel nazywany szumnie Polskim Ładem. Zmieniają ustawy rozporządzeniami i jakimiś ogólnikami, co jest prawnie niedozwolone. Gorszego bajzlu czy też burdelu to żaden rząd nie stworzył. No ale może to jest i celowe, bo chodzi może o to żeby ukryć kolejne przekręty i nadużycia.
Ludzie powinni być tolerancyjni wobec siebie, nikogo nie powinno się wyrzucać poza margines niezależnie od wierzeń, niezależnie od koloru skóry czy też niezależnie od orientacji seksualnej. Można być przeciwnikiem w jakiejś dziedzinie, można się nie zgadzać, ale winno się tolerować odmienność innych ludzi. oprócz zboczeń. Homoseksualizm to nie zboczenie, oni nikomu krzywdy nie robią, ale pedalstwo to zboczenie, a obecny rząd i kościół ochraniają i tuszują pedalstwo w szeregach kleru. To cię nie boli? Boli cię homoseksualizm, który nikomu nie wyrządza krzywdy?
Powiem ci, że twoje archaiczne i zaściankowe poglądy są po prostu chore. Pewnie jesteś większym fanatykiem konfederacji niż nawet pisu.

"Chroń od życiowej mądrości" taki cytat.
"Chroń od życiowej mądrości" taki cytat.
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Kulturalnych komentaży bez wulgaryzmów nie usówają, hehe ale w świecie żyć będziecie. Pełnym prawdy zdrowia i ufności. To ironia życia.

Metafora odniesienia

„Wolność Tomku w swoim domku” i „Jak Ty komu tak On Tobie” a to Rzeczywistość.

Czy wy naprawde tak „ironia” mądrzy” jesteście że prostoty takiej nie pojmójecie?

***** Pis *****was *****mnie*****Świat

Przynieście siekierki.

Gdy tak spojżeć na to co piszecie to takich przedstawicieli choć by nawet do reprezentacji miasta. To sami siebie oceńcie kto by chciał takiej współracy. Chyba nawet nigdy oka podbitego nie mieliście by takich wulgaryzmów używać.

Wiecie że istnieją ludzie których słowa bolą np. Tak jak kop w tważ.

Uszczypnijcie się ludzie bo jeśli wiecie co czynicie to np. ja w takim świecie żyć nie chcę.

Jesli wiedzę mają do wieczności BOŻE chroń od tego świata.
Jeśli wiary żadnej nie mają BOŻE chroń od tego świata.

Życzę wam powodzenia byście przynajmiej wiedzieli do czego zmierzacie.

Wolność
Wolność
1 rok temu

Ja wiem do czego zmierzam. Boga bym w to nie mieszał, chociaż jestem wierzący. Mi się nie podoba obecna władza i kierujący nią nieformalny prezydent Balbina. Dlatego krzyczę J384Ć P15

Anty Chryst? Ja też nie jestem,To do osób trzecich
Anty Chryst? Ja też nie jestem,To do osób trzecich
1 rok temu
Reply to  Wolność

Twojego Boga nie mnieszam a którego znam ja to można się odnieść do odwrotności tego co napisałeś w sęsie gdy by tak miało być.

Omajkron
Omajkron
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A kto tu mówi coś o pisie. Pis to lipa, po jeszcze większa ale lewica to już porażka na całego.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Omajkron

Czyżby w MŁAWIE był tylko PIS I LEWICA— A GDZIE SIE UKRYŁY INNE PARTIE ?? PSL — PO ???

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Omajkron

Chyba mówisz o sobie!! — nikt cię nie trzyma SPADAJ !!!

Mistrz Zen
Mistrz Zen
1 rok temu

Jest taki efekt w psychologii i socjotechnice jak efekt niewolnika . Mniej więcej polega na tym że człowiek już tak zamęczony latami biedy komunistów no. innych traumatycznych wydarzeń przyjmuję postawę pasywną nie chce walczyć, podejmować nowych wyzwań , dążyć do prawdy. Musi być rasa panów ciemiężycieli i obiekt docelowy niewolnik. Często trudno rozpoznać jest kto jest tym złym ale to też jest zamierzone .

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Mistrz Zen

W końcu rządzą nami koloniści od kilku lat…. z wytartymi kolanami

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x