Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nagły wydatek – gdzie szybko pożyczyć pieniądze w Mławie?


Niespodziewany wydatek to duży problem dla prawie połowy społeczeństwa. Gdy budżet domowy jest mocno nadszarpnięty, nawet niewielkie, ale nieplanowane koszty mogą być bardzo kłopotliwe. W takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem pozostaje pożyczenie pieniędzy. Pytanie, gdzie je pozyskać w Mławie? Poniżej wymieniamy ogólnodostępne możliwości.


Bank

Jeśli pożyczać, to w banku – z niczym innym jak właśnie z pożyczaniem pieniędzy bardziej nie kojarzą się te instytucje. Gdy brakuje pieniędzy, skorzystanie z ich usług jest rzeczywiście dobrym pomysłem. Wynika to z relatywnie atrakcyjnych warunków finansowych kredytów i pożyczek oferowanych przez banki, szczególnie gdy porówna się je z produktami dostępnymi poza rynkiem bankowym. W Mławie działają placówki największych instytucji z tej kategorii na polskim rynku, więc wybór jest satysfakcjonujący.

Poszukując oferty kredytu lub pożyczki w banku (więcej o samych pożyczkach przeczytasz na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-6-miesiecy/), zwracaj uwagę na wskaźnik RRSO. Ujmuje on wszystkie koszty danego produktu w formie procentowej – im niższa jego wartość, tym korzystniejsza oferta. Należy jednak pamiętać, że formalności bankowe zajmują z reguły kilka dni, a każdy klient podlega ocenie pod kątem sytuacji finansowej. Jeżeli Twoja jest zła, istnieje ryzyko, że Twój wniosek kredytowy zostanie odrzucony.

Firma pożyczkowa

Pożyczkę możesz zaciągnąć także w przedsiębiorstwach finansowych, które nie są bankami. Mowa o tzw. parabankach specjalizujących się w udzielaniu szybkich pożyczek na relatywnie małe kwoty, z reguły w wysokości do kilku tys. zł. W Mławie z łatwością można znaleźć tego rodzaju podmioty. Ich niewątpliwą zaletą jest błyskawiczna decyzja – już po 15 min możesz się spodziewać informacji o akceptacji lub odrzuceniu wniosku. Prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia jest wielokrotnie większe niż w banku, ponieważ firmy pożyczkowe stosują znacznie łagodniejsze kryteria weryfikacji klientów.

Niekiedy środki można otrzymać wyłącznie na podstawie dokumentu tożsamości, bez potrzeby przedkładania dokumentów od pracodawcy czy z urzędu skarbowego. Trzeba jednak pamiętać, że choć szybkie pożyczki pozabankowe są szeroko dostępne, ich koszty znacząco przewyższają produkty bankowe. Dlatego tym bardziej istotne jest porównywanie ofert i poszukiwanie najtańszych na rynku, w czym pomaga serwis https://sowafinansowa.pl/.

Zakład pracy

Duże przedsiębiorstwa na różne sposoby wspomagają swoich pracowników, w tym również finansowo, np. poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek. Ich warunki często są na tyle korzystne, że opłaca się je zaciągać bardziej niż kredyty bankowe. Jednocześnie należy mieć na uwadze ograniczenia związane z wysokością kwoty, o którą można wnioskować. Jeśli jednak potrzebujesz relatywnie niewielkiej sumy, pożyczka w zakładzie pracy będzie znakomitym rozwiązaniem, o ile tylko istnieje taka możliwość w Twojej firmie.

Lombard

Również w jednym z lombardów w Mławie da się pożyczyć pieniądze, choć na nieco innych zasadach niż tradycyjne, które obowiązują w przypadku kredytów bankowych i pożyczek parabankowych. Mianowicie w lombardzie gotówkę można otrzymać wyłącznie pod zastaw wniesionego przedmiotu, od którego wartości zależy wysokość dostępnych środków. Z reguły wynosi ona ok. 40-60% wyceny zastawionego przedmiotu i trzeba ją oddać w określonym czasie, najczęściej w ciągu 30 dni. W przeciwnym razie obiekt przechodzi na własność lombardu.

 

mat.partnerski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]