Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Ciechanowie powstał Punkt Konsultacyjny dla osób, które doświadczyły przemocy w Kościele


W Ciechanowie powstał Punkt Konsultacyjny dla osób, które doświadczyły przemocy, bądź wykorzystania w Kościele. Punkt działa w filii Centrum Psychologiczno – Pastoralnego Metanoia i powstał we współpracy z Fundacją św. Józefa KEP. To jedyne takie miejsce w centralnej Polsce.


Jak poinformowała Diecezja Płocka z inicjatywy Centrum Psychologiczno – Pastoralnego Metanoia w Płocku, w jego filii w Ciechanowie powstał Punkt Konsultacyjny dla osób, które doświadczyły przemocy, wykorzystania seksualnego czy psychicznego w środowisku kościelnym. O pomoc mogą zwrócić się także bliscy osób pokrzywdzonych. .

– W punkcie dyżurują kompetentne osoby, które przyjmą i wysłuchają konkretną osobę, pomogą w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z delegatem biskupa, a także pomogą w skorzystaniu z pomocy psychologicznej i duszpasterskiej osobie pokrzywdzonej, jeśli wyrazi ona taką wolę – czytamy na stronie Diecezji Płockiej.

– Kościół chce pomagać osobom, które doświadczają różnych form przemocy, na przykład w Kościele, ale też w szkole czy środowisku rodzinnym. Poza tym mamy w planach szkolenia dla nauczycieli czy wychowawców, którzy mogą zetknąć się z takimi sytuacjami. Chodzi o pewną profilaktykę w takich przypadkach, ponieważ system reagowania na nie już istnieje – powiedział ks. Maciej Szostak, wicedyrektor Metanoi, odpowiedzialny za powstanie Punktu Konsultacyjnego w Ciechanowie.

Punkt Konsultacyjny powstał we współpracy z Fundacją św. Józefa KEP, świadczy pomoc bezpłatnie. Działa w ciechanowskiej filii C.P. – P. Metanoia przy ul. Ks. Ściegiennego 18.

Osoby, które chciałyby skorzystać z rozmowy, czy konkretnej pomocy mogą zgłaszać się w piątki w godz. 17:00 – 19:00. Dyżury pełnią specjaliści z różnych dziedzin (np. psycholog, pedagog, prawnik, specjalista ds. uzależnień).

źródło: Diecezja Płocka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Punkt konsultacyjny do tuszowania spraw przemocy w Kościele. Nie wierzę w pomoc Kościoła osobom poszkodowanym, po tym jak kościół cacka się ze sprawcami przemocy i jak ich chroni.

Max
Max
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Mafia kościelna, każdy każdego kryje!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x