Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kogo powiadomić o osobach bezdomnych w Mławie?


fot. ilustracyjne


Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mławie codziennie patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne: pustostany, klatki schodowe, ogrody działkowe, ale każdy może zetknąć się z taką sytuacją, że spotka osobę bezdomną.

Straż miejska w okresie jesienno-zimowym odwiedza newralgiczne adresy codziennie, w tym sezonie interweniowała sześciokrotnie. Tylko w jednym przypadku osoba bezdomna wyraziła zgodę na przewiezienie do ośrodka dla bezdomnych w Miączynie i pobyt w nim. W pozostałych sytuacjach osoby bezdomne odmówiły przyjęcia pomocy oferowanej przez funkcjonariuszy. Zostały poinformowane, gdzie mogą zgłosić się w razie potrzeby, do kogo zadzwonić lub przyjść.

– Uczulamy mieszkańców Mławy, aby reagowali, gdy widzą osobę bezdomną, starszą lub niezaradną, która przebywa w nieogrzewanym mieszkaniu lub nie je ciepłych posiłków. Ze względu na niskie temperatury ich bezpieczeństwo może być zagrożone. Takie sprawy można zgłaszać do Straży Miejskiej w Mławie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Sytuacja osób bezdomnych przebywających na terenie miasta monitorowana jest także przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Niestety, często spotykają się oni z brakiem chęci współpracy ze strony osób bezdomnych. Skuteczne działanie MOPS-u ogranicza również przyzwolenie społeczne na pobyt osób bezdomnych na terenie prywatnych posesji – informuje ratusz.

Każdego roku MOPS opracowuje i realizuje projekt „Zima”, który skierowany jest do mieszkańców Mławy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w tym również do osób bezdomnych. W pomoc dla potrzebujących włączamy się wszyscy, biorąc udział w zbiórkach odzieży, obuwia, środków czystości i dezynfekcyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prosi o przekazywanie ciepłej odzieży oraz kołder, koców i obuwia, które zimą są szczególnie potrzebne dla osób bezdomnych. Akcja trwa nieprzerwanie. Ubrania można zanosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie przy ul. Narutowicza 6.

Jeśli spotkamy osobę potrzebującą pomocy, powinniśmy poinformować:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MC Donald
MC Donald
10 miesięcy temu

nikt się nie interesuje ul. Sienkiewicza młody chłopak śpi po klatkach i co …. NIC

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Cała prawda o pomocy bezdomnym w Mławie przez miejskie służby:
https://www.youtube.com/watch?v=SCw0NRKcJ1E

GZP
GZP
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Do pełnienia pewnych funkcji przedewsztkim publicznych o wysokim stopniu zaufania musi być nieposzlakowana opinia . Nie wierzę w pomoc non profit .

Realista.
Realista.
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dlaczego pan Zalewski nie wziął owego bezdomnego do siebie ? Skoro taki dobrodziej i obwinia wszystkich w około o brak pomocy.

Zołza
Zołza
10 miesięcy temu
Reply to  Realista.

Może lepiej zapytaj:
Po co jest MOPS i inne jednostki, jeśli nie pomagają?
Wielkie słowa, dużo mielenia językiem, a jak trzeba pomóc to nie ma kto.
Jednak Pan Zalewski pomógł, a ci co powinni zaopiekować się bezdomnymi odkręcili się d…. Po co ratusz produkuje tego typu artykuły, jeśli są to tylko puste słowa?

GZP
GZP
10 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Zastanawiający jest fakt że nigdy ale to nigdy ” ratusz ” nie pomógł ani w żaden sposób nie podziękował grupie ” ZP ” przypadek ? Czy coś jest więcej, czy skrywana jest jakaś mroczna tajemnica ? Jeszcze raz powiem nie ma pomocy non profit zdarzają się przypadki ale to rzadkość. A propos bezdomnych jako taki system jest i wiele osób znajduje pomoc jest jeden warunek muszą wyraź zgodę i tu już się robi problem .

Zołza
Zołza
10 miesięcy temu
Reply to  GZP

Bezdomni wyrazili zgodę.
Nie wiem czemu są te animozje między ratuszem a grupą ZP, być może to sprawy osobiste. Nasz burmistrz ma wiele takich osobistych animozji. Burmistrz nie znosi konkurencji, może się jej boi?

GZP
GZP
10 miesięcy temu
Reply to  Zołza

W sumie nie muszą . Niech patrol wywozi jak leci . W sumie mogła by się Pani tam zatrudnić jako opieka prawa z tego tak wynika . Żegnam.

staraznajoma
staraznajoma
10 miesięcy temu
Reply to  GZP

Och, skąd to rozdrażnienie i dlaczego uszczypliwość?
Czyżby pod tym nickiem ktoś, w czyjej gestii jest zajmowanie się osobami bezdomnymi?
Czyżbym wsadziła kij w mrowisko? a może w gniazdo szerszeni? – także żegnam…
Ps. Nie będzie mnie pan/ni pouczać czym mam się zajmować, takie sugestie proszę stosować do własnej żony i dzieci, a nie do mnie.

Last edited 10 miesięcy temu by staraznajoma
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x