Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kogo powiadomić o osobach bezdomnych w Mławie?


fot. ilustracyjne


Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mławie codziennie patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne: pustostany, klatki schodowe, ogrody działkowe, ale każdy może zetknąć się z taką sytuacją, że spotka osobę bezdomną.

Straż miejska w okresie jesienno-zimowym odwiedza newralgiczne adresy codziennie, w tym sezonie interweniowała sześciokrotnie. Tylko w jednym przypadku osoba bezdomna wyraziła zgodę na przewiezienie do ośrodka dla bezdomnych w Miączynie i pobyt w nim. W pozostałych sytuacjach osoby bezdomne odmówiły przyjęcia pomocy oferowanej przez funkcjonariuszy. Zostały poinformowane, gdzie mogą zgłosić się w razie potrzeby, do kogo zadzwonić lub przyjść.

– Uczulamy mieszkańców Mławy, aby reagowali, gdy widzą osobę bezdomną, starszą lub niezaradną, która przebywa w nieogrzewanym mieszkaniu lub nie je ciepłych posiłków. Ze względu na niskie temperatury ich bezpieczeństwo może być zagrożone. Takie sprawy można zgłaszać do Straży Miejskiej w Mławie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Sytuacja osób bezdomnych przebywających na terenie miasta monitorowana jest także przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Niestety, często spotykają się oni z brakiem chęci współpracy ze strony osób bezdomnych. Skuteczne działanie MOPS-u ogranicza również przyzwolenie społeczne na pobyt osób bezdomnych na terenie prywatnych posesji – informuje ratusz.

Każdego roku MOPS opracowuje i realizuje projekt „Zima”, który skierowany jest do mieszkańców Mławy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w tym również do osób bezdomnych. W pomoc dla potrzebujących włączamy się wszyscy, biorąc udział w zbiórkach odzieży, obuwia, środków czystości i dezynfekcyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prosi o przekazywanie ciepłej odzieży oraz kołder, koców i obuwia, które zimą są szczególnie potrzebne dla osób bezdomnych. Akcja trwa nieprzerwanie. Ubrania można zanosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie przy ul. Narutowicza 6.

Jeśli spotkamy osobę potrzebującą pomocy, powinniśmy poinformować:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MC Donald
MC Donald
2 lata temu

nikt się nie interesuje ul. Sienkiewicza młody chłopak śpi po klatkach i co …. NIC

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Cała prawda o pomocy bezdomnym w Mławie przez miejskie służby:
https://www.youtube.com/watch?v=SCw0NRKcJ1E

GZP
GZP
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Do pełnienia pewnych funkcji przedewsztkim publicznych o wysokim stopniu zaufania musi być nieposzlakowana opinia . Nie wierzę w pomoc non profit .

Realista.
Realista.
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dlaczego pan Zalewski nie wziął owego bezdomnego do siebie ? Skoro taki dobrodziej i obwinia wszystkich w około o brak pomocy.

Zołza
Zołza
2 lata temu
Reply to  Realista.

Może lepiej zapytaj:
Po co jest MOPS i inne jednostki, jeśli nie pomagają?
Wielkie słowa, dużo mielenia językiem, a jak trzeba pomóc to nie ma kto.
Jednak Pan Zalewski pomógł, a ci co powinni zaopiekować się bezdomnymi odkręcili się d…. Po co ratusz produkuje tego typu artykuły, jeśli są to tylko puste słowa?

GZP
GZP
2 lata temu
Reply to  Zołza

Zastanawiający jest fakt że nigdy ale to nigdy ” ratusz ” nie pomógł ani w żaden sposób nie podziękował grupie ” ZP ” przypadek ? Czy coś jest więcej, czy skrywana jest jakaś mroczna tajemnica ? Jeszcze raz powiem nie ma pomocy non profit zdarzają się przypadki ale to rzadkość. A propos bezdomnych jako taki system jest i wiele osób znajduje pomoc jest jeden warunek muszą wyraź zgodę i tu już się robi problem .

Zołza
Zołza
2 lata temu
Reply to  GZP

Bezdomni wyrazili zgodę.
Nie wiem czemu są te animozje między ratuszem a grupą ZP, być może to sprawy osobiste. Nasz burmistrz ma wiele takich osobistych animozji. Burmistrz nie znosi konkurencji, może się jej boi?

GZP
GZP
2 lata temu
Reply to  Zołza

W sumie nie muszą . Niech patrol wywozi jak leci . W sumie mogła by się Pani tam zatrudnić jako opieka prawa z tego tak wynika . Żegnam.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  GZP

Och, skąd to rozdrażnienie i dlaczego uszczypliwość?
Czyżby pod tym nickiem ktoś, w czyjej gestii jest zajmowanie się osobami bezdomnymi?
Czyżbym wsadziła kij w mrowisko? a może w gniazdo szerszeni? – także żegnam…
Ps. Nie będzie mnie pan/ni pouczać czym mam się zajmować, takie sugestie proszę stosować do własnej żony i dzieci, a nie do mnie.

Last edited 2 lata temu by staraznajoma
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x