Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Pan Stopek” na Sienkiewicza nie ma się gdzie schronić przed zawieją


Ostatnia zimowa zawierucha przypomniała w jak trudnych warunkach pracuje pan przeprowadzający dzieci przez pasy na ulicy Sienkiewicza, zwany popularnie „Panem Stopkiem”.


W tej sprawie do redakcji napisała jedna z czytelniczek, która miała okazję zaobserwować cała sytuację.

– Po dzisiejszym dniu i śnieżycy i to jak widziałam, że nie ma się gdzie schować, doprowadziło mnie do napisania tej wiadomości. Bardzo proszę o jakąś reakcję, może dzięki Państwu i „poruszeniu” tematu, miasto stworzy warunki Panu, który ma za zadanie odpowiedzialnie przeprowadzać dzieci ze szkoły, godnych warunków – pisze czytelniczka.

Przypomnijmy tu, że wspomniany wyżej „Pan Stopek” jest jednym z dwóch takich pracowników. Drugiemu, który przeprowadza dzieci przez ulicę Kościuszki już kilka lat temu Szkoła Podstawowa nr 7 kupiła kontener – stróżówkę, która zapewnia schronienie w takich jak ostatnio sytuacjach. Przy okazji zakupu tej pierwszej stróżówki rozważany był wówczas wariant zakupu drugiej, wtedy jednak problemem było znalezienie dla niej lokalizacji. Może jednak od tamtego czasu  taka możliwość się pojawiła?

Wiedzą o tym najlepiej rodzice i opiekunowie odbierający dzieci, że praca „stopka”  nie należy do łatwycha jest odpowiedzialna. Niezależnie od warunków pogodowych, temperatury czy opadów przez 8 godzin pracuje na dworze i praktycznie nie może oddalić się zbyt daleko od „swojego” przejścia dla pieszych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 rok temu

Ciekawe gdzie w tej sytuacji jest Pan Burmistrz i władze Urzędu

Gal anonim
Gal anonim
1 rok temu

Nie w tych czasach , Panowie i Panie urzędniczki myślą tylko o sobie ,jak z ciepłego samochodu wskoczyć do cieplytkiego gabinetu na kawę i plotki

Xyz
Xyz
1 rok temu

Burmistrz dba o warunki pracy ale mlawskich urzędników. Jak ogrzewanie się popsuło to godziny pracy skręcił podobnie jak jest zbyt gorąco to też są bardzo zmęczeni siedzeniem. Co go obchodzi zwykły człowiek. Gdyby oni wszyscy poszli popracować przez jeden dzień w takich warunkach może zaczęli by dostrzegać i szanować innych.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Jest jeszcze stopek na ul warszawskiej

Erodisco
Erodisco
1 rok temu

Postawić budkę i flache w środku. W końcu chłopina musi mieć warunki żeby pracować

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Erodisco

Jak zwykle, głodnemu chleb na myśli!!

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu

No tak ale jest i trzeci STOPEK, na NIBORSKIEJ VIS A VIS WYMYŚLIN— no ale temu kupili samochód zamiast kontenera ????

GWg
GWg
1 rok temu

Dość nietypowym ale działającym rozwiązanie m było by postawienie auta przed tym obskurnym budynkiem lub czegoś mobilnego bez pozwoleń . Rozumiem że właściciel działki nie pozwolił na postawienie czegoś stałego oraz SP Zawkrze też po drugiej stronie . Faktycznie gość ma trochę przechlapane .

GwZ
GwZ
1 rok temu
Reply to  GWg

Tak zwana budka Drzymały mobilny punkt obserwacyjny , a tak wogóle to można by jakiego robota tam podstawiać albo zapory wysuwające się z ulicy i po sprawie . Wiem prawdziwego stopka nikt nie zastąpi .

Kapitalista
Kapitalista
1 rok temu
Reply to  GwZ

Niech się weźmie do konkretnej roboty.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kapitalista

Chyba chcesz wskoczyć na jego miejsce

dyktator
dyktator
1 rok temu
Reply to  Kapitalista

w sumie racja , stanie na wkrętaku po 12 godzin jako biorobot i dorabianie wiecznie nie na żertych ” pracodawców ” jest czymś konkretnym. A tu gość stoi chodzi sobie w kółko w sumie to nic nie robi konkretnego . A teraz pytanie która praca ma więcej etosu w sobie ? No właśnie. Na wkrętak może iść każdy , stopkiem musisz się urodzić .

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  GWg

Trochę przechlapane to mało powiedziane. Zal człowieka.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Bunio powinien tam stać przez 8 godzin codziennie…

Zniżka
Zniżka
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Bez kontenera

dykta
dykta
1 rok temu
Reply to  Zniżka

I bez czapki

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  dykta

I nago żeby mu faja marzła

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Artur

😀
No nie przesadzajmy – przecież dzieci przeprowadzałby przez ulicę.
To już byłoby podciągnięte pod jakieś zboczenie…

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Albo Ty powinieneś. I mam nadzieję, że robota na świeżym powietrzu jeszcze Ci się trafi.
Prawdopodobnie tyle działasz dla społeczności mławskiej. Żeby tylko czasu na krytykę starczyło.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Tom

Wow… dewelopera ruszyło czy też samego królika?
Może więc ty staniesz na miejscu Pana Stopka w deszcz i mróz czy zawieruchę i zobaczysz jak to dobrze, panie obrażalski.

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  Anonim

Chodzi o to, że zamiast cokolwiek zrobić, komentują i obrażają innych. Co wnoszą dla tego człowieka komentarze o tym kto powinien tam stać? O zmarzniętej faji i zboczeniach? On tam ciężko pracuje. Dba o bezpieczeństwo dzieci. A ludzie wpatrzeni w smartfony, w ciepłym pomieszczeniu wymyślają kogo ruszyło. Kogo z ‚góry’ na jego miejsce wsadzić. Kogo obrazić. A tym samym właśnie obrażacie tego człowieka. Lepiej chwalić jego pracę i zaoferować coś mądrego.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Tom

Co my możemy? – otworzyć temu Panu parasol i potrzymać go nad Nim, żeby nie zmókł w czasie deszczu? Czy może przytulić jak jest zimno, żeby Mu było ciepło/
Po to jest ratusz, który go zatrudnia, żeby zadbał o miejsce pracy tego Pana. Nie sądzę żeby ktoś obrażał tego Pana. Wszyscy mu współczują, a obwiniają ratusz i oczywiście burmistrzowa (bo kogóż innego można obwiniać za takie traktowanie tego Pana).
Źle to odbierasz. Krytyka jest skierowana do burmistrza, bo to on jest odpowiedzialny za stworzone warunki pracy dla swojego podwładnego.

Grcol
Grcol
1 rok temu
Reply to  Anonim

To nie ratusz zatrudnia Pana stopka

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Grcol

Tylko kto?

„Pan stopek to osoba przeprowadzająca dzieci przez ruchliwe ulice. Zatrudnia go samorząd, ale warunki pracy ustala dyrektor szkoły. To od określonych przez dyrektora szkoły potrzeb uzależniony będzie wymiar czasu pracy oraz szczegółowy zakres obowiązków pracownika przeprowadzającego przez jezdnię.”

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x