Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nabrali się na stary numer. Stracili pieniądze


Znana metoda hakerów i oszustów wciąż działa. Przestępcy przejmują konta użytkowników na profilu społecznościowym, wysyłają wiadomości do znajomych z prośbą o szybką pożyczkę za pomocą udostępnienia kodu BLIK. Wczoraj mławscy policjanci odebrała dwa takie zgłoszenia. Oszukani stracili pieniądze. Policja apeluje o ostrożność, sprawdzanie kont społecznościowych oraz weryfikowanie każdej wiadomości z prośbą o przekazanie pieniędzy.


Wczoraj, po południu haker włamał się na konto społecznościowe 45-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Po zalogowaniu się, mężczyzna zauważył, że ktoś wysłał z jego profilu wiadomości do znajomych. Jedna osoba odpowiedziała na prośbę oszusta. Kobieta wysłała dwa kody BLIK, każdy po 500 zł.

W tym samym czasie, przestępca włamał się na konto  32-letniej mławianki. Korzystając z jej listy kontaktów, przesłał wiadomości do znajomych z prośbą o możliwość płatności  kodem BLIK. Znajoma wygenerowała kod i przesłała go oszustowi, autoryzując natychmiastowy przelew na 500 zł.

UWAGA – jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przekazanie kodu BLIK – zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej prośbę. Ta prosta czynność pomoże Ci uniknąć kłopotów. Pamiętaj by NIGDY nie podawać nikomu danych do logowania na Twoje konto bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbaj także o odpowiednie zabezpieczanie swoich danych osobowych oraz profili i komunikatorów.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x