Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Moja pasja malarstwo”. Nowa wystawa w „13”


W roku 2022 Galeria „13” rozpocznie swoją działalność wystawą Anny Grędzińskiej pt.„Moja pasja malarstwo”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 21 stycznia br. o godz. 18 w siedzibie w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy obejmuje 15 obrazów namalowanych techniką olejną o różnorodnej tematyce, krajobrazy, pejzaże, kwiaty, ludzie, zwierzęta itp. oraz 22 rysunki i szkice gdzie dominującym tematem jest kobieta i kobiecość.

Jej przygoda z malarstwem zaczęła się od niedawna, choć ta dziedzina sztuki Anię interesowała od najmłodszych lat. Jako, że dawniej mieszkała na wsi, nie miała możliwości kształcenia się w tym kierunku. Jako, że nigdy nie jest na swoje marzenia za późno, obecnie rysowanie i malowanie stało się jej wielką pasją oraz dobrym sposobem relaksu od codziennego życia. Jak mówi w tym czasie przenosi się w inny wymiar czasu i przestrzeni. Widać to w jej pracach, z których emanują różne uczucia radości, smutku, miłości i pogody ducha. Inspiracje czerpie z natury, która urzeka w swej prostocie kolorem nieba, kształtem chmury, głębią wody czy odbiciem światła, a co niewidoczne staje się widoczne. Na co dzień pracuje w małej piekarni. Dzięki przyjaciółce Helenie Grąckiej i wsparciu Janusza Dębskiego jej dzieła będzie można po raz pierwszy oglądać w Galerii „13”.

W programie spotkania znajdzie się przedstawienie sylwetki autorki prac, zaś ona sama opowie jakie znaczenie w jej życiu odgrywa malarstwo. Muzycznie wernisaż będą wspierały dwa duety Jacek Mianowski, Jarek Aftyka i Kamila Rutkowska, Piotr Słowikowski. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i chwili z poezją. A na zakończenie będzie można spróbować ciast i wypić lampkę szampana.

Wystawę można oglądać do 12 lutego 2022r.

– Polecam i zapraszam wszystkich miłośników malarstwa i nie tylko – zachęca Janusz Dębski, opiekun Galerii „13”.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x