Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Dzierzgowo. Dwóch nietrzeźwych rowerzystów – każdy dostał mandat po 2500 zł


Wysokie grzywny i odwoływanie się do rozsądku na drodze, najwidoczniej nie przekonały dwóch nietrzeźwych rowerzystów , zatrzymanych ostatnio na terenie Dzierzgowa. Jeden z nich, 46-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami. Zgodnie z nowymi stawkami grzywien, to 2500 zł .


Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej, zauważył kierującego rowerem mężczyznę, który wyraźnie nie panował nad swoim jednośladem. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. 46-leni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,9 promila alkoholu. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

Dzień później, w tych samych okolicznościach i w tej samej miejscowości, patrol z posterunku w Wieczfni Kościelnej zatrzymał kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w  organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to poważne zagrożenie na drodze. Naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Mławscy policjanci apelują o trzeźwość i rozsądek na drodze. Ważna jest także reakcja świadków, w przypadku zagrożenia. Wystarczy zadzwonić i przekazać informację, korzystając z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Tak jest, bardzo dobrze i jest na 500+ razy 10? – jest. A my będziemy utrzymywać tych pijanych rowerzystów w więzieniu.
Brawo PIS

dyktator
dyktator
1 rok temu
Reply to  Anonim

A co ma do tego PiS , jeszcze gorszy jest grzech zaniechania jak za czasów platfusów z PO. Fakt faktem że może tak być jak piszesz, taka sama płapka jest dla alimeciaży. Jeśli będzie tak że za 2 lata statystki pokażą znaczny spadek wypadków spowodowanych przez pijanych rowerzystów to jest już sukces. Statystki np. z wypadkami na przejściach pieszych są już lepsze właśnie po wprowadzeniu małego przepisu plus jeszcze do tego kara dla kierowcy 1500 i system się sprawdził tego już nikt nie napisze bo i po co lepiej wylać frustrację przy byle okazji. Drugi fakt że nie ochronność kary i jej wysokość nie spowoduje pojawianie się sytuacji ekstremalnych tak jak pijani recydywiści itp. ważne aby na pewnym etapie wyhaczyć gości a 3 promile to już jest coś….

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  dyktator

Może poprawi to bezpieczeństwo i ukróci wsiadanie za kierownicę po alkoholu, ale prawdziwy cel działań teo rządu jest taki, że trzeba szukać pieniędzy w kieszeniach podatnika, bo dziura w budżecie coraz większa i nijak tego już nie idzie spiąć.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Anonim

Bezpieczeństwa za wiele to nie poprawi, ale z pewnością jakiś skutek przyniesie, ale podejście POLICJI w realizacji tych przepisów, jest zastanawiające, sypią te mandaty z górnej półki, czyż oni nie widzą tych delikwentów, z góry wiadomo, że taka ofiarą losu tego nie zapłaci, i powstaje PYTANIE co dalej ze jak władze zamierzają ściągać te należności,???? W statystykach będzie wszystko oku, a rzeczywistość skrzeczy , no ale cóż się dziwić skoro to robią ” wybitni” fachowcy z PIS !!

Tadek Browarek
Tadek Browarek
1 rok temu

Młode chłopaki jakby nie było , coś mi się zdaje że nie będą mieli za co zapłacić i nie pójdą na tak zwany odrobek , pójdą do puszki wyjdą i jak będzie trzeba znowu wsiądą albo i nie .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Bardzo dobrze. I jeszcze rower powinni zabrać

Witia
Witia
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Rower tyz

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x