Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamięć, modlitwa i kwiaty na Kalkówce


Dzisiaj właśnie mija 77. rocznica niemieckiej zbrodni dokonanej na Kalkówce. Wydarzenia, które wycisnęło się piętnem na pamięci zbiorowej naszego miasta. Okolicznościowe uroczystości odbyły się dzień wcześniej, w niedzielę 16 stycznia.


Uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza św. w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie odprawiona w intencji pomordowanych. Tradycyjnie druga część uroczystości odbyła się  pod pomnikiem – mauzoleum na Kalkówce, dokąd dojechać można było miejskim autokarem. Tam okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Sławomir Kowalewski i poseł Anna Cicholska, a modlitwę poprowadził ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu mławskiego zachodniego. Na koniec parlamentarzystka, delegacje władz samorządowych miasta i powiatu, harcerze a także przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i partii politycznych złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x