Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fotoradary do wymiany. Nowe będą fotografować również tył pojazdów


W 2022 roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego  ma zamiar wymienić na nowe aż 247 fotoradarów.  W styczniu ma zostać wybrany wykonawca, które zajmie się wymianą 247 wysłużonych urządzeń. Te, które zostaną zamontowane mają wykonywać czytelniejsze zdjęcia, a także fotografować tył pojazdu. Całkowity koszt inwestycji to ponad 24 mln złotych.


Zdjęcie wykonane przez nowe maszyny ma przedstawiać w bardzo czytelny sposób zarówno wizerunek osoby, która prowadzi pojazd, niezależnie od panujących w danej chwili warunków pogodowych, a także numery tablic rejestracyjnych. Dodatkowo możliwa jest ich rozbudowa o urządzenia dodatkowe, jak na przykład kamerę, która pozwoli zarejestrować zsynchronizowany obraz tyłu pojazdu.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, mimo zarządzania 430 fotoradarami na terytorium Polski, był bezradny w stosunku do przekraczających prędkość motocyklistów. Kierowcy jednośladów czuli się do tej pory bezkarni, ponieważ zdjęcia robione są z przodu, a więc nie ma szansy, aby było na nich widać tablice rejestracyjne pojazdu. To ma się zmienić, dzięki wymianie urządzeń kontrolujących, które wykonają fotografie także z tyłu.

Pomiary będą pobierane nawet na kilku pasach ruchu jednocześnie, co w większość przypadków nie było dotychczas możliwe.

W styczniu 2022 roku ma zostać wybrany wykonawca zadania. Na początku zostanie wymienionych około 100 urządzeń, pozostałe w późniejszych terminie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x