Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzeba zgłosić źródła ogrzewania budynków. Można to zrobić przez internet


Ratusz  przypomina, że od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje można składać online bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej za pośrednictwem urzędu miasta.


Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celami jej stworzenia są poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. „kopciuchów”.

Deklarację muszą złożyć właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła:

  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania;
  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, może wypełniony formularz przesłać lub złożyć osobiście w urzędzie miasta. Druki formularzy wraz ze wzorami, a także filmy instruktażowe i bogata sekcja z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, są dostępne TUTAJ.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krul wsi muawa
krul wsi muawa
2 lata temu

Piszą, że mają OBOWIĄZEK, a co jeśli nie zgłoszą? Co nastąpi? Pójdą do piekła? Może przyjdzie starosta i krzyknie BU! A może straż miejska przyjedzie sprawdzić czy wypełniłem obowiązek? Jest tam taki jeden w straży który lubi jeździć po blokach mandaty dawać za picie piwka we własnym garażu. To jest łeb dopiero..

D.UP.A
D.UP.A
2 lata temu
Reply to  krul wsi muawa

Trol.

Darek
Darek
2 lata temu

Ogrzewam „polskim” narodowym ekogroszkiem produkcji rosyjskiej zakupionym w rewelacyjnej cenie 1400zl za tonę, który okazuje się być ani ekologiczny, ani ekonomiczny… Taki ład!

D.UP.A
D.UP.A
2 lata temu
Reply to  Darek

Trol

Darek
Darek
2 lata temu

Ogrzewam „polskim” narodowym ekogroszkiem produkcji rosyjskiej zakupionym w rewelacyjnej cenie 1400zl za tonę, który okazuje się być ani ekologiczny, ani ekonomiczny… Taki ład!

P.UP.A
P.UP.A
2 lata temu
Reply to  Darek

Super

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x