Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzeba zgłosić źródła ogrzewania budynków. Można to zrobić przez internet


Ratusz  przypomina, że od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje można składać online bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej za pośrednictwem urzędu miasta.


Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celami jej stworzenia są poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. „kopciuchów”.

Deklarację muszą złożyć właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła:

  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania;
  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, może wypełniony formularz przesłać lub złożyć osobiście w urzędzie miasta. Druki formularzy wraz ze wzorami, a także filmy instruktażowe i bogata sekcja z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, są dostępne TUTAJ.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krul wsi muawa
krul wsi muawa
12 dni temu

Piszą, że mają OBOWIĄZEK, a co jeśli nie zgłoszą? Co nastąpi? Pójdą do piekła? Może przyjdzie starosta i krzyknie BU! A może straż miejska przyjedzie sprawdzić czy wypełniłem obowiązek? Jest tam taki jeden w straży który lubi jeździć po blokach mandaty dawać za picie piwka we własnym garażu. To jest łeb dopiero..

D.UP.A
D.UP.A
12 dni temu
Reply to  krul wsi muawa

Trol.

Darek
Darek
12 dni temu

Ogrzewam „polskim” narodowym ekogroszkiem produkcji rosyjskiej zakupionym w rewelacyjnej cenie 1400zl za tonę, który okazuje się być ani ekologiczny, ani ekonomiczny… Taki ład!

D.UP.A
D.UP.A
12 dni temu
Reply to  Darek

Trol

Darek
Darek
12 dni temu

Ogrzewam „polskim” narodowym ekogroszkiem produkcji rosyjskiej zakupionym w rewelacyjnej cenie 1400zl za tonę, który okazuje się być ani ekologiczny, ani ekonomiczny… Taki ład!

P.UP.A
P.UP.A
12 dni temu
Reply to  Darek

Super

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x