Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ukazał się najnowszy ranking szkół. Jak wypadły w tym roku mławskie?


fot. mp/Perspektywy


Jan Maria Jackowski
Reklama

Wiemy już, które szkoły średnie znalazły się w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Są wśród nich nieliczne mławskie placówki. Jak zostały sklasyfikowane?

Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Technikum Nr 4 (Ekonomik) oraz I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego to szkoły z naszego powiatu, które znalazły się  wśród 1000 najlepszych liceów i 500 techników w kraju.

Tak zresztą jak od wielu lat, tylko dwa licea z powiatu mławskiego znalazły się pośród 1000 szkół z całego kraju ujętych w rankingu miesięcznika Perspektywy. Bezapelacyjnie najlepsze okazało się Katolickie Liceum Ogólnokształcące, które znalazło się na 349 miejscu w kraju, uzyskując tytuł „Srebrnej Szkoły”. Na miejscu 424 sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego, a przysługiwać mu będzie tytuł „Brązowej Szkoły”.

W rankingu dla techników na 425 miejscu  sklasyfikowane zostało Technikum nr 4 z Zespołu Szkół nr 4, popularnie zwanego „Ekonomikiem”. To jedyne mławskie technikum jakie zostało sklasyfikowane pośród 500 techników z całego kraju.

W corocznym rankingu miesięcznika Perspektywy szkoły klasyfikowane są według stałych kryteriów.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Ko
Jan Ko
1 rok temu

Tekst do poprawki .Wg Perspektyw, I LO w Mławie ma status Srebrnej Szkoły za rok 2022,

Alex
Alex
1 rok temu

ILO ma pół tysiąca uczniów a katolik 70

Noemi
Noemi
1 rok temu

A co z najgorszymi szkołami. W normalnej pracy jeśli ktos jest na ostatnim mirjscu nie dostaje premii jeśli od kilku lat jest na samym końcu to przy najbliższej okazji zwalniają go.
Czy w takiej sytuacji nie powinno tak się traktować dyrektora szkoły i nauczycieli?

Jacek :)
Jacek :)
1 rok temu

Trudno porównać KLO – małą szkółkę z I LO, gdzie uczniów jest dużo, dużo więcej. Powinien być oddzielny ranking.

Lis
Lis
1 rok temu

Katolickie liceum z jedną klasą hahahaha. Trudno to nazwać uczciwą konkurencją. Może dyrekcją się pochwałą.

Jan Ko
Jan Ko
1 rok temu
Reply to  Lis

To dzięki Dyrekcji KLO trzyma wysoki poziom nauczania. Każdy kto zna tę szkołę o tym wie.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x