Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sześcioro nowych policjantów w mławskiej komendzie


Posterunkowi Elżbieta Magdalena Łojewska, Arkadiusz Ostrowski, Dawid Gostomski, Wojciech Zbyszyński, Artur Rząb i Daniel Brzozowski to nowi policjanci, którzy teraz będą służyć w mławskiej komendzie.  Wczoraj, podczas uroczystej zbiórki, w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mławie mł. insp. Krzysztofa Hincmana oraz przełożonych, posterunkowi złożyli uroczyste ślubowanie:


„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Pod koniec tego tygodnia nowi posterunkowi rozpoczną szkolenie podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

– Cała szóstka nowych, mławskich policjantów to wyjątkowi, młodzi ludzie, którzy chcą swoje życiowe pasje i umiejętności wykorzystać w służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Post. Elżbieta Magdalena  Łojewska o pracy w Policji marzyła od kilku lat, wcześniej jej plany pokrzyżowała kontuzja, ale jak dodaje – w końcu się udało. Post. Wojciech Zbyszyński studiował kryminalistykę i kryminologię, post. Daniel Brzozowski to były druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie, post. Dawid Gostomski przez ostatnie dwa lata pełnił  służbę w wojsku. Zamienił mundur żołnierza  na mundur policjanta. Jak dodaje, służba w Policji to rodzinna tradycja. Post. Artur Rząb pracował w archiwum sądowym, jednak służba policjanta to spełnienie jego zawodowych planów. Post. Arkadiusz Ostrowski to absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego i sportowiec.  Witamy naszą nową koleżankę i kolegów w szeregach mławskiej  Policji. Gratulujemy życiowego wyboru i życzmy powodzenia – gratulowała  asp.szt. Anna Pawłowska z KPP Mława.

źródło i fot.: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Być policjantem w tych czasach to niezły przypał jest. Ale jak ktoś lubi czemu nie hue hue tfu bleee.

XYZ
XYZ
1 rok temu

A te nazwiska to jakieś takie podobne juz chyba sa lub pracowaly w policji. Instytucja państwowa a charakter rodzinny :)))

Seksoholik
Seksoholik
1 rok temu

A ta blondyna bez maski też atrakcyjnie wygląda?

Zofia
Zofia
1 rok temu

pies zawsze będzie psem

Kazik
Kazik
1 rok temu
Reply to  Zofia

Kolega został psem? To pamiętaj, to już nie kolega!

Prawdziwy
Prawdziwy
1 rok temu
Reply to  Zofia

A złodziej i morderca zawsze będzie złodziejem i mordercą

ChadaRIP
ChadaRIP
1 rok temu

Jaki wstyd dla rodziny.

Axxon N
Axxon N
1 rok temu
Reply to  ChadaRIP

Sztywniutko 🙂

Kloss
Kloss
1 rok temu
Reply to  ChadaRIP

Wstyd to być pasożytem i złodziejem.

Chelo1
Chelo1
1 rok temu
Reply to  Kloss

Ale teraz standardy są inne , szczyt marzeń to przybić piątkę Słowikowi i jeszcze zapłacić za obejrzenie gali patusów.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  ChadaRIP

Masz rację Jaki z PiSu, to na prawdę wstyd nie tylko dla rodziny!!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x