Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pracownicy starostwa chcą podwyżek. Jaka jest decyzja?


Pracownicy mławskiego starostwa w końcu grudnia ubiegłego roku zwrócili się z dwiema petycjami adresowanymi do rady powiatu. Obie zawierają prośbę o zwiększenie środków w budżecie z przeznaczeniem na wynagrodzenia. Uważają, że zaplanowana w budżecie na 2022 rok podwyżka to jedynie wyrównanie do najniższej krajowej i oczekują 1000 złotych netto na etat. Wczoraj petycjami zajęła się właściwa komisja rady. Co postanowiła?


Zanim petycje trafią pod obrady najbliższej sesji rady powiatu ich analizy dokonała komisja Skarg Wniosków i Petycji, badając jakie kwestie zostały podniesione oraz jak kształtują się wynagrodzenia w starostwie. 

Jak wynika z treści złożonych petycji, pracownicy starostwa zwracają uwagę, że problem istnieje bardzo długo i są oni  zaniedbywani od lat. Podnoszą, że wraz ze wzrostem płacy minimalnej coraz bardziej spłaszczają się też wynagrodzenia pracowników z długoletnim stażem. Rośnie również dysproporcja wysokości wynagrodzenia pomiędzy kadrą kierowniczą a pracownikami merytorycznymi.

„Nieznaczne podwyżki jakie miały miejsce w Starostwie Powiatowym w Mławie w ostatnich latach były symboliczne i wynikały z inflacji. Ostatnia podwyżka sięgała rzędu 100zł – 150 zł brutto wynagrodzenia ogólnego dla pracownika…Przykładowo, wynagrodzenie zasadnicze Inspektora z czterdziestoletnim stażem pracy wynosi 2900 zł brutto, a pracownika, który rozpoczyna pracę w samorządzie 2800 brutto, gdzie od 01 stycznia 2022 będzie ono wynosiło 3010 zł brutto… Zarabiamy minimalne pensje dopuszczane Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych , dużo niższe niż w starostwach sąsiadujących, a zakresy obowiązków mamy takie same.” – czytamy w petycji pracowników.

W petycji pracownicy nawiązują też do grudniowej decyzji radnych podnoszących wynagrodzenie staroście oraz wysokość diet.

„Oszczędza się na pracownikach, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. To pracownicy merytoryczni przygotowują Radzie Powiatu wiele niezbędnych informacji. Dlaczego samemu sobie można dać podwyżkę, a pracownikom dzięki którym funkcjonuje Starostwo żałuje się godnej pensji?” – czytamy dalej w petycji.

 Co postanowiła komisja?

– Jako komisja nie możemy podjąć decyzji, że zobowiązujemy radę powiatu, żeby jakieś środki przekazać na podwyżki, bo żeby dokonać zmian w budżecie to musimy wskazać, skąd zabrać pieniądze, z jakiej inwestycji i przeznaczyć je na podwyżki, a to nie jest nasza kompetencja do tego. Tak jednak ustaliliśmy, że kiedy już będzie sporządzone sprawozdanie z wykonania budżetu za 2021 rok, to prawdopodobnie będzie jakaś nadwyżka budżetowa, jakieś wolne środki będą i żeby zarząd powiatu rozważył przeznaczenie części nadwyżki budżetowej na podwyżki dla tych pracowników najniżej zarabiających – powiedział Michał Danielewicz, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Zgodnie z kompetencjami, ostateczna decyzja co do sposobu rozpatrzenia złożonych petycji należy do rady powiatu i radni zajmą się nią zapewne na najbliższym posiedzeniu. Jeżeli rada podzieli stanowisko komisji, to sprawa podwyżki wynagrodzeń może powrócić dopiero w połowie przyszłego roku, kiedy to zostanie przyjęte sprawozdanie z wykonania budżetu za 2021 rok.

Przypomnijmy tylko, że w budżecie powiatu na rok 2022 zaplanowano wzrost kwoty przewidzianej na wynagrodzenia w starostwie i jednostkach organizacyjnych powiatu o wskaźnik 7,5%. W powiecie mławskim łącznie ze szpitalem i placówkami oświatowymi są 22 jednostki.

JK

Poniżej publikujemy treść obu petycji.

petycja

petycja petycja_2

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
91 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

PIS CZEGO SIĘ NIE DOTKNIE TO WSZYSTKO NISZCZY NAJLEPIEJ WYSZŁO IM SKŁCENIE SPOŁECZEŃSTWA W TEJ PISOWSKIEJ PROPAGANDZIE TVP I NADAL TO ROBIĄ PRZEZ NICH ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PREZYDENT GDAŃSKA PAN ADAMOWICZ

DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu

A STAROSTA CZY BURMISTRZ CZY WÓJT BARDZO DOBRZE ROBI BO DBA O SPOŁECZEŃSTWO KTÓRE MA PŁACIĆWAM TE WYNAGRODZENIA TO ŻE GŁUPOTĘ ZROBILI I SOBIE PODNIEŚLI TO NIE ZNACZY ŻE MAJĄ NAS OKRAŚĆ JESZCZE NA WASZE PENSJE – CHYBA LOGICZNE

PYTAM CZY JAK ONI OBNIŻĄ SOBIE TO WY TEŻ BĘDZIECIE WNOSIĆ O OBNIŻENIE ? HA

DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu

DOBRZE ŻE TERAZ BĘDZIEMY MUSIELI JAKO PRACOWNICY URZĘDÓW POKAZYWAĆ SWOJE ZAROBKI TO LUDZIE BĘDĄ WIEDZIELI JAKICH KŁAMCZUCHÓW ZATRUDNIAJĄ JAKO SPOŁECZEŃSTWO- HA HA

DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu

NAUCZYCIELE TEŻ KRZYCZELI ŻE NAJNIŻSZA ŻE MAŁO A JAK ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ SIĘ POKAZAŁA TO WYSZŁA PRAWDA NA JAW ŻE SUMA SUMARUM MAJĄ WIĘCEJ NIŻ ŚREDNIA KRAJOWA BO PONAD 5800 BRUTTO – I CO NIE WSTYD ?

NIEDUM WINCY
NIEDUM WINCY
1 rok temu
Reply to  DAJTA WINCYJ

A gdzie jestewa bo nie wim a kim gadam

Lenka
Lenka
1 rok temu

Wszyscy chcą podwyżek i nigdzie nie szanuje się pracowników,najniższa krajowa po 15 latach pracy.To już standard.I NIKT tego nie zmienia.

jaca
jaca
1 rok temu
Reply to  Lenka

ale najniższa rosła do tej pory wolno ale zawsze no teraz to ta inflacja trochę pożre

Racjonalnie
Racjonalnie
1 rok temu

Prawda jest taka, że w Starostwie nie szanuje się pracowników. Od lat jest walka o podwyżki i od lat tych podwyżek nie ma. Co roku jest wyrównanie do najniższej krajowej. To nienormalne, żeby pracownik z 10 letnim czy nawet 20 letnim stażem pracy zarabiał najniższą krajową. Wymogi na stanowiskach urzędniczych są bardzo wysokie ale za tym absolutnie nie idzie płaca. Pracownicy też muszą płacić kredyty, opłacać rachunki, muszą coś jeść. Niech Państwo się nie oburzają, nikt wam przecież nie zabiera, nikt nie oczekuje kokosów, tylko godziwej pensji. Dlaczego urzędnicy miejscy, urzędnicy w gminach mają wyższe wynagrodzenia? Na to pytanie proszę już sobie samemu odpowiedzieć…

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Racjonalnie

Odpowiedź jest prosta. Nie mają takich chciwych pracodawców i skarbników, którzy garną wyłącznie do siebie!!!

Maria
Maria
1 rok temu

W Wiśniewie to od roku już nikogo nie przyjęli. Mają całą obsadę.

Uważna
Uważna
1 rok temu
Reply to  Maria

Ha ha ha baju baju bedzies w raju Maria.

DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu
Reply to  Maria

no nie no przecież już kolejna przygotowuje się do zatrudnienia – co wy myślicie że ta nowa co spaceruje od niedawna po urzędzie to nie ma męża co już się chwali (do zmywania garów wracać a nie próbować dupsko wtulić)

Pikaczu
Pikaczu
1 rok temu

I jak ostatnio bywa cała ekipa powiatu i wysoko na świeczniku jak by mogło być inaczej.
Ale i Gmina Wiśniewo dobrze się sprawuje,jeszcze płomyk jest dla nich.Czy ktoś tym się zajmnie co tam się wyrabia?Nie dość że Cyrk za darmo to teraz czytam takie historie na ich temat.Ciekawe jak jest tymi przyjęciami.?Co trzeba zrobić żeby pracować tam? Tak jak przedmówcy piszą pocichutku po maleńku i już pracę mam a co tam
Nikt nic nikomu i o niczym potem jakoś to będzie….
Zyta pomieram Twoją wypowiedź.

Wiech
Wiech
1 rok temu

Dobre pieniądze są dla partyjnych przydupasów, a reszta pracowników choć też z wyższym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym musi zapitalać za przysłowiową miskę ryżu. A przecież to pracownicy robią na sukces starosty i wierchuszki partyjnej.

Zorientowany
Zorientowany
1 rok temu
Reply to  Wiech

Chyba chłop nie jest w ogóle świadomy tego kto na niego zasuwa i dzięki komu ten urząd funkcjonuje. No cóż – krótkowidz. Sam złoży rączki i w niedzielę z całą świtą do kościoła podażą na mszę, będą się gorliwie modlić, żeby lud widział jakim świętoszkiem jest a diabełek za skórą. Hipokryzja nic więcej. Urodziny trzeba hucznie obejść, w końcu stać człowieka po ostatniej podwyżce, może sobie pozwolić

Znajoma
Znajoma
1 rok temu

Znam też osoby, które pracują w starostwie i wcale nie zarabiają najgorzej ( nie sprawując stanowisk kierowniczych). Ale jak widać nie wszystkim dane jest dostąpić tego zaszczytu. Widać dla jednych pieniądze są a dla innych nie. Więc teraz należałoby płace wyrównać

Piki
Piki
1 rok temu

Zobaczymy czy na najbliższej sesji radni będą równie zgodni co do przesunięcia środków na podwyżki dla kadry pracowniczej, jak na sesji kiedy sobie przyznawali podwyżki. Wtedy i partia rządząca i opozycja byli niezwykle zgodni, aż chciałoby się przeżyć to jeszcze raz.

Junior
Junior
1 rok temu

Oby radni wykazali się empatią i zdrowym rozsądkiem i jednak znaleźli pieniądze w budżecie, mimo różnych przeciwności.

XYZ
XYZ
1 rok temu

Kolejna instytucja jak za mało to do łopaty na budowe lub do sklepu specjalisci w swoim fachu :)))) przedmowcy dobrze napisali lg wipasz jest gdzie robic, a wice statoste juz wybrali? Chyba taka porzadna pani powinna zostac co to wszedzie juz byla i na wszystkim sie zna z PiSu chyba ona jest co czy z innej partii?

Police
Police
1 rok temu

Totalny brak poszanowania pracowników, niedługo będą płakać. Są tacy mądrzy więc zobaczymy co wymadrzą…

Pola
Pola
1 rok temu

Ku..zwa ale bezczelni. Wg nich 7 % to brak podwyżki. Wipasz i LG przyjmie was z otwartymi ramionami. Ja zarabiam na rękę ok. 4 tys. w jednym z tych zakładów co wymieniłem. Chcecie tyle zarabiać, przychodzcie do nas.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pola

Nie wszyscy zostaną lekarzami i nie wszyscy będą kury oprawiać

Grcol
Grcol
1 rok temu
Reply to  Pola

Nie jeden urzędnik chciałby tyle zarabiać. Dajcie urzędnikom po 4 netto to nie będą pisać petycji

Człowiek
Człowiek
1 rok temu
Reply to  Grcol

Wszytko rośnie w zaskakującym tempie, ceny szaleją tylko pensje w starostwie stoją w miejscu. Pewnie ludzie tam pracujący nie mają zobowiązań finansowych ani opłat nie muszą robić więc żaden geniusz ani starosta, ani skarbnik nie wpadli na pomysł, że oprócz nich w tym urzędzie są jacyś tam pracownicy, którzy chcą mieć godne wynagrodzenia żeby na to wszystko urobić. Myślenie boli czy co?

Powiat
Powiat
1 rok temu

Jedna śpiewka – nie ma pieniędzy, to może niech narysują wtedy będą mieć. Szkoda, że dla siebie też nie mieli. Widać są równi i równiejsi.

Gadu gadu
Gadu gadu
1 rok temu

Królewicz Wojnarowski będąc starostą spał, a teraz drugi królewicz Rakowski udaje, że nie widzi problemu. Skarbnica rządzi finansami, nikt z radnych nie ma pojęcia o budżecie powiatu a ta robi co chce. Żeby tylko radni nie dali się zwieść i użyli swoich rozumów.

Zniżka
Zniżka
1 rok temu

Wszystkich won, a nie podwyżki !!!

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Zniżka

RAZEM ZE TOBĄ !!

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Zniżka

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilcz.

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Zniżka

To ciekawe co wtedy załatwisz w tym urzędzie GENIUSZU!!!??? Chyba, że samoobsługę wprowadzą, ale to w końcu nie biedronka

wujek staszek
wujek staszek
1 rok temu
Reply to  Zniżka

Sa dwie opcje. Nie wziales lekow dzisiaj, albo wziales za duzo. I tak powinienes pojsc do lekarza.

Xyz
Xyz
1 rok temu

Nie rozumiem jak można miesiąc po podwyżkach dla starosty i radnych odpowiednio w kwocie 8 tyś i 1 tyś. argumentować, że nie ma w budżecie na podwyżki bo jedyne co przewidzieli to 7%. Czy tym powiatem naprawdę zarządzają osoby niepełnosprawne umysłowo? Czy oni w ogóle chodzą na zakupy, robią opłaty, śledzą sytuację w kraju czy są oderwani od rzeczywistości i jedyne na czym się skupiają to jak nachłapać dla siebie jak najwięcej a reszta się nie liczy? Bo takim zachowaniem właśnie pokazują ile są dla nich warci pracownicy!!! Wstyd, żenada, że tacy ludzie rządzą powiatem.

Bożena
Bożena
1 rok temu

Na temat gminy Wiśniewo nie ma co sobie strzępić języka. Brak słów co tam się dzieje i wyrabia.układ układem układ popycha……….

obiektywny
obiektywny
1 rok temu
Reply to  Bożena

A co sie dzieje w gminie Szydlowo, biala ze swiniopasem zrobiala prywatny folwark. Przyjmuje swoich przydupasow spelniajac obietnice wyborcze. Nawiasem mowiac malo zdolnych i madrych ludzi.

Gmina Szydłowo
Gmina Szydłowo
1 rok temu
Reply to  obiektywny

Daj Boże, żeby była to pierwsza i ostatnia kadencja. Ale co złego zdążą narobić to zdążą, a później syf zostawią. I pójdą parą…hm tylko ciekawe dokąd

Zyta
Zyta
1 rok temu
Reply to  Bożena

Słuszna uwaga Bożena. Robią co chcą. Nie wiem kto tam rządzi? Wójt czy pracownicy? Zamknięty krąg wtajemniczonych i tyle. Może się wreszcie ktoś tym zainteresuje. Bo zwykły szarak nie ma tam co szukać.

Logo
Logo
1 rok temu

Hmmmm a gdzie maseczki…. Ich prawo nie obowiązuje?

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Logo

To przecież stare zdjęcie.

DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu

SAME RODZINY I UKŁADY W SAMORZĄDOWYCH POSADACH TO I WYWALCZĄ

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  DAJTA WINCYJ

Tak było, jest i będzie. Trudno się temu dziwić bo we wszystkich urzędach dostać się można przez znajomości.Więc ciągłe wspominanie tego samego jest bez sensu to i tak się nie zmieni.

Yellow
Yellow
1 rok temu

A ten cudowny zarządca finansów powiatu to kiedy zamierza iść na emeryturę? Myślę, że to by rozwiązało problemy z brakiem pieniędzy na wynagrodzenia pracowników.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Yellow

Zatrudniają emerytów za wielkie pieniądze a młodzi nie mają pracy!

Abc
Abc
1 rok temu
Reply to  Ewa

Ta pani gdyby miała trochę honoru dawno by odeszła. Może ktoś inny będąc na jej stanowisku znalazł by pieniądze i nie utrudniał… Tak niewiele a tak wiele

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Abc

Chyba nie jej zastępca, bo wcale nie jest lepsza.

inny
inny
1 rok temu

A wicestarosta też z podwyżkami?Śmieszny urząd,dużo osób pracujących w tym budynku to ludzie wsadzani po znajomości , układach bądż kądzieli,nie obrażając tych ,co pracują tam bez układów.

Abc
Abc
1 rok temu
Reply to  inny

No na pewno, przecież taka tęga głowa i vice starosta to mu się się należy, nieważne co robi i tak dostanie

????
????
1 rok temu

Tak samo pewnie wyglądają płace we wszystkich jednostkach podległych Starostwu. Ciekawe czy reszta też dostanie coś na otarcie łez. Czy będą czekać aż zbuntują się pozostali?

starestwo
starestwo
1 rok temu

a i BIP specjalnie aktualizują kilka miesięcy po zatrudnieniu żeby ludzie się nie dowiedzieli kto został zatrudniony w urzędzie – może pani Iwona Rejniak z urzędu we Wiśniewie zaktualizuje obecne zatrudnienie a nie jak w przypadku innych informacji o zatrudnieniu z opóźnieniem

Franek
Franek
1 rok temu
Reply to  starestwo

Po co aktualizować i informować? Jeszcze by ktoś coś chciał lub się o czym dowiedział. I co wtedy??

Jeden z wielu
Jeden z wielu
1 rok temu

A gdzie był pan starosta i skarbnik powiatu planując budżet na rok 2022? Już trzeci rok z rzędu uchwala budżet i sam jakoś nie wpadł na pomysł żeby w końcu zainteresować się płacami swoich pracowników tylko śpi. I myślał że tak będzie mu upływać kadencja w samych tulipanach. Skoro nie mają pieniędzy ( w co nikt normalny nie wierzy) to niech swoje podwyżki przeznaczą dla innych, proste!

starestwo
starestwo
1 rok temu

mało kasy a żeby się dostać to trzeba mieć układy – wszyscy wiedzą jak wygląda dostawanie przed rozmową o pracę listy pytań dla ustawionej osoby – ostatnia akcja np. urząd wiśniewo – wystarczy że koleżanka pracuje

Mława
Mława
1 rok temu

Zaproponowane podwyżki są w myśl hasła „Zamieszkaj w Mławie”. Zdobądź wykształcenie (najlepiej dwa lub trzy fakultety), uzyskaj uprawnienia, specjalizacje i zamieszkaj w Mławie. Zostaniesz doceniony, będziesz miał zakres obowiązków od sasa do lasa i otrzymasz pensję najniższą krajową, tyle co sprzątaczka. Tak się w Mławie docenia spcjalistów. A później zdziwienie, że ludzie uciekają do prywatnego biznesu, wyjeżdżają do większych miast.

Hrabia
Hrabia
1 rok temu
Reply to  Mława

Jeśli masz kompetencje zacznij codziennie dojeżdżać do urzedu ale w Warszawie. Jak się sprawdzisz dostaniesz mozliwość pracy zdalnej w domu w Mławie. Zamiast narzekać rusz głową. Jesli nie fokonasz zmian nadal bedziesz wyzyskiwany.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Hrabia

Nie dość że budżetowy pasożyt to jeszcze bezszczelny !!

użytkownik dróg
użytkownik dróg
1 rok temu
Reply to  Mława

Nie rozumiem dlaczego mają ludzie zostawiać swoje domy i uciekać do innych miast? Tu walczmy o swoje bo tu jest nasz dom i nasze rodziny.

Aaa
Aaa
1 rok temu

Do połowy przyszłego roku to oni nie będą już mieli pracowników, także radzę od razu podjąć słuszne kroki i w końcu znaleźć pieniądze zanim pracownicy się zdenerwują jeszcze bardziej

starestwo
starestwo
1 rok temu
Reply to  Aaa

będą będą mieli – nie taki diabeł straszny – połowa zbija bąki wiem bo mąż mi opowiedział

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Aaa

Nie bój żaby. Dam sobie obie ręce uciąć, że nikt się nie zwolni. U prywaciarza niestety trzeba dużo wydajniej pracować.

Tak
Tak
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To ciężko będzie funkcjonować z samym korpusem

Lolo
Lolo
1 rok temu

Ja bym ludziom w oczy nie spojrzał. Radni miejscy, powiatowi , burmistrz, starosta. Wszyscy ogarnęli sobie podwyżki a ludzie co najwięcej robią dla nich roboty pracują za grosze. Ich dzieci też chcą jeść tak jak i wasze.

wow
wow
1 rok temu
Reply to  Lolo

To jest chore. Ależ oni mają tupet! Pracownicy chcą zarabiać jak osoby z wysokimi kwalifikacjami i zaangażowaniem w pracy. Panie Starosto, ilu pracowników zatrudnia Pan i czym oni są tak zapracowani?

bilancia
bilancia
1 rok temu
Reply to  wow

Podpisz sie, aby przez pomylke Cie do chlewika nie zaciagneli, bo z komentarza slowa wystaje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  bilancia

Hm… z twojego komentarza to co innego wystaje 😛 . Jeśli tacy ludzie jak ty pracują w urzędach, to nie dziwię się, że ktoś napisał taki komentarz jak napisał. Słoma to może z butów wystawać…

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
Mławianin w delegacji
Mławianin w delegacji
1 rok temu
Reply to  Lolo

Przecież jeśli mają w starostwie za małe wynagrodzenie to mogą się zwolnić i znaleźć sobie bardziej odpowiadającą, lepiej płatną pracę. Naprawdę w Polsce brakuje rąk do pracy w wielu dziedzinach. Tylko trzeba chcieć pracować a nie tylko wysuwać żądania. Mamy demokrację i wolny rynek. Fachowcy zawsze znajdą dobrze płatne posady, no może niekoniecznie w Mławie ale w Polsce na pewno.

milo
milo
1 rok temu

w Mławie też znajdą, ostatnio pomocnik dekarza zażądał 75/h, pomocnik murarza 50/h, kobieta na kierowcę busa 4tyś na rękę. Znam każdego z nich, wszyscy dostali pracę więc po co nam urząd pracy? chyba tylko po to, żeby urzędnicy zatrudniaka mieli pracę

Do re mi
Do re mi
1 rok temu

Szkoda, że starosta i radni sobie nie przyznali podwyżki od przyszłego roku jak ewentualnie coś się znajdzie w budżecie tylko raz dwa uchwalili, środki przesunęli i elegancko. A teraz opowiadanie farmazonów jak zwykle nie ma pieniędzy. Pan przewodniczący tej komisji skarg to chyba też nie za bardzo wie co w trawie piszczy… Zaraz radni przyjdą pracować do poszczególnych wydziałów jak nie znajdą środków na wynagrodzenia pracowników.

ABC
ABC
1 rok temu
Reply to  Do re mi

Tak dla siebie mieli środki, a o pracownikach zapomnieli, liczy się tylko władza, co to za skarbik zarządza finansami starostwa, z tego co wiem budżet można przesuwać w ciągu roku tylko trzeba trochę chęci.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Do re mi

chciałbym dożyć dni kiedy starostwo i urząd miasta opustoszeje, czekam i doczekać się nie mogę. sam przez kilka lat szukałem jednego pracownika, który by na wstępnej rozmowie zapytał najpierw co ma robić i jakich kwalifikacji oczekuję a zamiast tego zawsze słyszałem „ZA ILE?”.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pracownicy dla PISU to zwykłe robole dla siebie to podnieśli i to ile wujtowie 75% a inni nawet 90% Kaczyński powiedział że polski ład dobry jest dla zwykłych ludzi a najgorzej wyjdą na tym cwaniacy największym CWANIAKIEM stał się MORAWIECKI I OBAJTEK pierwszy zarobił krocie na ziemi a drugi ORLEN kupuje pałace i dworki i na koszt firmy remontowane i to się nazywa POLSKI ŁAD PO PISOWSKU zrujnowali wszystko i nadal niszczą

Prawda
Prawda
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Lecz się!

Beti
Beti
1 rok temu

1000 zł netto podwyżki chore lepsi niż inni ludzie zarabiający najniższe wynagrodzenie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Beti

Nie mierz wszystkich swoją miarką. Tu nikt nie uważa się za kogoś lepszego od innego człowieka.Każdy walczy o swoje. Ty również możesz spróbować, nikt Ci tego nie zabroni. Wielką sztuką jest życie w obecnych czasach gdy dostajesz przelew na konto 2300 a rata kredytu za mieszkanie 900 zł. Jak żyć przez resztę miesiąca, co jeść? Za co wykupić leki? gdzie jeszcze opłaty trzeba zrobić. Nie rozumiem ludzi piszących tak podle komentarze. Ile w Was nienawiści i jadu. Jednak człowiek człowiekowi wilkiem.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

No cóż… 2300 na rękę to i tak duzo. Nie wszyscy tak maja i żyją. Też muszą się utrzymać, może więcej muszą na leki wydać niż Ty. 2300 to jeszcze nie tragedia tak naprawdę.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Lol

Właśnie to jest tragedia. Chyba nie robisz zakupów? Zapewne odpiszesz, że robisz… chcą udowodnić swoje racje. Oczywiście ogrom ludzi żyje na skraju biedy i te 2300 to jest dla wielu bardzo dużo, ale ja nie chcę żyć w sposób że ledwo starcza od wypłaty do wypłaty. Każdy chyba chce pracować i zarabiać na coś wiecej niż tylko opłaty. Proszę tylko nie pisz że jest inaczej.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

proponuję poszukać lepszej, lepiej płatnej pracy. Od 35ciu lat jestem na własnej jednoosobowej działalności, nigdy nie miałem płatnego urlopu, raz w życiu chorobowe po wypadku, żadnych zasiłków, zapomóg, premii i nagród. Wszystko przez te lata własnymi rękami wydrapane. Gdzie JA MAM NAPISAĆ PETYCJĘ O PODWYŻKĘ. Nawet nie wiem gdzie wysłać prośbę, żeby się wszyscy budżetowi odwalili od moich podatków.

Jeny
Jeny
1 rok temu
Reply to  Lol

No naprawdę fortuna! Można zbudować pałac z basenem

Prawda
Prawda
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Idz dorobić do LG jak ci tak źle grzać ciepły stołek.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Prawda

No ale ja pracuje w LG i nie zarabiam 4 tys. tak jak ktos tu wypisuje że tam tak super. I zapewniam cię że nie grzeje żadnej ciepłej posadki. A gdybym nawet grzał, to co komu do tego

Bbc
Bbc
1 rok temu

Miejmy nadzieję, że radni będą widzieć więcej niż czubek własnego nosa i znajdą pieniądze na podwyżki dla pracowników, nie będą słuchać pani skarbnik że ma pieniędzy w budżecie bo musi być na inwestycje. Powiat to nie same inwestycje, może w końcu ktoś mądry się znajdzie i to zauważy.

Lol
Lol
1 rok temu

7,5 % to idzie w górę najniższa krajowa

Xxx
Xxx
1 rok temu

Pracowników nie interesują ” jakieś wolne środki” z nadwyżki które zostaną tylko konkretne pieniądze. Starosta niech się budzi zanim będzie za późno. Jak się szybko nie ogarną to za chwilę sami będą pracować i zobaczymy jak będą wtedy śpiewać.

Tedi
Tedi
1 rok temu
Reply to  Xxx

Za wygodni są żeby odejść

Zosia
Zosia
1 rok temu
Reply to  Xxx

Tak powinni zrobić, znaleźć sobie inną pracę a nie pracować za grosze. Wtedy by docenili wartość ich pracy, inaczej stan ten będzie trwał i mogą sobie pisac petycje. Starosta z kierownictwem nie będą pracować i nie zrobią za was waszej pracy bo po prostu nie umieją.

Manix
Manix
1 rok temu
Reply to  Zosia

Tak, są wygodni i pracują na dziadoskie pensje. Zamiast ruszyć 4 litery i dojeżdżać do Warszawy codziennie to wolą klepac biedę. Jeśli mają dobre kwalifikacje to opłaci się zapłacić za bilet, przeznaczyć więcej czasu na dojazd (ewentualnie praca zdalna w domu) i zarabiać godziwe pieniądze. Tak robią ludzie z Łodzi (odległosć ta sama co z Mławy) codziennie dojeżdżajac do stolicy. Im się opłaci Mławiakom nie. Mentalność chłopa pańszczyźnianego biednie ale blisko chałupy.

Zzzzz
Zzzzz
1 rok temu

Najniższa krajowa poszła 210 zł do góry to i ich pensje powinny iść 210 zł do góry .

Jeny
Jeny
1 rok temu

Podziwiam tupet starosty i skarbnik, że mają takie oczy wyparzone i nie mają wstydu wobec pracowników. Pani skarbnik tyle lat w budżecie powiatu nie umiała znaleźć środków na godziwe wynagrodzenia dla pracowników a dla starosty i radnych kasa znalazła się od ręki.

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Jeny

Syty głodnego nie zrozumie,
nie mówię że nigdy nie zrozumie, bo są wyjątki, ale to trzeba mieć empatię i trzeba być po prostu Człowiekiem. Ci na stołkach żyją w innym świecie, opływają w luksusach, ich świat jest piękny. Inflacja koło 10 %, oni sobie przygarnęli kolo 80 – 90 % % podwyżki i to z wyrównaniem od sierpnia u.r. Ech… życie…

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Przeniesiono pracowników by były oszczędności, a swoją drogą wchodzą wyższe ceny za korzystanie z basenu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Proponuje aby podwyżki wypłacał jeden z RADNYCH w formie comiesięcznej PREMII. Myśle, ze pracownicy byli by zadowoleni. Przy okazji, jakie efekty przyniosła kontrola w MOSiR? Czy te przenosiny niektórych pracowników, miały zatuszować cała sprawę a nie wraca się do niej z powodu polityki małomiasteczkowej? Czy można wyjaśnić sprawę w kontekście jednak jak by nie było, gospodarki podatkami społeczeństwa. Nie chodzi przecież o to kto i ile dostał, tylko o to czy te kwoty nie były rażące w kontekście ogólno przyjętych praktyk gospodarki środkami podatkowymi miasta.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

generalnie na podwyżki składają się podatnicy. Rozumiem, że podatnicy też dostaną podwyżkę o minimum 7,5% w podatkach. Poza tym czy efektywność pracy pracownika starostwa wzrośnie po podwyżkach proporcjonalnie czy wirtualnie?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  milo

Właśnie dlatego, żeby efektywność wzrosła, zaproponowano system premiowy. Zobacz jak basen, po tajnych premiach niewiadomej wysokości, dla podobno wybranych pracowników hula:).

91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x