Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policja się nie patyczkuje. Po tysiąc złotych za zwykłą stłuczkę


Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe stawki grzywien, nakładanych w postępowaniu mandatowym.  O ile surowe karanie kierowców np. przekraczających drastycznie dozwoloną prędkość, czy stwarzających poważne zagrożenie na drodze jest zrozumiałe, to już karanie za niegroźną stłuczkę 1000 złotowym mandatem w odczuciu kierowców wydaje się być nadmierną represją. A do takich właśnie zdarzeń dochodziło podczas ostatniej ślizgawicy na ulicach Mławy.


Jak podaje mławska policja,  w pierwszych dniach stycznia nie odnotowano poważniejszych wykroczeń drogowych. Jednak już pod koniec tygodnia nie zabrakło kierowców, którzy poza utratą prawa jazdy, otrzymali mandat w wysokości 1500 zł.

W czwartek po południu, prawo jazdy stracił 32-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego. Został zatrzymany w Szreńsku. Jechał audi z prędkością 105 km/h  w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany w Żurominku. 42-letni mieszkaniec pow. wysokomazowieckiego, kierujący fordem, został zatrzymany w niedzielę, chwilę po godz. 16. Jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy w 6 kategoriach. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Wysokie stawki mandatów dotyczą także sprawców kolizji drogowych. Przekonał się o tym 28-letni kierowca audi. W czwartek, o godz. 16.30,  podczas trudnych warunków na drodze, wyprzedzał na wiadukcie i doprowadził do kolizji  z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nowy taryfikator mandatów dostępny jest TUTAJ 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
J.r
J.r
8 miesięcy temu

Co do kar za ZNACZNE przekroczenie prędkości się zgadzam ale mandat w wysokości 1500 PLN za stłuczkę która rzadko kiedy wynika z piractwa drogowego to czyste nabijanie pieniędzy do budżetu którego w ogóle nie mamy.

staraznajoma
staraznajoma
8 miesięcy temu
Reply to  J.r

No przecież cały czas chodzi o budżet państwa, który rządzący opróżnili do cna, a ponadto zadłużyli państwo do granic możliwości.

Deptoper
Deptoper
8 miesięcy temu

Pis ludzi puści z torbami!

Ass
Ass
8 miesięcy temu

A podpalacza z Dąbku kiedy złapią? Jak się komuś krzywda stanie?

Ksiadz Eustachy
Ksiadz Eustachy
8 miesięcy temu

Te mlawskie pacholki tylko do mandatów wypisywania sie nadaja

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Prosze księdza niechaj ksiadz pilnuje kościoła, czyli nswojego miejsca pracy i zadba również o poprawienie fatalnej opinii o klerze. Ksiadz chyba nie jest od oceniania ludzi.

Kazik
Kazik
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Na forach dużo psów w ostatnim czasie.

POTS
POTS
8 miesięcy temu

Od kiedy to można wyprzedzać na wiadukcie…?

Anonimowo.
Anonimowo.
8 miesięcy temu

Budżet państwa świeci pustkami, policjanci podwyżki dostali, a więc prawdopodobnie i listę zaleceń oraz listę zadań.
W razie stłuczki lepiej się jednak dogadać między sobą niż wzywać policję.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x