Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policja się nie patyczkuje. Po tysiąc złotych za zwykłą stłuczkę


Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe stawki grzywien, nakładanych w postępowaniu mandatowym.  O ile surowe karanie kierowców np. przekraczających drastycznie dozwoloną prędkość, czy stwarzających poważne zagrożenie na drodze jest zrozumiałe, to już karanie za niegroźną stłuczkę 1000 złotowym mandatem w odczuciu kierowców wydaje się być nadmierną represją. A do takich właśnie zdarzeń dochodziło podczas ostatniej ślizgawicy na ulicach Mławy.


Jak podaje mławska policja,  w pierwszych dniach stycznia nie odnotowano poważniejszych wykroczeń drogowych. Jednak już pod koniec tygodnia nie zabrakło kierowców, którzy poza utratą prawa jazdy, otrzymali mandat w wysokości 1500 zł.

W czwartek po południu, prawo jazdy stracił 32-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego. Został zatrzymany w Szreńsku. Jechał audi z prędkością 105 km/h  w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany w Żurominku. 42-letni mieszkaniec pow. wysokomazowieckiego, kierujący fordem, został zatrzymany w niedzielę, chwilę po godz. 16. Jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy w 6 kategoriach. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Wysokie stawki mandatów dotyczą także sprawców kolizji drogowych. Przekonał się o tym 28-letni kierowca audi. W czwartek, o godz. 16.30,  podczas trudnych warunków na drodze, wyprzedzał na wiadukcie i doprowadził do kolizji  z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nowy taryfikator mandatów dostępny jest TUTAJ 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
J.r
J.r
10 dni temu

Co do kar za ZNACZNE przekroczenie prędkości się zgadzam ale mandat w wysokości 1500 PLN za stłuczkę która rzadko kiedy wynika z piractwa drogowego to czyste nabijanie pieniędzy do budżetu którego w ogóle nie mamy.

staraznajoma
staraznajoma
10 dni temu
Reply to  J.r

No przecież cały czas chodzi o budżet państwa, który rządzący opróżnili do cna, a ponadto zadłużyli państwo do granic możliwości.

Deptoper
Deptoper
12 dni temu

Pis ludzi puści z torbami!

Ass
Ass
15 dni temu

A podpalacza z Dąbku kiedy złapią? Jak się komuś krzywda stanie?

Ksiadz Eustachy
Ksiadz Eustachy
15 dni temu

Te mlawskie pacholki tylko do mandatów wypisywania sie nadaja

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu

Prosze księdza niechaj ksiadz pilnuje kościoła, czyli nswojego miejsca pracy i zadba również o poprawienie fatalnej opinii o klerze. Ksiadz chyba nie jest od oceniania ludzi.

Kazik
Kazik
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Na forach dużo psów w ostatnim czasie.

POTS
POTS
15 dni temu

Od kiedy to można wyprzedzać na wiadukcie…?

Anonimowo.
Anonimowo.
15 dni temu

Budżet państwa świeci pustkami, policjanci podwyżki dostali, a więc prawdopodobnie i listę zaleceń oraz listę zadań.
W razie stłuczki lepiej się jednak dogadać między sobą niż wzywać policję.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x