Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Padło pięć strzałów. Kto strzelał  koło Borowego? [FILM]


Koło Łowieckie Ponowa


W sobotni wieczór w lasach niedaleko miejscowości Borowe ktoś zastrzelił na pewno dwie, a możliwe, że aż trzy sztuki zwierzyny. Myśliwi z Koła Łowieckiego Ponowa, na których terenie to się stało wezwali Policję. Jak się okazuje, tym kłusownikiem był myśliwy spod Nasielska.

W sobotni wieczór jeden z myśliwych Koła Łowieckiego Ponowa usłyszał niedaleko swojego domu dziwnych pięć strzałów. Wyszedł z domu i zobaczył samochód niedaleko pola i coś leżącego na tym polu. Samochód po chwili odjechał. Natychmiast powiadomił łowczego Marcina Reksa. Ponieważ nikt nie był w tym miejscu wypisany i nie mógł tu polować, myśliwi od razu wiedzieli, że to kłusownik i wezwali Policję. Wspomniany samochód jeszcze zawrócił i zrobił kółko, ale widząc trzy radiowozy odjechał. W tym czasie myśliwi zaczęli szukać postrzelonej zwierzyny.

– Po odnalezieniu zastrzelonej sztuki na polu – to była łania jelenia cielna, ma trzy rany wlotowe i leży na polu nieżywa, dzwoni do mnie ten pan, który jest łowczym w innym kole z propozycją zatuszowania sprawy – opowiada łowczy Marcin Reks. Mławski łowczy stanowczo odrzuca jednak taką propozycję. Po chwili ten sam myśliwy dzwoni i opowiada historię, że miał zdarzenie drogowe z tymi jeleniami i odstrzelił je w tzw. akcie łaski. Myśliwi Ponowy uważają jednak, że kłusownik tłumaczyć się będzie prokuratorowi. Prowadzone przez nich poszukiwania z użyciem psa myśliwskiego pozwoliły na odnalezienie drugiej zastrzelonej sztuki. Wczoraj myśliwi szukali w lesie kolejnej z ofiar kłusownika.

To zdarzenie potwierdza też mławska policja.

– Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi czynności w sprawie kłusownictwa, ujawnionego w lesie, na terenie gm. Lipowiec Kościelny. Zgłoszenie odebrano 8 stycznia wieczorem. Podczas interwencji, w pobliżu miejscowości Borowe, policjanci wraz z myśliwymi odnaleźli martwą łanię oraz kozła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zwierzęta miały rany po kuli. Trwają szczegółowe ustalenia – informuje asp.szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

O dalszym biegu sprawy będziemy jeszcze informować.

Poniżej film z poszukiwań prowadzonych przez myśliwych koła Ponowa w lasach pod Turzą Małą.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
2 lata temu

Myśliwy czy kłusownik, wszystko jedno – jedno i drugie zabija zwierzęta!!! Jakim prawem???

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ala

jesz mięso? jak tak to jakim prawem?

Dana
Dana
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Człowieku miałeś na myśli dziczyznę?

Alex
Alex
2 lata temu

Starszy komisarz reks sprawę wyjasni

KillBiil
KillBiil
2 lata temu

Czyli jak to jest ? Jak jestem myśliwym to wstaje jadę sobie gdzie popadnie i strzelam do kogo chcę i jak chcę. Tak to ma wyglądać. Zabrać dożywotnio prawo do posiadania plus badania psychiatryczne co kwartał. Ewidentnie gość odjechał pewnie się wkrzurzył na Asf czy jakoś tak…ale jak są zasady to są i basta.

Alicja
Alicja
2 lata temu

a czasmi strzały nie były oddane w kierunku ludzi?

ABC myśliwych
ABC myśliwych
2 lata temu

Myśliwi, ale Ci prawdziwi, nie tylko polują, ale i dbają o lasy i zwierzynę, organizują szkolenia itd. np. z udzielania pierwszej pomocy i wiele innych… Niestety w naszym stereotypowym społeczeństwie – myśliwy to krwiożerczy morderca….Wcale tak nie jest.

KillBiil
KillBiil
2 lata temu
Reply to  ABC myśliwych

” Uderz w stół ” wg mnie to hobby prawie jak safari . Użyteczność społeczna zerowa. No tak kwestia jeszcze tych dzików i kukurydzy tutaj faktycznie może być problem.

Old Wolf
Old Wolf
2 lata temu

Czy myśliwy czy kłusownik jedno zło, jedyne co dobre z dwojga złego to że strzał od myśliwego ”szybciej” zabija niż zastawione przez kłusownika wnyki.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x