Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piły spalinowej?


Piła spalinowa to urządzenie przydatne w domu, które sprawdzi się przede wszystkim podczas prac w ogrodzie. Dzięki temu wiele czynności przebiegnie znacznie szybciej. Pomoże między innymi przy takich pracach jak cięcie drewna, przycinanie gałęzi, czy też w skutecznym usuwaniu przewróconych konarów. Dlatego w artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej pilarki spalinowej.

Jaka jest zasada działania piły spalinowej?

Piła spalinowa ma na swoim pokładzie jednocylindrowy silnik dwusuwowy z zapłonem iskrowym. W rezultacie uzyskuje wysokie obroty z wału korbowego bez wykorzystywania przekładni. Co więcej, pilarka ma także takie elementy jak zbiorniki, moduł i świecę zapłonową, czy też filtr powietrza. Warto podkreślić, że pilarki spalinowe wyposażane są w tak zwane gaźniki membranowe, które pozwalają na realizację zadań przez urządzenie z każdego położenia.

Na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze piły spalinowej?

Osoba, która zastanawia się nad tym jaką piłę spalinową kupić powinna rozważyć kilka istotnych kwestii. Ważnym elementem jest moc urządzenia. Trzeba wybrać taką, która spełni oczekiwania i wymagania, jeśli chodzi o zakres prac, który maszyna będzie wykonywać. Zbyt niski parametr sprawi, że pilarka w czasie realizacji cięższych prac zwyczajnie sobie nie poradzi i znacznie szybciej się zużyje. Z kolei zbyt wysoka moc urządzenia to bardzo duży wydatek, który nie koniecznie musi być ponoszony w przypadku maszyny przeznaczonej do domowych prac. Dlatego do użytku przydomowego zdecydowanie sprawdzi się pilarka spalinowa o mocy kształtującej się w zakresie od 1,6 do 2,4 kW.

Wszystko zależy też od rodzaju drewna, które maszyna będzie cięła. Gdy będzie to sosna, nie potrzeba dużej mocy. Natomiast do cięcia dębu i innego twardego drzewa liściastego wymagany jest już bardziej wytrzymały sprzęt.

Długość prowadnicy, czyli kolejny ważny element związany z wyborem piły spalinowej

Przy wyborze piły spalinowej należy też zwrócić uwagę na długość prowadnicy. Jest to ważne, gdyż ma duży wpływ na komfort pracy. Dłuższa prowadnica doskonale poradzi sobie z cięciem grubego drzewa, ale z drugiej strony odbije się to na wygodzie pracy. Nie będzie ona poręczna podczas wykonywania obowiązków. Dlatego do domowych prac sprawdzi się pilarka spalinowa z prowadnicą od długości od 35 do 40 cm. Z kolei bardziej skomplikowane prace leśne wymagają elementu o wartości od 50 do 80 cm.

Pilarka spalinowa, czyli dodatkowe parametry

Przy zakupie piły spalinowej warto zwrócić też uwagę na poziom generowanego hałasu. Dodatkowym wsparciem mogą być, a nawet powinny być słuchawki ochronne. Zobacz również czy maszyna ma na swoim pokładzie blokadę gazu. Co więcej, zaawansowane sprzęty uwzględniają systemy, które skutecznie zmniejszają zużycie paliwa. Wskazana jest także obecność ręcznej pompki paliwa, regulacji naciągu łańcucha, czy też izolowanego uchwytu, który zmniejsza część drgań wytwarzanych przez silnik urządzenia podczas pracy. Dużą wygodą dla Ciebie będzie również wskaźnik poziomu paliwa oraz oleju.

Artykuł zewnętrzny

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]