Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skazańcy zbiegli z przasnyskiego Kross-u. Jeden wpadł, drugiego szuka policja


fot. ilustracyjne


Dwóch więźniów z Zakładu Karnego w Przytułach Starych wykonywało pracę na terenie przedsiębiorstwa Kross w Przasnyszu. W środę, 5 stycznia udało się im zbiec. Trwają poszukiwania jednego z nich.

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała o bardzo nietypowej interwencji, która miała miejsce w środę, 5 stycznia. Przasnyscy funkcjonariusze musieli szukać skazanych, którzy uciekli z miejsca wykonywanej pracy.

– Około godziny 17.10 dyżurny przasnyskiej komendy policji został poinformowany przez służbę więzienną Zakładu Karnego w Przytułach Starych, że dwóch skazanych mężczyzn, w wieku 26 i 33 lat, którzy wykonywali pracę poza terenem zakładu karnego, nie powróciło z przepustki – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

Obydwaj mężczyźni pracowali w przasnyskim zakładzie Kross i w tym czasie nie byli pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej. Patrole policji ruszyły na miejsce zdarzenia, gdzie otrzymały dane personalne uciekinierów oraz ich rysopisy. Jednego ze zbiegłych udało się zatrzymać.

– Szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie jednego z nich, zaledwie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Mężczyzna był skazany między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego. W związku z ucieczką pobyt 33 – latka w więzieniu zapewne się przedłuży – dodaje Rykowski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x